hasanvrz
hasanvrz (üye)
İzmir / Amatör

Tecrubeden Akıl İstiyorum.

İlk önce herkeze merhaba
ben uzun zamandır istediğim profesyonel bi fotograf makınası almaya karr verdım ve sızlerden yardım beklıyorum tecrubelı arkdaşlarımızın fikirleri benım için çok önemli yardımlarını esırgemezlerse çok memnun olurum.
Biraz araştırma sonucuma göre
1- Sony Alpha DSLR-A580
2-Nıkon D5100
3-Canon EOS 600D
Sizce hangi makineyi almalıyım?
Not: İlgilenen arkadaşlar şimdiden teşekkürler...

Tarih: 27 Nisan 2012, 01:35 - İp: 78.***.**9.172
nighthawk.
nighthawk. (üye)
İstanbul / Amatör

Deneme imkanın varsa eline alıp incele, içine sinen hangisiyse onu almalısın. Sony'nin lensler pahalı diye biliyorum. 600D veya D5100'den birini almanı öneririm.
Ayrıca diğer konularda bu iki makina ile ilgili yorumlar var oradan da fikir sahibi olabilirsin.
Benim tercihim Nikon D5100..

Tarih: 27 Nisan 2012, 02:04 - İp: 82.***.**9.22
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

nikon da giriş seviyesinde gövdede af motoru olmadığı için örn: 50mm alırken 4 katı fiyat ödemek zorunda kalacaksanız.. Aradaki fark cidden çok fazla 1000 ile 250 l.dan bahsediyorum. Bütçeyi çok fazla zorlar. Canon'dada gövdede af motoru yok ama bütün lenslerinde standart AF motoru mevcut bu yüzden Canon almak ilerde zorlanmamak için çok önemli.. Diğer seçenekler tartışılır renkleri noise perf. vs. ama oraya gelene kadar Canon başta noktayı koyuyor..

bir önceki yazımda böyle bir yazı yazdım. ek olarak: Sony de güzeldir ama şahsen bana sıcak gelmiyor. Canon'un daha oturmuş bir piyasası var. Herşeyini çok rahat bulabilirsiniz. Sony için bunu söylemek çok zor. Bir ark.ın A200 ü vardı onu kullanmıştım gece uzun pozlama yaptıktan sonra makine fotoğrafı tam 1 dk. işleyip kaydetmişti. Bunu görünce Sony için olan düşüncelerim Dahada değişti. Canon aynı pozlamada 1-2 sn.de işleyip kaydediyor.. Fanatiklik gibi algılanmasın ama bence arada çok fark var. Nikon için olan düşüncelerimde zaten yukarda fazlasıyla var.

Tarih: 27 Nisan 2012, 11:49 - İp: 78.***.**9.251
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

"50mm alırken 4 katı fiyat ödemek zorunda kalacaksanız."

Artık öyle değil Puskas - yeni f1.8G çıktı çıkalı. 50mm f1.8D - $160 , AF-S f1.8G $220 .

Gövdede motor olmama problemi yok demiyorum tabi ama gitgide azalıyor - piyasadaki AF-S lenslerin ve ikinci ellerinin bollaşmasıyla .

Tarih: 27 Nisan 2012, 17:31 - İp: 96.***.**5.17
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Artık öyle değil Puskas - yeni f1.8G çıktı çıkalı. 50mm f1.8D - $160 , AF-S f1.8G $220 . Gövdede motor olmama problemi yok demiyorum tabi ama gitgide azalıyor - piyasadaki AF-S lenslerin ve ikinci ellerinin bollaşmasıyla .

teşekkürler hocam bende öğrenmiş oldum Nikon baya toparlamış durumu ama yine lensleri bence çok tuzlu Canon çokmu ucuz tabiki hayır devreye sempati olayı giriyor. Mesela ben Canon'un tutuş rahatlığını şahsen Nikon'a tercih etmem. Bunlar detaylar tabi ama bence önemli..

Tarih: 27 Nisan 2012, 19:10 - İp: 78.***.**9.251
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Video olsun dersen Canon 500D, gerek yok dersen 450D

Bunlar eline oturmuyorsa Nikon D90

Gövdede AF motoru çook tartışıldı.

Fiyat farklarını öğrenmek açısından aynı siteden olmak şartıyla
nikon 50mm f1.8G ve nikon 50mm F1.8D fiyatlarını aratınız.

Gittigidiyor.com
fotografium.com

aklıma gelen siteler...

Tarih: 27 Nisan 2012, 20:26 - İp: 85.***.**0.73
  • 1