serkan_sdl
serkan_sdl (üye)
İstanbul / Amatör

Sony R1 ’den Slr Makinaya Geçiş...

Arkadaşlar merhaba. Şuan kullanmakta olduğum Sony R1
makinam var.Çok az kullandım. Gıcır gıcır. Çok güzel fotoğraflar çekmiş olsamda, objektif olayı insanı epey kısıtlıyor. Şimdi bu işin eğitimini almaya başladım. Bu yüzden makina mı objektif yatırımı yapabileceğim bir makinayla(Canon-Nikon) değiştirmek istiyorum. İlgilenen arkadaşlar varsa takas yapabilirim. Bu konuda ne yapabileceğim konusunda bana yardım ederseniz sevinirim...

Tarih: 8 Ekim 2007, 10:37 - İp: 88.***.**9.87
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle elineki makinanın eniyi slr like makine oldugunu bilmen lazım... cok iyi bir objektifli slr ye denk geliyor. (anti parantez sorayım kaça satıyosun) alacağın lens ve makine 10 pinselden aşağı olmasın diyosan d200 ile yine nikon 28-70 2,8-3,5 diaramlı objetifi öneririrm.. birde sigma veya nikon 70-300 seni idare eder. burda ne çekmek istedigin önemli

Tarih: 8 Ekim 2007, 18:36 - İp: 81.***.**5.133
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

bana öyle geliyorki r1 ri fotoğraf kalitesi açısından çok arıyacaksın

Tarih: 8 Ekim 2007, 21:12 - İp: 85.***.**4.66
serkan_sdl
serkan_sdl (üye)
İstanbul / Amatör

Şimdi arkadaşlar makinamdan memnunum. Ancak makinamla geniş açılı abjektif kullanma şansım yok. Yeterince zoom yapma imkanımda yok. Yoksa sizlere bire bir katılıyorum. R1 gerçekten en iyi slr like makina. Ama makina konusunda 2000-2500 ytl yatırım yapabilirim. Bu işi severek yapmaya başladım. Belki para kazanamiyorum ama, en azından yaptığım işten keyif alıyorum. Satacağım fiyat konusuna gelince, sizin gibi bu işi iyi bilen arkadaşlardan yardım almalıyım. Ne ne kadar eder bilmem. Ama makinan nasıl diye sorarsanız; Hani derler yaa "garaj arabası" diye. İşte öyle. Makinada elle tutmadan kaynaklanan parlamaları bile bulamazsınız. Gıcır, gıcır...

Tarih: 9 Ekim 2007, 12:39 - İp: 88.***.**9.87
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

kardeş yatırım yapmana hiç gerek yok...RAYNOX markayı biliyorsan...o markanın herşeyi var..

al tak kullan diyecem ..ama bildiğim kadarıyla senin lensin MM büyük... 62 MM olması gerekir..o lensin önüne TELE ve GENİŞ açı tak çok iyi sonuç alırsın diycem..ama yinede bir bak sen...HATTA MAKRO bile süper çekersin...

bi araştır.. SLR alırsan derdin bitmez... ...bizim gibi...şu an ben NİKON D100 makinamı satmak ve yenisine geçmek için uğraşıyorum...

saygılar..

Tarih: 9 Ekim 2007, 12:46 - İp: 88.***.**6.234
serkan_sdl
serkan_sdl (üye)
İstanbul / Amatör

İlgine, yardımına teşekkür ederim ati2001 kardeş. Ancak ben yanlış anlamadıysam makinama makro ve geniş açı foto çekmek için eklemeler yapabileceğimi mi söylüyorsun. Çünkü makinamı severek kullanıyorum. Eğer makinamı slr makinaların makro ve geniş açı çekimlerine yaklaştıracak eklemeleri yapabilirsem değiştirmeme hiç gerek yok. Yardımlarımızı bekliyorum.

Saygılar...

Tarih: 9 Ekim 2007, 13:03 - İp: 88.***.**9.87
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Yuh artik, R1'in genis acisi neyine yetmiyor

Saka bir yana R1'in genis acisini elde edebilecegin lensler belli, 10-20mm veya 12-24mm lens, neredeyse butun markalarin var ( Canon, Nikom, Minolta/Sony, Sigma , Tokina vs.) ama hepsi tuzlu 800 YTL'den basliyorlar, R1 lensinin kalitesine ulasanlar tabii daha pahali.

Ben olsam R1'imi elden cikartmazdim, onu satacagin paraya ayni kalitede lens bile alamazsin.

Raynox tarzi optik aparatlardan uzak dur. Hele sen simdi R1'in super lensine alismissindir, bin beter kotu gelir oyle seyler, verdigin paraya yaxzik.

Tarih: 9 Ekim 2007, 14:33 - İp: 81.***.**5.159
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

ya antika r1 satan bi kek bulmuşuz adamı fikrinden caydıracaksın şimdi

Tarih: 9 Ekim 2007, 23:38 - İp: 85.***.**6.246
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Benim D-80 Body i vereyim O da gıcır gıcır....

Tarih: 9 Ekim 2007, 23:42 - İp: 88.***.**1.99
serkan_sdl
serkan_sdl (üye)
İstanbul / Amatör

Tamam abi R1 i satmaktan vaçgeçtim.Slr alırsamda R1 2. makinam olacak. Madem öyle diyorsunuz bende sizi dinleyip vazgeçiyorum.
Teşekkürler ilginize...

Tarih: 10 Ekim 2007, 09:24 - İp: 88.***.**9.87
warrior
warrior (üye)
İstanbul / Meraklı

İlgilenen arkadaşlar olursa ben de R1imi satıyorum [>:D

Tarih: 19 Ekim 2007, 00:24 - İp: 88.***.**1.119