kttekin
kttekin (üye)
İzmir / Amatör

Spot Canon 5d Mark 2 Alımı Hakkında

Merhaba arkadaşlar. Canon 5d mark 2+ 24-105mm f/4L IS USM kit lensi için 6000 tl bütçe ayırdım. Bu ürün TR(erkayalar) garantisiyle birlikte çeşitli mağaza ve sitelerde ortalama 10000TL civarına satılıyor. Ancak spot ürün satan çeşitli mağaza ve GG, sahibinden.com gibi sitelerde spot olarak sıfır, kapalı kutusunda haliyle 5500-6500 TL'ye satılıyor. Hatta İst. hayyam çarşısında spot olarak sattıkları ürünlere, kendi dükkan garantisini veren yerler bile varmış. Malesef izmirde ikamet ediyorrum ve burada, İstanbul'a kıyasla spot ürünler için pazarlığa dahi girişebileceğim büyük bir pazar yok malesef. Araştırmalarım sonucu İzmir'de bir dükkan ile, body+kit lensi (sıfır, kapalı kutusunda) için 3750 dolara anlaştık. Dükkan sorumlusunun söylediğine göre, ürünlerini USA ve Hong Kong'dan getirtiyorlarmış ve bana bu ürün için 1 aylık dükkan garantisi verebileceğini söyledi. Muhtemel olarak bu hafta ürünü alacağım ancak, öncelik olarak sizin değerli görüşlerinizi almak isterim. Sizce ne/nasıl olmalı? Beni bu konuda yönlendirirseniz çok sevinirim. Okuyan ve yorumlayan arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler.

#kttekin' tarafından 13.08.2009 13:59:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ağustos 2009, 13:58 - İp: 78.***.**9.31
kttekin
kttekin (üye)
İzmir / Amatör

ganjin açıklamaların içime su serpti resmen. çok teşekkür edrim ilgin için

Tarih: 13 Ağustos 2009, 21:06 - İp: 88.***.**8.181
karox
karox (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

merhaba,
bende 5d mark 2 hakkında araştırma yaparken , sizin açtığınız forum konusuna rastladım ve merak ettim.
Bu yazılar ve cevapları 10 - 15 günlük olmuş
Makinayı alabildnizmi ?

Bu Arada kendimden bahsetmedim . bende İzmirde oturuyorum ve spot piyasadan alışveriş konusunda benimde acabalarım var. aydınlatırsanız sevinirim

Tarih: 29 Ağustos 2009, 16:43 - İp: 88.***.**3.138
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bence iyi bir yatırım düşünülmüş.
lakin sonradan ihitiyaç duyulan ekipmanlar çok pahalı olabiliyor.
bu sebeple hala almadıysanız bir kez daha düşünmenizi isterim.
he kararım kesindir deseniz hayırlı uğurlu olsun ozaman.
bende olsam spot alırdım.
çünkü gerçekten çok fiyat farkı yaratıyor.
hatta ne kadar çok ürün alırsam alayım spottan almayı istiyorum.
mümkünse dükkan garantili olsun ve mümkünse tanıdık birisi olsun.
malum fotoğraf işi türkiyede bir LÜX.
malesef.

inşallah umduğunuzu bulursunuz.
iyi günler.

Tarih: 29 Ağustos 2009, 17:05 - İp: 88.***.**3.51
ebru_13
ebru_13 (üye)
Bitlis / Reklam Fotoğrafçısı

kardeş mark 2 ve 24-70 lens ladım 4500 dolara 1 yıl garantili

Tarih: 13 Ekim 2009, 15:42 - İp: 88.***.**9.226