dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Uluslar Arası Garanti.. Güvenilirmi?

Bir çok markanın uluslar arası garanti desteği var...

Bu konuda ki görüşlerinizi merak ediyorum.malum burası Türkiye.. yurtdışından getirticeğim uluslararası garantili bir ürüne buradaki distirbütör firma "höst nerden aldıysan oraya götür" der mi

Tarih: 20 Aralık 2005, 23:53 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam dunesea..
foruma hosgeldin..
...sorunun cevabi, evet derler..
...ama belki "host" katmadan..
..................

fiyat-fayda dengesi yapip karar vermelisin.. eger ki yari fiyatina aliyorsan, yurtdisindan almak cok daha mantikli tabii..

Tarih: 21 Aralık 2005, 00:20 - İp: 62.***.**2.10
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

dadanagast çok teşekkür ederim... forumu 3 aydır takip ediyorum ama yeni üye oldum...senin forumdaki yardım severliğini ve konulara hakimiyetini açıkçası çok takdire şayan buluyorum...

Konuya gelince önce bir fz-5 aldım teknosa dan ardından sattım fz-20 aldım... e ikisininde orjinal kutusundan uluslararası garanti kağıdı çıktı..elimdeki kağıtta orta asya,avrupa,asya,amerika,kuzey amerikadaki uluslar arası garanti kapsamında hizmet veren kuruluşlar var..Türkiye yok ama içlerinde...eğer amerikandan bir panasonic ürün aldıysanız...yunanistana yollayıp tamir ettirebiliyorsunuz...ama türkiyeden herhangi bir firma bu konuda hizmet vermiyo...hmm ilginç bir durum...

Tarih: 21 Aralık 2005, 00:28 - İp: 85.***.**1.223
esmeray
esmeray (üye)
İstanbul / Firma

üzülerek söylemek istiyorum ki uluslararası garanti belgesi ( fotoğrag makinası için ) Türkiye de geçmiyor.Yurdışından aldığınız makinanın içinden uluslararası garanti belgesi çıksa bile.Bu konu da firmalarımızın açığı var.Ben başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum.
3 ay önce Dubai ye gittim.HP marka laptop alacaktım,satıcı uluslararası 3 yıl garanti belgesi var dedi.Makina yı almaya karar verdim,kutusundan çıkartıp XP kurumu yapılmaya başlandı.Bu arada bende garanti belgesine göz attım.Burada birçok dilde ve TÜRKÇE olarak yazılmış.Uluslararası garanti 3 yıl deği,sınırlı 1 yıl imiş.Ve uluslararası garantinin geçerli olduğu ülkelerin listesini yapmış.Bu listede Türkiye yoktu.Ve ben bunu satıcıya İngilizce bölümünü bulup gösterdiğimde,çok pişkin halde hayır Uluslararası garanti tüm ülkelerde ve 3 yıl dedi.Bende cevap olarak bu makinayı alırım fakat geçmiyorsa yarın getirirsem geri alır mısın dedim.Yok almam geri dedi.Bende teşekkür ederim almıyorum deyip çıktım.Çünkü Dubai de satılan mal geri alınmaz,bozuk mal geri alınmaz.HP almadım.Gittim Toshiba marka aldım.Uluslaraası garantisi 1 yıl.Türkiye ye geldim yurt dışı faturası ibrazla garantiyi aldım.Yurtdışından birşey alırken lütfen dikkatli olun.

Tarih: 23 Aralık 2005, 22:13 - İp: 85.***.**1.151
  • 1