crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Teknosa'da D70 Kampanyası

Arkadaşlar valla bu kelimeleri yazarken heyecanlanıyorum ama TeknoSa gerçekten iyi bir kampanya düzenlemiş D70 hakkında. D70+ 28 -100mm lens+ 256 MB SD kart =2.279.100.000 TL
Yorumlarım:
1. Teknosa.com.tr adresinden yapılan alışverişlerde peşin fiyatına 5 taksit ve %5 indirim var( yani 2.165.14....)

2. Bu lensin markası ve net modeli hakkında bana yarın ayrıntılı bilgi verecekler, bu kadar bekledim ama yarına kalbim dayanmayabilir. Ama faka basmak istemiyorum. Eğer bu lens nikkor AF 28-100 F/3.5-5.6G ise yaşadık çünkü Zoom lensi ve iyi bir lens.

3.Birisinin bu adamlara kampanya düzenlemeden önce makina hakkında bilgi sahibi olmaları gerektiğini söylemesi lazım (ben biraz üzerinde durdum) zira D70 ile SD kart veriyorlar. Ben de "Niye veriyorsunuz o kartı, makinaya uymuyor ki?" dedim ama kadının sesi bana pek inanmış gibi gelmedi.

Tarih: 2 Aralık 2004, 18:34 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

yazık, ben de çok pahalı buluyorum..
ebay'e girerseniz 1699$ 'a yani bu fiyatla başabaş fiyata

Nikon d70 body
Nikkor18-70 mm lens
Sigma 70-300 mm lens
Sigma 28-70 mm high speed lens
Titatinum .45x wide angle lens
58 ve 55 mm yani 2 tane 3'lü filtre kiti
Hitachi 4 gb microdrive
USB CF kart reader
Aluminyum çanta
Soft çanta
tripod
lens temizleme kiti

veriyor adam. ABD'de.. karşılıştırılacak gibi değil. Oysa TR'de biz bu fiyata sadece makine ve 18-70 lens alabiliyoruz..

Bilgisayar parçalarını uygun fiyata bulabilirken..ülkemiz avrupanın en büyük TV üreticisi olup da avrupanın heryerinde vestel beko satılırken, ne yazık ki foto makineleri halen aşırı yüksek fiyata...

Tarih: 3 Ocak 2005, 13:27 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Pekte öyle sayılmaz bozo. Bir kere sirkeci'de D70'i 1450 küsür dolara bulabilirsin. Bu senin söylediğin fiyattan 250 $ eksik. Artan parayla saydığın ek lensler hariç neredeyse tüm malzemeyi alabilirsin. Hatta paran bile artar. Ayrıca 2 sene de garantili bir makinan olur. Tabii ki amerikadan mal getirtmek her halükarda daha karlı ama imkan yoksa elden ne gelir?

Tarih: 3 Ocak 2005, 17:44 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

e crussor ben ne anladım bu işten?? makineyi lenssiz nasıl kullanacaksın.
ben ne yapayım tripodu, usb reader filan..
asıl o saydığım lensler makineden sonra masrafı yapıyor. o 4 tane lensi 250 $ a al alabiliyorsan

Tarih: 4 Ocak 2005, 01:23 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Şimdi bozo ilk olarak benim sana söylediğim fiyat 18-70 mm lik lensin de dahil olduğu fiyat. Yani makine lenssiz olmayacak. Diğer aksesuarların pekte işe yaramadığı konusunda hemfikir olduğumuza sevindim.
İkinci olarak dört lens değil iki lens veriyorlar ek olarak; zira 18-70 zaten makinanın kendi lensi ve o 45X wide angle dedikleri lens değil konvertör bir kere, yani lens olmadan onu kullanamazsın.
Üçüncü olarak o verdikleri lensler sigma’nın en ucuz lensleri ve haklarında duyduklarım yorumlara dayanarak o lensleri almanı pek tavsiye etmem. Yani ucuz bir fiyat olursa neden olmasın tabii ama alan kişilerin memnuniyetsizliği insanı şüpheye düşürüyor.
Dördüncü olarak senin hesapladığın fiyata kargo masrafları dahil mi? Olduğunu hiç sanmıyorum. Yaklaşık +100$ gibi bir gider daha ekleniyor senin hanene.

