davutyazici
davutyazici (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Ürün Çekimi İçin??

arkadaşlar merhaba. şöyle bi baktım bu konu açılmışmı diye ama göremedim. ben grafik tasarımla uğraşıyorum.katalog işleri için haliyle fotoğraf çekimleri gerekiyor. fotoğrafa eskiden beri merakım var ama profesyonel bir makine hiç kullanmadım. son bi kaç haftadır araştırıyorum. kursuna gitmeyide düşünüyorum ama şu aşamada ne tür bi makine işimi görür onu bile pek bilmiyorum. öncelikli kullanım alanı ürün çekimi olcak. küçük detay isteyen ürünler, büyük ürünler, yatak odası takımı vs. bu tür şeyler için 1500-2000 tl arası en ideal makine sizce nedir??

Tarih: 6 Şubat 2011, 15:01 - İp: 85.***.**6.35
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=39066

hoca d90 demiş. benimde canon 5d mk2 deme hakkım doğar. dedim gitti..

canon 5d mk2 almanızı şiddetle öneririm.

#remi5861' tarafından 09.02.2011 12:17:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Şubat 2011, 12:07 - İp: 88.***.**3.135
davutyazici
davutyazici (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

5dmark ilerde inşallah henüz erken :D muhtemelen çok bilindik çok konuşulduk bi konudur ama ULUSLARARASI GARANTİ olayı hakkında ne düşünüyosunuz? internetten bi baktım herkes farklı birşey sölüyor.

Tarih: 10 Şubat 2011, 00:03 - İp: 88.***.**7.220
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

burda da herkes farklı şeyler söyleyecek.. mesela ben , başlangıçta TR garantisini pek önemsemiyordum, aradaki fiyat farkı yüzünden ama ne hikmetse, satınaldığım hemen tüm elektroniklerin illa bir kusuru çıkar.. bu yüzden geri gider...

Bu şans işi biraz. Şansınız benim gibiyse, TR garantili bir ürün alın. "yok ben hep 4 ayak olurum" derseniz... dükkan garantili ya da yurtdışı garantili alın...

Tarih: 10 Şubat 2011, 00:21 - İp: 88.***.**2.169
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ULUSLARARASI GARANTİ olayı trde pek işe yaramaz iye biliyorum. (yanlışım varsa düzeltiverin bi zahmet)

Tarih: 14 Şubat 2011, 16:36 - İp: 88.***.**0.208