gzms
gzms (üye)
İstanbul / Amatör

Tercih İçin Yardım

Merhaba arkadaşlar..Uzun zamandır bir profesyonel makina almak istiyorum,bu yüzden yoğun bir araştırma çabası içerisindeyim.Bu dslr makinalar hakkında sadece buradaki konuları okurken bilgi edindim,bunun dışında hiçbir bilgim yok.Günlerdir açılan konuları okuyorum fakat yine de hiçbir karar veremedim.Alacağım makinayı çok uzun süre değiştirme fırsatım ve lens vb. şeyler alma fırsatım olmayacak.Bu nedenle aldığım makinanın ek birşeye ihtiyaç duymadan,benim işimi görmesini istiyorum.Makinayı genellikle günlük,anı fotoğrafları çekmek için kullanıcam.Bunun yanında tabii manzara vb. fotoğraflarda çekmek istiyorum.Net,göze güzel görünen,kaliteli fotoğraflar elde etmek istiyorum..Tek başıma bir karara varamadım..Sizden makina tavsiyelerinizi bekliyorum..Benim isteğim canon almak ama tabii ne kadar dogru olur bilmiyorum.Nikon-sony-fujifilm de olabilir tabii.Çıkabileceğim fiyat zorlasam zorlasam 1.200, 1.000 tl nin üzerine cıkmasa iyi olur.. Fazla uzatmışım sanırım ama mazur görün Yardımlarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum..

Tarih: 15 Eylül 2010, 19:34 - İp: 78.***.**5.7
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bunuda anlamakta gucluk cekiyorum.
alacagınız maksimum 3 lenstir.
*geniş acı objektif
*tele objektif
*makro objektif
bunların hepside sonyde farklı aralıklarla mevcut zaten.

bunu dıyenlerin hepsi makinelerinin yanına sigma 70-300 sigma 10-20 yada tamron 17-50 falan alan insanlar.
ama nedense lens bulmanın zorlugundan bahsediyorlar.

canon ve nikona artı olarak sigma ve tamron gibi markaların modellerini "titreşim onleme" ile kullanma sansınızda olacaktır.

Tarih: 17 Eylül 2010, 21:08 - İp: 88.***.**8.140
gzms
gzms (üye)
İstanbul / Amatör

Kusuruma bakmayın dediğim gibi çok fazla bir bilgim yok,o yüzden aklıma takılanları soruyorun..Yani
*geniş acı objektif
*tele objektif
*makro objektif
diye bahsettiğiniz objektifleri temin etmede zorluk olmuyor?
Sizin yaptığınız yorumlar sonucunda tekrar Sony e döndüm.. Peki a390 hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Tarih: 17 Eylül 2010, 21:24 - İp: 78.***.**1.121
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu lenslerin hepsini almayacaksınızdır zaten. alacagınız maksimum 3 lenstir bunu demeye calısıyorum. bazıları sanki 6-7 tane lens alacakmış gibi bir lens yoklugundan bahsediyorlar komik geliyor.

belki sadece kit lens aralıgı bile sizin cekim tarzınıza uyacak ve baska bir lense ihtiyac duymayacaksınızdir.
bunu fotograf cekip kendi tarzınızı bulmadan,neyi cekmeyi sevdiginizi gormeden bilemezsiniz.

fiyatının hakkını fazlasıyla veren iyi bir makine. d3000den daha iyi bir secim "bana gore" nedenlerini yazdım yukarıda zaten.

Tarih: 17 Eylül 2010, 21:31 - İp: 88.***.**8.140
gzms
gzms (üye)
İstanbul / Amatör

Ben ek olarak lensi zaten çok uzun bir süre almayacağım.Bana kıt lensle yeten bir makina lazım.Tekrar çok teşekkürler gaijin..Sanırım a390 ı alacağım..

Tarih: 18 Eylül 2010, 00:15 - İp: 78.***.**1.121
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

bence pentax k-x de değerlendirmelisiniz.
ikinci el kit lens ile beraber 800 tl civarında bulunuyor.
Sony A390'dan eskiği yoktur, fazlası vardır diye düşünüyorum.

Tarih: 18 Eylül 2010, 15:12 - İp: 88.***.**4.148
gzms
gzms (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax hakkında hiç araştırma yapmadım..Bir de o girerse araya işin içinden çıkamam heralde.. Peki sizce nikon d3100 mü yoksa sony a390 mı?

Tarih: 18 Eylül 2010, 19:31 - İp: 78.***.**1.121
muharrem26
muharrem26 (üye)
Diyarbakır / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 19 Eylül 2010, 13:37 - İp: 78.***.**2.145