Hala almayı düşünüyor musun o paketi?
A, bu arada benim söylediğim şekilde makinayı almış olursan iki sene garantisi de olacak. Bu da benden olsun bak

Şaka bir yana tabii ki ben de isterim Tr'de o 1600$'a o paketi bulabilmek; ama biliyorsun ki bu imkansız, onun için eldeki fırsatları en iyi şekilde inceleyip değerlendirmek lazım.

Tarih: 4 Ocak 2005, 17:50 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

merhaba Crussor,
fiyata her şey dahil evinin kapısına kadar ulaştırıyorlarmış.
hem neden senin imkanın yok??bir siteden alabilirsin..

Tarih: 4 Ocak 2005, 18:20 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar siteye birkaç gün uğrayamadığım oldu, doğrudur; ama bu arada fotograf makinaları gümrük vergilerinden muaf tutulmadı ya?
Murat nasıl o fiyata evine kadar ulaştırıyorlar? Ebay'ın Türkiye'ye servisi var mı bir kere? Ayrıca kargo masrafını falan karşıladıklarını nereden biliyorsunuz arkadaşlar, emin misiniz?
Bana bir link gönderir misiniz?

Tarih: 5 Ocak 2005, 01:47 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

özür dilerim sen sanırım ebay ı demişsin...ebay hakkında bilgim yok ama etradecenter.us evinin kapısına kadar uluştırıyor.çünkü bu sitenin türkiye satışları ile ilgilenen arkadaşı ile mailleşiyorum.istersen mail adresini yazabilirim.sen iyice öğrenirsin.

Tarih: 5 Ocak 2005, 19:57 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

etradecenter kargo masrafı ve %20 de komisyon alıyor
1000 $'lık bir makina + fedex galiba yaklaşık 100 $ + %20 hizmet bedeli 200 $ = 1300 $ gibi birşey çıkıyor
Kendi sitelerinde hesaplamaları detaylı anlatıyorlar

Tarih: 6 Ocak 2005, 00:40 - İp: yok
oguz orhan
oguz orhan (üye)
İzmir / Amatör

Sayın arkadaşlar,
Aşağıdaki fiyat konusunda fikri olan varsa lütfen yorumlasın.

D70 + AF-S DX Zoom, 18-70 G IF-ED : 1305$+KDV
Bugünkü kurla KDV dahil 2,078.-YTL yapıyor

Bu fiyat uygunmudur yoksa daha hesaplı bulunabilir mi?
(İzmir'de, mağaza faturalı ve garantili satış fiyatıdır.)
Tesekkürler.

Tarih: 6 Ocak 2005, 07:45 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Ya arkadaşlar şaka mı yapıyorsunuz? Adamlar 1000 $ için
300$ ücret istiyorlarsa ne anlamı kaldı bunun? Zaten amerikayla Türkiye arasındaki fiyat farkı D70 için 200$ civarı. Yani ben mi yanlış hesaplıyorum bilmiyorum ama pekte hesaplı olmuyor sizin dediğiniz yolla. Hadi diyelim ki yukarıda konuştuğumuz paketi alacaksınız, ne kadardı o: 1700$ ekle üzerine 400$(siteye baktım adamlar 1500$ üzeri için 300$ + kargo istiyorlar) e ne oldu :2100$. Şimdi siz buna mı hesaplı diyorsunuz? Hem lensler kaliteli değil, yani en azından harbiden hesaplı bir fiyata bulmazsam gerçekten almayacağım lensler,e bir de garantisi yok, ayrıca belki de tr'den daha pahallıya.
Yok yok bence siz gerçekten benimle dalga geçiyorsunuz.

Tarih: 6 Ocak 2005, 10:45 - İp: yok