altunway
altunway (üye)
İstanbul / Amatör

Tavsiyenize İhtiyacım Var.

Merhaba Saygı Değer Forum Üyeleri ,

Öncelikle değerli vaktinizi ayırıp cevapladığınız için teşekkür ediyorum. Fotoğrafçılık deneyimim hiç yok ama güzel fotoğraflar çekmek istiyorum. Çekeceğim resimler profesyonel kalitesinde güzel kareler olsun istiyorum. Ama bir kursa gidip SLR nin tüm ince ayarlarını yapabileceğimi sanmıyorum. Bu sebepten Yarı Amatör - Yarı Profesyonel bir makine olsun. Modları kendisi otomatik ayarlayabilsin .

* Yarı Amatör - Yarı Profesyonel
* Modları kendisi otomatik ayarlayabilen bana sürekli çok fazla ayar yaptırmayacak
* Çok ağır olmayan
* Fiyatı ortalama 1000-1500 TL civarında
* HD Video çekebilen
* Titreşim sorununu yokeden
* Ekranı ters - düz dönebilen
* Lensi kaliteli olan
* Görüntüsü Kaliteli olan..

Kısacası kendimi çok yormadan,çok fazla ayar yapmadan en yüksek kalitede resimleri çekebileceğim güzel kullanışlı ve hafif bir makine istiyorum. Bu konuda engin bilgilerinizi benimle paylaşabilirseniz memnun olurum.Bu arada makineyi Hongkong'dan alacağım acab
a orada nasıldır ? orjinal midir ?
Çok Teşekkür Ederim Arkadaşlar.

Tarih: 21 Mart 2011, 11:51 - İp: 212.***.**6.122
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

fotoğrafı siz çekeceksiniz. kadrajı siz ayarlayıp deklanşöre siz basacaksınız. hele ayarla hiç uğraşmayıp otomatik kullanacaksanız ne gerek var dslr'a

kompakt modellerle bile harika fotoğraflar çekebilirsiniz. tamamen sizin yaratıcılığınızla ve pc ortamında fotoğrafları işleme yeteneğinizle alakalı.

vereceğiniz paraya yazık olur. 400-500tl'ye alın bir fuji s1800 veya yeni çıkan bir modelini, güle güle kullanın. fiyatları o civarlardadır hong kong'ta.

Tarih: 21 Mart 2011, 12:47 - İp: 88.***.**6.29
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

"En iyi makina en iyi fotografı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı."

Ara Güler

Tarih: 21 Mart 2011, 12:49 - İp: 85.***.**8.80
altunway
altunway (üye)
İstanbul / Amatör

Tamam arkadaşlar evet ben orada yanlış bir cümle kurdum kabul ediyorum. Fazla bir ayar gerektirmeden diye sorsam ?

Tarih: 21 Mart 2011, 12:51 - İp: 212.***.**6.122
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon d 5000 i tavsiye ederim. Ama videosu HD değil. Ben zaten videosunu kullanmıyorum. Önemli değil yani...

Tarih: 21 Mart 2011, 13:47 - İp: 212.***.**6.148
altunway
altunway (üye)
İstanbul / Amatör

Daha basit bir model var mı acaba ? mesela bir arkadasım bana Canon SX30 önerdi.Bunun hakkında neler dusunuyorsunuz

Tarih: 21 Mart 2011, 14:09 - İp: 212.***.**6.122
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

sx30 iyidir. DSLR her zaman teferruat gerektirir, bu da sizin isteklerinizin tersine bir durum.
Çok okunan teknolji dergisinin 1 numarası en son sayısında sx20 idi. sx20'de olabilir, 30 da...
beklentilerinizi karşılar.

Tarih: 21 Mart 2011, 14:32 - İp: 78.***.**4.43
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Senin yerinde olsaydim ya en hesapli DSLRi alirdim yada en iyi kompak.Canon seviyorsan G12,Nikon ve biraz daha fazla zoom seviyorsan P7000,gece hizli bir makina istiyorsan olympus xz-1 yada Panasonic LX5 alirdim.
Sahte Nikon yada Canon falan diye bisey yok zaten tabiki original urunler hepside ayrica.Yurtdisinda o paraya DSLR olarak 500D yada 550D bile alinabilinir eger yerini bulursan...

Tarih: 21 Mart 2011, 14:52 - İp: 219.***.**6.57
altunway
altunway (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon P100 ile Sony HX1 arasında kaldım.. Sizce hangisi seçilmeli..

Çok tşk ederim Arkadaşlar.

Tarih: 21 Mart 2011, 17:34 - İp: 212.***.**6.122
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Benden cevap bekleme diyecegimi dedim...

Tarih: 21 Mart 2011, 17:57 - İp: 219.***.**6.57
av.ozguryilmaz
av.ozguryilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

kesinlikle DSLR bir makina al, öğrenmesi o kadarda zor değil, hatta auto ayarda herşeyi zaten kendisi yapıyor, NİKON D40 almanı şiddetle öneririm, sonra DSLR almadım diye çok kafana vurursun..

Tarih: 23 Mart 2011, 02:52 - İp: 88.***.**4.188