crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Teknosa’da D70 Kampanyası

Arkadaşlar valla bu kelimeleri yazarken heyecanlanıyorum ama TeknoSa gerçekten iyi bir kampanya düzenlemiş D70 hakkında. D70+ 28 -100mm lens+ 256 MB SD kart =2.279.100.000 TL
Yorumlarım:
1. Teknosa.com.tr adresinden yapılan alışverişlerde peşin fiyatına 5 taksit ve %5 indirim var( yani 2.165.14....)

2. Bu lensin markası ve net modeli hakkında bana yarın ayrıntılı bilgi verecekler, bu kadar bekledim ama yarına kalbim dayanmayabilir. Ama faka basmak istemiyorum. Eğer bu lens nikkor AF 28-100 F/3.5-5.6G ise yaşadık çünkü Zoom lensi ve iyi bir lens.

3.Birisinin bu adamlara kampanya düzenlemeden önce makina hakkında bilgi sahibi olmaları gerektiğini söylemesi lazım (ben biraz üzerinde durdum) zira D70 ile SD kart veriyorlar. Ben de "Niye veriyorsunuz o kartı, makinaya uymuyor ki?" dedim ama kadının sesi bana pek inanmış gibi gelmedi.

Tarih: 2 Aralık 2004, 18:34 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu kampanya hakkında bilgisi olan var mı, veya kampanyadan D70 edinen? Ben biraz sonra Bakırköy'deki TeknoSa mağazalarına bir göz atacağım. Makineyi her mağazada bulabileceğimi sanmam ama bulursam dönüşte öğrendiklerimi yazarım.

Tarih: 2 Aralık 2004, 18:39 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Nikon un başka 28-100mm lensi yok ayrıca o lensin fiyatı 140$ civarı nikon un vasat lenslerinden biri dolayısıyla o lensle beraber satılan bir gövde için fiyat biraz yüksek

Tarih: 2 Aralık 2004, 20:56 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Yardımın için teşekkür ederim kobra. Ben bir iki arkadaşın tavsiyesi ile objektifin iyi olduğu kanısına varmıştım. Ama yanılmışım. Zaten bir iki sitede fiyatına ve yorumlara bakınca senin gibi düşündüklerini gördüm.
Sağol

Tarih: 3 Aralık 2004, 00:28 - İp: yok
tergemen
tergemen (üye)
İstanbul / Amatör

Teknosada bu ürün ile ilgili kesinlikle bilgi sahibi değiller öğrenmek de istemiyorlar, detaylı bilgi almak isterseniz Etiler'deki Yalçınlara gidebilirsiniz ben öyle yaptım gerçi orada fiyat biraz yüksek ama en azından ilgi ve bilgi var ürünün kitinde 18-70 mm lens var aslında heryerde bu böyle bu lens teknosanın verdiği 28-100 lens den hem çok daha yeni hemde daha düzgün bir ürün,Çok araştırdım 2 yıl garantili ve Karasu ithalatı D70 1.400 USD ye kadar var(KDV dahil)
iyi günler dilerim

Tarih: 26 Aralık 2004, 17:33 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Teşekkürler tergemen (umarım yanlış yazmadım)
kora o konuda beni bilgilendirmişti ama yine de ilgin için sağol. Ayrıca merak ettim 1400USD dediğin fiyata objektif dahil mi?
Eğer öyleyse gerçekten iyi bir fiyat, değil ise biraz daha araştır derim, çünkü çok yüksek.

Tarih: 27 Aralık 2004, 14:54 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

bence teknoSA daki fiyat hiçde uygun değil...

Tarih: 30 Aralık 2004, 19:46 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Asıl sorun fiyatı değil murat, yanında verdikleri objektif; kobra'nın dediğine göre vasatın altında.
Fiyat konusuna gelince: adamlar peşin fiyatına on iki ay taksit yapıyorlar. E bu hizmetin de bir karşılığı var değil mi, yani babamızın hatrına vermiyorlar bu fırsatları! Bu da doğal olarak fiyata yansıyor tabii. Ama insan ilk taksiti ödeyip makinayı eline alınca unutuyor herşeyi. Çok büyük bi zaaf. İnsanoğlu aldığı malın ücretini taksitle ödeyince daha ucuza geleceğini düşünüyor. Bu adamlarda bu zaafın çok iyi farkındalar.

Tarih: 31 Aralık 2004, 09:36 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

peki mak.hiç elinde tuttun mu?ele nasıl oturuyor?boyutları büyük mü?pro.hissi veriyor mu?
almaya karar verdin mi?

Tarih: 31 Aralık 2004, 18:20 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Murat makinayı geçenlerde yalçınlarda inceleme şansına sahip oldum.Tabii ki pili boştu ve teknik açıdan incelememe izin vermediler ama makina güzel. Lakin boyutları biraz büyükmüş be, yani bu benim için güzel ama elime alana kadar biraz daha ufak görünmüştü hep gözüme. Umarım sorun yaratmaz.

Bir de 20D yi inceledim. 20D ile D70 arasında boyut ve ergonomi olarak pek te bir fark yok. Aslında malzeme ve dayanıklılık farkı da yok gibi geliyor ilk izlenimde. Yani 20D'nin magnezyumdan olduğunu bilmesem yanılabilirdim.Ama ağırlık olarak ilk eline aldığında 20D "işte bu olmalı" hissini veriyor.

Profesyonel hissi verip vermediği bence kişinin kendi kriterlerine göre değişir. Benim için bu pekte önemli olmadığı için bu konuda yorum yapamayacağım.

Tarih: 2 Ocak 2005, 01:39 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

bende bir kere yarışmalardayken Adana'da görmüştüm makinayi 1 filtre 2 objektif 2200 YTL idi.Boyutları banada biraz büyük gelmişti ama tam bir professyonel görünümü vardı...

Tarih: 2 Ocak 2005, 17:52 - İp: yok