serkan_sdl
serkan_sdl (üye)
İstanbul / Amatör

Sony R1 Den Daha İyisi Varmı?

Merhaba ben uzun zamandır Sony r1 kullanıcısıyım. Oldukça da memnunum. Ancak değiştirip ufkumu genişletmek istiyorum. Bana hangi makinayı önerirsiniz...

SAYGILAR...

Tarih: 2 Mayıs 2007, 11:50 - İp: 88.***.**9.69
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

Lens yatırımı yapmayacaksanız DSLR'e geçmeyim derim.

Ayrıca bence şu an R1 D-SLR like makinalar arasında rakipsiz

Tarih: 2 Mayıs 2007, 13:01 - İp: 213.***.**8.2
barist
barist (üye)
İzmir / Amatör

rakipsiz olabilir ama artık bulmak imkansız. Yani R1'i konuşmak anıları anlatmak gibi birsey. Sıfır makine bulamıyorsun piyasada

Tarih: 2 Mayıs 2007, 13:05 - İp: 212.***.**8.3
serkan_sdl
serkan_sdl (üye)
İstanbul / Amatör

Şimdi ben bu işi amatör yapıyorum. Ve makinamı almak isteyen bir arkadaş var. Bence ufkum biraz daha genişlesin diye değişim yapmak istiyorum. Sizin gibi bu işi iyi bilen arkadaşlardan bu fırsatı değerlendirmek adına " şunu alabilirsin" demenizi bekliyorum. Makro çekimlere merakım var. Şimmi lens yatırımı derken; Benim D80 gibi bir makina almam durumunda ne kadarlık bir lens yatırımı yaparsam r1 kalitesini yakalarım? Lütfen yardım edin...

Çünkü R1 biraz kısıtlı bir makina...

Tarih: 2 Mayıs 2007, 13:18 - İp: 88.***.**9.69
dtcan
dtcan (üye)
Tekirdağ / Amatör

Serkan merhabalar. Macro ya ilgin varsa dslr ve macro lens alman gerekiyor. Fiyatı marka ve modeline göre değişmekle birlikte 3000ytl ve üzerine mal olur. Tabii sıfır makine fiyatı bu. 2.el daha ekonomik olur. Macro lensler genelinde zaten kaliteli lensler. R1 için close up lensde alabilirsin seçenek olarak.

Tarih: 2 Mayıs 2007, 13:45 - İp: 88.***.**6.176
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

r1 kalitesini standart bir lensle bulman imkansız malesef.
giriş seviyesi ve yarı pro makinalarda foto kalitesi acısından cok fazla fark yok acıkcası..aradakı farkıda lensler belirliyor..bence ucuz bir govde ve kaliteli lensler alarak istedigin kaliteyi yakalayabılırsın..
sony a100 yada pentaxın iki makinası fiyat performans olarak iyi makinalar..govdede kazandıgın fiyat avantajını lense aktarabılırsın..hemde elinde govdeden sr lı makinan olmuş olur..yınede 2500-3000 ytl ye yakın bır masraf olur tahmınımce..
r1 ın makro performansı cok kotu.close up lenslerle ugrasmak can sıkıcı olabilir..

bastada dedigim gibi yatırımı ucuz govde-kaliteli lens uzerinden yaparsan,istedigin kaliteyi yakalayabılırsın..

Tarih: 3 Mayıs 2007, 00:17 - İp: 88.***.**7.144
  • 1