ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Sony Nex5 Kiyaslamali Test Sonuclari

Son yapilan testler pekte ic acici degil acikcasi ama Sony daha bitmis urunler degil bekleyin falan diyor.ISO 12800 i falan kaldiracak bir makina degil yani acikcasi.3200 de bile pek hos degil goruntuler ancak Olympus EPL-1 ve Panasonic GF-1 dan ustun oldugu asikar.Bakalim ne kadar farkedecek son urun cikisinda gelistirme falan olursa.Karsilastirmali ciktilari takip ederseniz asagidaki linkden demek istedigimi anlarsiniz.Olympus EPL-1 ciktilari daha bir net ve temiz tum noktalarda mesela dikkat ederseniz ki buda kullanilan lens ile de baglantili tabiki...Canon 550D,Panasonic DMC-GF1 falan bakin bakalim hangisi daha hos gelicek...(Fotograflarin hepside Yokohama,Japan bu arada rehberlik edeyim)
http://dc.watch.impress.co.jp/docs/review/special/20100520_368000.html

#ozansan' tarafından 11.07.2010 05:20:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mayıs 2010, 03:05 - İp: 221.***.**6.23
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Hele de hava karardıktan sonra..Aynı şeylerde fidyo kameralar içinde geçerli,elsidisi açık iken..

Tarih: 29 Mayıs 2010, 00:38 - İp: 88.***.**8.52
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

NEX kameralar uzakdoğuda raflardaki yerlerini almaya başladı. Geçen haftasonu deneme fırsatı buldum. Biliyorsunuz Sony dükkanlarında fotoğraf makinelerin içini dışına çıkarmanıza izin veriyorlar.

Açıkçası kullanımı zor geldi bana. Kompakt bir makineye DSLR lensi takılmış hissi veriyor. Vizör olmaması o lensi kullanmayı garipsetiyor insana. Titreşim önleyicisi oldukça başarılı, zaten küçücük makineyi elde sabit tutmak zor geliyor.

Tarih: 9 Temmuz 2010, 09:27 - İp: 116.***.**1.60
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Mod tekerinin olmaması büyük eksiklik. Lakin bu sensör foto çekmek için yeterli olmalı.
Malkoçun dediği gibi ayalra zor olmalı böylesi bir makinada.

Tarih: 9 Temmuz 2010, 12:20 - İp: 78.***.**6.137
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Evet Pazarbey'i, ayarları oynamak çok zahmetli, hepsini lcd ekrandan takip etmek gerekiyor ve tek tekeri hem döndürüp, hem dört tarafına basmak çok zahmetli..
Vizör olmamasının sebebi de daha ince yapmak için ayna koymamamış olmaları..
Aşağıda resmini ekliyorum..

Fotoğraf kalitesi başarılı olsa da ergonomik açıdan biraz rahatsız edici.. Tam DSLR-like diyemeyiz bence.

Tarih: 9 Temmuz 2010, 16:23 - İp: 58.***.**8.132
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Valla vizör için aynaya gerek yok. Keza lcd konurdu aslında. Dahili flaşta yok zati.

Tarih: 9 Temmuz 2010, 16:50 - İp: 78.***.**4.129
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

O da aklıma gelmedi değil ya Kompakt ile DSLR-like arasında bir makine.. Bir de Sony'nin hep en küçüğünü yapma alışkanlığının bir ürünü gibi geldi bana.. Sony'nin bu huyunu seviyorum..

Tarih: 9 Temmuz 2010, 18:02 - İp: 58.***.**8.132
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ben pek beğenmedim galiba,,pzremmi..

Tarih: 9 Temmuz 2010, 19:08 - İp: 88.***.**0.95
frht23
frht23 (üye)
Kütahya / Amatör

ben bu makinayı almak istiyorum benim için en çekici yanı dslr özellikleri barındırmasına rağmen taşıma kolaylığı. malkocy deneme fırsatı bulmuşsunuz benim gibi bu konuda yeni olan birine tavsiye eder misiz?
ayrıca makinaya harici vizör takılabilmekte sony'nin sitesinde nex-5 aksesuarları kısmında var sizce kullanışlı olur mu?

Tarih: 9 Temmuz 2010, 19:58 - İp: 81.***.**4.83
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kompakt makinelerin karışık menülerine alışıksanız sizin açınızdan kullanımı kolay olacaktır. Ancak DSLR'ın kolaylığına alışan insanlar için, menülerin içinde dolaşıp ayarları değiştirmek zor olacaktır. Kompaktlara alışıksanız, vizörsüz de rahat kullanabilirsiniz. Arkadaki LCD ekranı da hareketli, yani başınızın üstünden de çekim yapabilirsiniz. Ancak makine pahalı, almadan önce iyi inceleyin, başka seçenekleri de gözden geçirin derim. Özellikle diğer DSLR-like ları..

Tarih: 10 Temmuz 2010, 08:14 - İp: 58.***.**8.132
frht23
frht23 (üye)
Kütahya / Amatör

bilgiler için çok teşekkür ederim.. evet pahalı alırsam zaten türkiyeden almam gerçi daha satışada çıkmadı yurt dışından getirtmeyi düşünüyorum.

#frht23' tarafından 10.07.2010 17:47:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Temmuz 2010, 17:45 - İp: 81.***.**2.174