geronha
geronha (üye)
Ankara / Amatör

Sonyh1 İle Fujifilms5600

merhaba arkadaşlar, bende sony h1 ile fujifilm s5600 arasında kaldım .açıkçası fiyat bakımından arada kaldım ve bide pil özelliğide sony i önde kılıyor .yardımcı olursanız sevinirim...

Tarih: 1 Mayıs 2006, 18:17 - İp: 85.***.**9.8
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

BElki de hayatının çözümü en kolay sorununu yaşıyorsun.
Çünkü Doğru cevabı zaten bulmuşsun. Devam !....

Tarih: 1 Mayıs 2006, 21:54 - İp: 85.***.**5.99
geronha
geronha (üye)
Ankara / Amatör

galiba haklısınız , ama epeydir araştırma yapıyorum ve bi öğrenci olarak sony in fiyatı yüksek gelince alternatif araştırmıştım.Sadece son bir kez de fikirlerinizden yararlanmak istedim, çok teşekkür ederim..Ayrıca makineyi aldıktan sonra H1 kullanımı ile yazdıklarınızdan da epeyce faydalanıcam gibi gözüküyo..

Tarih: 1 Mayıs 2006, 22:36 - İp: 85.***.**9.8
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

Kısmet olurda H1 ini alırsan :
1- Gerçek bir Fot. Mak. sahibi olmanın huzurunu anlayacaksın..
2- Sana şimdi akıl verenlerin arasına H1 ile katıldığında kıskanılmak için en azından 1 şeyin olduğunu diğerleri iyi anlayacaklar...

Tarih: 2 Mayıs 2006, 01:05 - İp: 85.***.**5.99
geronha
geronha (üye)
Ankara / Amatör

Peki sony nin resimleri kırmızılaştırması, foroğrafların görüntüsünü çok etkiliyor mu?Yani resim kalitesini düşürüyor mu,özellikle insan yüzünü çekerken.Bide bir bilginiz varsa en güvenilir ve en uygun fiyat olarak nerden alabilirim?Sony mağazaları en güvenilir ama fiyatları peşin..Yakında resimlerimle görüşmek üzere,tekrar teşekkürler..

Tarih: 2 Mayıs 2006, 10:31 - İp: 85.***.**9.48
hyborians
hyborians (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Arkadaşım,
Sony H 1 Fujiden iyi sonuç verir almışken H1
Ancak Bunlardan İyi Bi tane var Minolta Apo Lensi Olan z6

Tarih: 13 Mayıs 2006, 02:20 - İp: 85.***.**4.90
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

Eğer henüz almadı isen Herhangi bir fot. Mk. satıcısına git ikisinide eline al test et anlarsın. Ama varsa notebook ta al yanına PC de bak .

Tarih: 13 Mayıs 2006, 02:55 - İp: 88.***.**5.94
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bana kalırsa iki modelde kendini kanıtlamış markaların düzgün cihazları.Her ikisinide memnun kalarak kullanacaksın.
Burada benim H1 için öne çıkan asıl özelliği görüntü sabitleyicisi ve büyük lcd ekranı.Evet H1 bir adım öne çıkıyor ancak S5600 de uygun fiyatı ile öne çıkıyor.Sonuçta paran varsa H1,az varsa S5600 alabilirsin.Bu arada Sony H1 alacaksan H2 ile bir kıyaslamanı tavsiye ederim.Sonradan keşke öbürünü alsaydım demek istemiyorsan makinaları eline almadan sakın karar verme.Çünkü teknik özellikler dışında makinayı ilk tutuşta kullanıcı ile arasında oluşan bir bağ vardır.Makinadan elektrik alıyorsan ne ala.Seçiminde sana kolay gelsin...

Tarih: 13 Mayıs 2006, 12:35 - İp: 85.***.**1.248
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Fiyat performansında S-5600 daha önde olacaktır. Görüntü ve çekim kalitesi açısından fotoğraf kağıdına baskıya döneceksek gine Fuji önde olacak - ama yok tüm fotoğraflar bilgisayarda kalacak dersen fark etmeyecek. Fuji artı olarak servis ve temsilcilik hakkında önde gelir - bu unsur da önemli bir şey olabilir. Sevgilerle...

Tarih: 13 Mayıs 2006, 15:29 - İp: 85.***.**4.241
geronha
geronha (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum hepinize..Yaklaşık 1 hafta önce makinamı aldım. panasonic FZ-30 ...
H2 alma niyetiyle gittim ama panasonic e inanılmaz ısındım .zaten onun hakkında da çok araştırma yapmıştım.(taksit imkanı da uygun geldi)
Sonuç; makinemi çok ama çok seviyorum ,devamlı elinden bırakmayan, acemice resim çeken biri oldum
Daha öğrenecek çok şeyim var, bunun için burdayımm. teşekkür ederim tekrar..

Tarih: 13 Mayıs 2006, 19:37 - İp: 88.***.**7.109
  • 1