mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Sony R1 İle Dünya Turuna Cıkılırmı?

bu makıne ıle ek lens yok bır yedek pıl alıp dunya turuna cıkılırmı sızı yarı yolda bırakırmı yoksa ıc dıs mekan gorevını yerıne getırır mı?bu arada sıkı hafıza kartı tabıkı

Tarih: 6 Nisan 2006, 11:12 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bende bir bayıcı başlık açayım mı R1 ile ilgili?
Mesela R1 neden uzakları yakına getiremiyor yada R1 sizce bir dslr mi like bir cihazmı,........vb.

Tarih: 7 Nisan 2006, 17:02 - İp: 85.***.**8.136
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

osmanli boyle soylemeden acman gerekirdi.. onceden soylersen hicbir heyecani kalmiyor..

Tarih: 7 Nisan 2006, 17:42 - İp: 62.***.**2.10
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Herkese selam
Görüyorumki bıraktığım hiçbir şey değişmemiş. ben forumda faal bir şekilde takılırken bir "adopro" vakası vardı. şu an da benzeri bir durummu yaşanıyor acaba

Canon Pro1'imi sattım. yeni makine alacağım. FZ30 - S9500 - R1 arasında gidip geliyorum. valla okurken ben bile R1 den soğudum

yalnız arkadaş kesinlikle kötü niyetliş değil bence hevesli ve heyecanlı ki buda bir fotoğrafcı için iyi bir şeydir. ne dersiniz?

Tarih: 7 Nisan 2006, 18:43 - İp: 85.***.**7.138
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

murat merhaba..

adopro ne egleniyordu herkesle ama..
yazi yazmasini bile bilmeyen bir havadaydi.. ama bir gun birseyler oldu bizim adoproya ve..........

birden her soyledigi mantikli olan kisi oluverdi.. hem de kendisi pro fotografci.. ne sanatcilarin fotograflarini cekmis, cekiyor..

.......

bu arada pro1'dan sonra fz30 veya s9500 almayasin kesinlikle.. r1 yine de super makine.. ve tabii ki diger opsiyonun dslr olmali r1'in yanisira..

Tarih: 7 Nisan 2006, 19:09 - İp: 62.***.**2.10
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

dadanagast slm sevgili dostum,
adopro bir ara benle bayağı uğraşmıştı. hani neredeyse "çıkışta bekliyorum!" diyecek kadar

-S9500 ve Fz30'u eledim. FZ30 geniş açı olsaydı belki düşünebilirdim ama Pro 1den optik zoom dışında pek artısı olmayan (hatta bazı yönlerden eksi) makineler, o yüzden rota R1'e dönmeye başladı. SLR düşünmüyorum çünkü iyi bir lens almadan SLR'nin tadı çıkmıyor.(bu seferde rakam çok yükseliyor)

Ortağımda Sony 717 var. kullandıkca sevdiğim bir makine özellikle portre çekimlerinde korkunç iyi... keskin ve alan derinliği yüksek fotoğraflar çekebiliyor. Sony'nin başarısını R1'de de devam ettirdiğini düşünüyorum. o yüzden sanırım alacağım.

Penta Bilgisayar bayiisi olduğum için R1'i 1575 YTL ye alabiliyorum. (Card finans-bonusa 6 ay vade imkanı da var)

Ama iflah olmaz bir kelepirci olduğum için daha uygun fiyat bulabilirmiyim onu kolluyorum. Etradeus dan 1350 YTL fiyat aldım. (225 YTL için garanti den vazgeçmeye değermi? ayrıca tartışılır.)

aslında biliyorumki R1 alan biri sırf makine ağır ve hacimli olduğu için yada video çekmediği için yada heveslerinin kurbanı olduğu için çabuk sıkılıp "acil satılık R1 1000 YTL" diyecek... işte o anı beklesemmi acaba

neyse ilerki günlerde bir şekilde şekillenir. acele etmemek lazım. yarın İstanbuldayım. Sirkeci taraflarında fiyat araştırması yapacağım. burada sizlerle paylaşırım. almak isteyen arkadaşlar için bilgilendirici olur.

Tarih: 7 Nisan 2006, 21:50 - İp: 85.***.**1.226
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

mileet R1 ne olursa olsun tiksinilecek bi alet deil...

Tarih: 7 Nisan 2006, 22:14 - İp: 81.***.**9.142
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar neyden tiksindiniz.
R1 denmi yoksa mimarca nın açtığı topiclerdenmi.
Adam ayaküstü sitede milleti kekliyor,hala cevap vermeye çalışıyorsunuz,biraz gözünüzü açın.

Tarih: 7 Nisan 2006, 22:38 - İp: 81.***.**4.225
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

#zyilmaz' tarafyndan 08.04.2006 10:17:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Nisan 2006, 10:15 - İp: 85.***.**8.105
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

murat merhaba..

bence 225 ytl icin garantiden vazgecme.. bayi olma gibi bir firsatin da varken degerlendir..
bu arada 1000 ytl'ye bulma imkanin da var bence.. sanirim yakinda mimarca satacak R1'i..

...........

as kimsenin r1'a karsi bir gicigi olamaz zaten.. espri olsun diye oyle soyluyor herkes.. yoksa sirf mimarca bircok -gereksiz gibi gorulen- konu acti diye niye bir markanin bir modelinden nefret etsin insanlar?..

mimarca belki insanlarla alay ediyor belki de etmiyor.. nasil bir insan oldugunu bilemeyiz..
bakin onceden iki gun kullanilmis bir makineyi satiyordu.. simdi de sifir gibi olan toshiba t40 projektoru laptop ile takas yapmaya..
belki de mimarca arkadasimiz, kararsiz kaliyor bircok noktada.. r1 konusunda da kararsiz simdi..
belki gercekten de dunya turuna cikacak.. ve r1 ile mi ciksam yoksa r1'i satip dslr mi alsam diye sormaktansa bu sekilde sormayi yegliyor..

Tarih: 9 Nisan 2006, 14:07 - İp: 62.***.**2.10
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Peki soruyu ciddiye alıp cevaplayalım bari.
(yazılarımda espride olduğunu gözönüne alınız lütfen)

Kendi adıma; eğer dünya turuna çıkacak olsam, karşılaşacağım çok değişik ortam ve şartları düşünerek, yanıma Sony R1 gibi bana çok esnek gelmeyen kompakt bir makina almayı düşünmezdim. D-SLR sınıfı sağlam ve kaliteli bir makina alıp, yanımda tele ve wide sınıfında birçok çeşitte objektif taşırdım. (elbette dünya turuna çıkacak kadar imkanlarım var ise sırt çantası ile dünya turu değilde, bu kadar nevaleyi taşıyacak imkanlarımda beraberimde olurdu, veya en azında sırt çantası ile dünya turuna çıkmazdım... diye düşünüyorum...)

#TeknO' tarafyndan 09.04.2006 15:53:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Nisan 2006, 15:52 - İp: 85.***.**5.142