drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sony'den 2 Yeni Dslr

http://gizmodo.com/... ...-announces-expansions-to-alpha-dslr-line-242638.php

Tamer

Tarih: 8 Mart 2007, 20:10 - İp: 193.***.**2.10
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Tamer bu yazılanları ben de okudum, 10fps
Üstüne de 79-200 f2.8 G yi takıp Maria Sharopava nın tenis maçına gitmek lazım

Ama Sony ısrarla ser verip sır vermiyor Neyi bekliyorlar anlamıyorum doğrusu, sağ gösterip sol mu vuracaklar yoksa Ps2 muhabbetien mi dönecek bu konu

Tarih: 12 Temmuz 2007, 22:51 - İp: 85.***.**5.139
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Bence makinalar hazır. Ancak geçen sene yaptıkları hatayı tekrarlamak istemiyorlar.
Nikon ve Canon'un da (D300 ve D3x belki ama 40D kesin) yeni makinaları hazır. Önce çıkaranın etkisi sonra çıkan tarafından söndürülüyor. Bence birbirlerini kolluyorlar.

Tarih: 13 Temmuz 2007, 00:09 - İp: 193.***.**2.10
warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

Herkese merhaba 15 gun istanbula geldim cok sevincliyim paylasayim once..

Simdi bu konusulanlarla ilgili dpreviewda bi konu okudum birisi sonyden icerden birilerini taniyan bir adamla konusmus cok yakinda sony musterileri cok memnun olacakmis muthis yenilikler ve super makinalar geliyormus. tahmin edilmiyecek seyler varmis. ayrica buun yaninda sony sadece yenilikten ibaret degil yere saglam basan 5 senelik detayli, ondan sonrasi icinde genis bir plan hazirlamis birebir uygulanacakmis. Bunu bi belirtiyim.

Ayrica su sensor boyuyla ilgili olarak ben kesinlikle orta amatorun 1.25 falan olcagina inanmiyorum. yine aps-c olcaktir, bunun sebebi bu kadar lens yapildi hepsine bosami ugrastilar. Heleki bi carl zeiss 16-80 bosami gitcek bu adamlar enayimi kesin o lensi orta amatore yonelikte kullanmak isticeklerdir. Ha amiral kesinlikle ff olur en kotu 1,1 falan oda kaliteden cok hiza yogunlasirlar belki diye ama fotolardan gozuktugu uzere viewfinderdan anladigim ff.

Birde benim asil merak ettigim minoltanin G serisine karsilik sonyler cikcakmi piyasaya bu makinalarla beraber. CUnku hele o en ust seri cikarsa G serisine talip olcak musteri gelecektir.

Neyse hadi ciksinlar artikda bizde merakdan catlamayalim..

Tarih: 13 Temmuz 2007, 00:57 - İp: 85.***.**7.16
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Valla ben 2008 senesini kestiremiyorum. Görünen o ki bu makineler en erken sonbaharda tüketiciye sunulacak. Yeni makineler Sony nin dslr piyasasındaki yeriyle de doğrudan ilgili.
Makinelerden kuşkum yok, alınası cihazlar olacaktırlar.Ama nikon ve canon un makineleriyle benzer özelliklere sahip olmaları hatta fiyatlarının daha uygun olması zirve için yeterli değil maalesef. Özellikle pro model çok çok iyi olmak zorunda.

Tarih: 13 Temmuz 2007, 00:58 - İp: 85.***.**5.139
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Hakan hoşgeldin

Dpreviewde çok fazla şey söylendi ama en mantıklı şeyleri genelde minolta forumdakiler söylüyor. Minoltanın bir sistem dahilinde ilerleyen bir slr ve peşinden gelen dslr projesi vardı. Alpha serisi.
Minolta SLR makinelerin zirvesinde Maxxum9 vardı ve o makineyi DSLR yapamadılar, mali güçleri elvermedi . İşte yeni SOny DSLR lerden pro modelin Maxxum9 un dijitaldeki karşılığı olacağı çok kere iddia edildi.

Maxxum 9 a kısaca bakarsak, titanyum gövde, 1/10000 enstantane, müthiş flaş senkron hızı vs. vs.

G serisi objektiflerin bir kısmı asllında piyasada. Mesela Sony 70-200 f2.8G bir minolta G. Yeni Sony DSLR ler ile birlikte 600mm f4, 400G gibi objektifler ve bazı yeni Zeissler piyasaya sürülecek.

Tarih: 13 Temmuz 2007, 01:05 - İp: 85.***.**5.139
warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hosbulduk HAkan bey.

Piyasada olan G lensleri biliyorum ama hepsi teleye yonelik. mesela bi 17-35 G veya klasik 24-105 gibi lensler de G olarak gelmeli bence. Yani Canonun L si gibi bi segmentide yaratmasi lazim bu makinalar piyasa cikmadan hatta. CUnku insanlar hemen bahane yaratmaya bayiliyor, derler aman lensi yok ff model alinmaz. bi derece haklilar tabi ama Sonynin bunlara pay birakmamasi icin once lensleri super cikarsin hemende ffi bi sunsun ondan sonra kim tutar.

Tarih: 13 Temmuz 2007, 01:11 - İp: 85.***.**7.16
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Bu yeni telelerle birlikte Sony yaban hayat ve spor fotoğrafçılığı için çok ideal objektif seçeneği sundu aslında. 600mm G, 300G, yeni 70-300,80-400 gibi objektifler ciddi bir boşluğu doldurdu, daha doğrusu piyasaya çıkınca dolduracak.

Ama Zeiss 16-80 e bir alternatif lazım bence. Daha makul fiyatlı ve biraz daha az kaliteli ...

FF için bir iki objektif var geniş açıda....17-35G yeni objektif listesinde yok, ama mutlaka tekrar piyasaya sürüleceğini düşünüyorum.

Tarih: 13 Temmuz 2007, 01:22 - İp: 85.***.**5.139
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Hazır iki Hakan'ı bulmuşken bir şey dileyeyim.

Hımmmmmm, buldum "bana ve Pazarbeye DSLR dileyeyeim"

Hakan orada yazılan 1.25 faktörlü algaçlar 2-3 ay öncenin tahminleriydi. Ben de APS-C olacağını düşünüyorum.

A10 (veya A200) + 16-80 + yeni 70-300

beni de beytullahı da uçurur. Ona bir de makro lazım.

Tarih: 13 Temmuz 2007, 09:40 - İp: 193.***.**2.10
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

yeni sonyler oldukca şık bir görüntüye sahip,eminimki cokda basarılımakinelerolacak ama şu lensleri biraz daha güzel bir gövdeyle tasarlasalar... ben şekilden yanayım ya ondan

Tarih: 13 Temmuz 2007, 10:26 - İp: 85.***.**9.24
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

yavaş yavaş görünüyor...

Tarih: 15 Temmuz 2007, 18:42 - İp: 193.***.**2.10