ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Sonya100-k100arasında Kaldım Xtolga

arkadaşlar kusuruma bakmayın çok soru soruyorum ama sony 100 ile k100d arasında kaldım bir türlü çıkamıyorum işin içinden. sony 100 ile k100d arasında 100$ gibi bir fark var yani ikiside bütçeme uygun ikisinide seçimim doğrultusunda alabiliyırum. xtolga arkadaşıma emekleri için çok teşekkür ederim onun bilgilerini çok fazlasıyla okudum ve faydalandım (www.fotoseli.com)ama bir türlü karar veremiyorum.bana yardımcı olursanız sevinirim. yapacağınız yorumlar vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok çok teşekkürler ederim.

[>:D

Tarih: 30 Nisan 2007, 21:54 - İp: 88.***.**2.87
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

giriş seviyesi.

Tarih: 30 Nisan 2007, 23:29 - İp: 88.***.**2.163
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

bu konuyu daha öncede açmıştın
bu karşılaştırmayı yapan tek site var gene aynı siteden örnekler vermişsin
bu sitenin dışınmdaki sitelerin hepsi k100 ila a100ün karşılaştırmalarına bile gerek duymuyorlar

Tarih: 30 Nisan 2007, 23:43 - İp: 88.***.**0.140
harunnn
harunnn (üye)
Yurtdışı / Amatör

Herkese merhabalar bende sitenizi uzun suredir takip ediyorum,D-SLR makineler hakkında son zamanlarda çok makale okudum.Bu konu hakkında profesyonel bir bilgiye sahip değilim.
İlk amacım SLR-like bir makine almakta fuji 6500 düşünüyordum sonra edindiğim bilgiler ve sitenizde güzel insanların yorumları ile kendime bir DSLR makine almaya karar verdim.Dediğim gibi bir profesyonel değilim ama herkes nasıl olsa profesyonel doğmuyor zaten burdaki fotografçılığa gönül vermiş çoğu kişinin hobi amaçlı uğraştığını görüyorum.
Gelelim bu konuya cevap yazmama neden olan arkadaşımız gibi bende pentax k100d ile sony a100 arasında ikilemde kalmıştım.Kısa bir zaman içinde edindiğim bilgilerle k100d nin sony a100 ile kıyaslanmasının biraz zor olduğunu öğrendim,k10d ile a100 arasındaki kıyaslanma ise kabul edilebilecek bir olay o konuda pek yorumum yok.(Zaten fiyat farkı da var k10d ile a100 arasında)Eğer iso derseniz zaten çoğu kişi 1600iso da çekim yapmıyor,sony'nin 100-400 iso arasındaki resim kalitesi tartışılmaz.Ben daha çok resim kalitesi ve canlılığa değer veriyorum şahsım olarak,resime baktığım zaman haz duymak istiyorum.Sanırım parlaklık konusunda canon eos 400 diyebilirsiniz ama bir kaç fotoğraf karşılaştırması yaptığınız zaman Eos400 ün a100 karşısında daha mat fotoğraflar verdiğini görebilirsiniz.
Neyse konumuzu fazla dağıtmadan,ben kendi düşüncem etrafında sony a100'ü değerlendirmenizi tavsiye ederim,şahsen ben 1 hafta içinde doğru satışyerini bulup satın alacağım.
Bu arada pazarbey,sözüm size birkaç konuda da sizin pentax'a övgüler yağdırdığınızı gördüm,yoksa pentax a pazar mı yaratıyorsunuz ) sözüm meclisten dışarıdır.Herkese iyi akşamlar

Tarih: 30 Nisan 2007, 23:46 - İp: 195.***.**5.14
murat71
murat71 (üye)
İstanbul / Amatör

ben ikisinin arasında kalmaz kesinlikle sony A100 alırdım
sony a100 pentax k100d ile kıyaslamayın bence sony a100 haksızlık etmiş olursunuz.

Tarih: 30 Nisan 2007, 23:54 - İp: 88.***.**6.124
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Giriş seviyesindeki DSLR makinelrin çoğunu kullanan biri olarak, çektiğim bir örnek fotoğrafı yüklüyorum. fotoların üçünüde 800 ISO da makinelerin P modunda çektim. yorum yok.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 00:10 - İp: 85.***.**4.133
harunnn
harunnn (üye)
Yurtdışı / Amatör

etme eyleme xtolga gene kafamı karıştırdın )) o zaman gonderdiğin resimlerden anladığımız kadarı ile eos 400

Tarih: 1 Mayıs 2007, 00:19 - İp: 195.***.**5.14
harunnn
harunnn (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tolga bey bende sizden bir yorum rica etsem
Canon Eos 400d burada EF 18-55 kit ile 830 dolar , Sony A100 ise burada 18-70 kit ile 850 dolar ortalama fiyatları sanıyorum peşinde daha da uygun olacaktır.
Siz ne alırdınız bu 2 makineden ? Sony'nin SSS i yeni başlayacak birisi için + bir özellikmidir ?

Tarih: 1 Mayıs 2007, 00:25 - İp: 195.***.**5.14
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

....................

#buffalo' tarafından 01.05.2007 03:01:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 00:59 - İp: 88.***.**2.146
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

son fotograflar nedir arkadaslar oyle saka gibi bilen birileri bir aciklasin bana ben birsey bilmiyorum ama bu kadar da kotu olacagina imkan vermiyorum ozaman gider sony t serisi alirim iso 1000 de bile daha iyicekerler a100 den

Tarih: 1 Mayıs 2007, 01:53 - İp: 85.***.**4.112
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Atlas ne yapıyorsun yoksa sony aleyhine kampanyamı başlattın.Sözüm meclisten dışarı. Ama maalesef haklısın.Sanırım yeni seride bunu düzelteceklerdir.
SEvgili üç n li harun;
Sevgili dediğime bakma.Sözüm meclisten dışarı. Ben a100 aacaktım.Eğer olsa idi düşündüğüm her şeye rağmen a100 alacaktım. Ama k10d gbi olmadığınıda her zaman söyledim.
Ancak neden canon topiğinde hiçbir makinanın 400 d gibi fotoğraf çekmediğini karşılıştırmalı fotoğraflarla söyledim. 400 d ye en yakın kaletede çeken makinanan k100d olduğunuda.
Şimdi söyle bakalım 3 n li harun;
Ben canon un mu , pentaxın mı yoksa sony nin mi pazarını yapıyorum.
Böyle abuk sabuk konuşursan kimse sana tavsiyede de bulunmaz.Sözüm meclisten dışarı. Yapılan test ve değerlendirmelerin tamamı arkadaşlara yardım maksadı iledir. Böyle -sözüm meclisten dışarı- bir söz için kendinden utanmalısın.
Ha bu arada fuji s9600 ü test için gönderecek. Birazda ona pazar yapalım. SÖzüm meclisten dışarı.
Not:
Pentax ile organik inorganik hiçbir bağım bulunmamaktadır. Hiçbir pentax makinaya elim değmemiştir.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 08:07 - İp: 88.***.**2.163