mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Sony R1 Ve 350d Foto Kalitesi?

ıkısinide gördüm kesinlikle r1 ın lıke bı cıhaz olmasına rağmen foto kalitesi çok iyi...

markacılık yapmadan...

Tarih: 22 Şubat 2006, 10:57 - İp: yok
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Son noktayı bitpire koymuş. Karşılaştırma yapılırken kullanılan lens çok önemli. Birebir karşılaştırılmaları doğru değil bu makinelerin zaten.

Tarih: 22 Şubat 2006, 15:43 - İp: 85.***.**3.41
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

tembeleryk
1 burası senın deıl kocum ıstedıgım gıbı yazarım
2 kıme sorsan fz 30 r1 ıle kıyaslanamaz zaten sen dprw dan sensör boyutlarına sensör tiplerine birdaha bak bence...
3 panasoniği beğenirim leica lens i yeter dostum

Tarih: 22 Şubat 2006, 16:13 - İp: 85.***.**3.222
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar dslr ile like bir cihaz karşılaştımasının doğru olmıyacağı fikrine katılmakla beraber R1 in fotoğraf kalitesini neyle karşılaştıracağız merak ediyorum.Panasonic (fz30 vb.)ve fuji nin (S9000-S9500) like makinaları R1 ile aynı siklette (siklet olarak kastım ağırlıkları değil)olmadığı için mecburen R1 dslr ler ile karşılaştırılıyor.Üstelik bunu bu işte söz sahibi siteler yapıyor.Örnek mi imaging-resource adlı site.Link adreside http://www.imaging-resource.com/PRODS/R1/R1A13.HTM Adam lar hemde 350d kesmemiş olacak ki R1 i eos20d ve nikon D2X ile karşılaştırmışlar.Sanıyorum bu makinaların TR fiyatları 3000-5000 ytl. civarında (üzerlerindeki 1.sınıf lens ler haric).Yan yana çekilen fotolara bir göz atıp karşılaştırın.Ben görüşüm R1 sınıfında rakibi olmadığı için profesyonel dslr ler ile karşılaştırılıyor.Sayın jugler in R1 raw dosyalarını yavaş yazıyor görüşünede pek katılmıyorum RAW+Fine Jpeg Toplam 24mb lık bir görüntüyü sony memory stick e(1GS modeline)3 saniyede kaydediyor.Bu kadar büyük boyut herhalde büyük detay demek değilmi.

Tarih: 22 Şubat 2006, 16:19 - İp: 85.***.**3.243
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

senin hakkaten sıkıntın var arkadaşım dün üye olup bugün posta koyamazsın koçum bi ton msj atmışsın gereksiz yere önce bunların hesabını ver. hem ben fz 30 r1 den iyi demedim ama senden daha iyi fotoğraf çektiğim kesin haaa sana göre fotoğraf orda burda yüksek mp li resimler çekmek olabilir ama bana göre çok daha farklı bi boyutu var. bi makinenin sadece sensör büyüklüğüyle ilgili kalitesine kanaat getiriyosun ya sana helal olsun

hata bende r1 için çıkıpta 350 d den iyidir diyen, dslr makineyle slr benzeri ne olduğu belli bile olmayan bir makineyi kıyaslayana nois testlerinden hiçbirşey anlamayana daha ne denebilirki, juggler yazmış zaten ne olduğunu.

sen almışsın bi r1 seniniçin dünyanın bir numarası zaten hayırlı olsun

tavsiye: birilerine bişey idda edeceksen çok iyi hazırlanman lazım etten püften iddalarla kimsenin karşısına çıkma teknik verileri koy önümüze eyvallah diyelim bol resimli günler sana

Tarih: 22 Şubat 2006, 16:21 - İp: 85.***.**4.225
as
as (Üye)

http://www.imaging-resource.com/PRODS/R1/R1A13.HTM

Tarih: 22 Şubat 2006, 16:23 - İp: 85.***.**3.243
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

as tebrikler işte dedıgım gıbı ozzyalp a da katılıorum karsılastırma pek de adı deıl ama adamların r1 i hangı makıneler ıle karsılastırdıkları ortada

tembeleryk sana bol resimli günler...

Tarih: 22 Şubat 2006, 16:31 - İp: 85.***.**3.222
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

ben bütün laflarımı geri alıom kardeş anlayamamışım sony r1 dslr segmentinde en kral makinedir 350 d gibi bir maknenin lafı bile edilemez yanında

Tarih: 22 Şubat 2006, 16:36 - İp: 85.***.**4.225
as
as (Üye)

Mimarca bu durumda sen hatalısın.Niye kardeşim R1 i 350D ile karşılaştırıp tepki topluyorsun.Canon eos20d ve Nikon d2x dururken.Şaka bir yana dslr ile like bir makinayı karşılaştırmanın doğru olmadığını düşünmekle beraber R1 i karşılaştıracak başka da makina yok galiba.Bu karşılaştırmadan her ne kadar 20d ve d2x in önde çıkacağını bilsemde burada sadece fotoğraf kalitelerine bakmak lazım ,dslr lerin diğer profesyonel özelliklerine değil.

Tarih: 22 Şubat 2006, 16:43 - İp: 85.***.**3.243
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

dslr lerin profesyönel özellikleri zaten fotoğraf kaliteleridir, objektif çeşitliliği hariç diğer tüm özellikler slr like makinelerdede mevcuttur. çok üst seviye dslr lerdeki (pro) fulframe vs. gibi özellikleri olan slr ler konumuz dışında tabi

Tarih: 22 Şubat 2006, 16:50 - İp: 85.***.**4.225
as
as (Üye)

Aslında Canon pro2 modelini çıkartsa idi R1 ile aynı segment te karşılaştırabilirdik.Pro1 teknoloji olarak eskidiği için bu karşılaştırmalar yapılıyor.

Tarih: 22 Şubat 2006, 16:53 - İp: 85.***.**3.243