ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Sony Nex5 Kiyaslamali Test Sonuclari

Son yapilan testler pekte ic acici degil acikcasi ama Sony daha bitmis urunler degil bekleyin falan diyor.ISO 12800 i falan kaldiracak bir makina degil yani acikcasi.3200 de bile pek hos degil goruntuler ancak Olympus EPL-1 ve Panasonic GF-1 dan ustun oldugu asikar.Bakalim ne kadar farkedecek son urun cikisinda gelistirme falan olursa.Karsilastirmali ciktilari takip ederseniz asagidaki linkden demek istedigimi anlarsiniz.Olympus EPL-1 ciktilari daha bir net ve temiz tum noktalarda mesela dikkat ederseniz ki buda kullanilan lens ile de baglantili tabiki...Canon 550D,Panasonic DMC-GF1 falan bakin bakalim hangisi daha hos gelicek...(Fotograflarin hepside Yokohama,Japan bu arada rehberlik edeyim)
http://dc.watch.impress.co.jp/docs/review/special/20100520_368000.html

#ozansan' tarafından 11.07.2010 05:20:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mayıs 2010, 03:05 - İp: 221.***.**6.23
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yüksek ISO ayarlarında noise açısından pek başarılı gözükmüyor gerçekten..

Tarih: 24 Mayıs 2010, 08:30 - İp: 116.***.**7.83
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEn buraya yazdım sanıyordum. Yaşlılık işte. Iso bakımından fena değil aslında niye öyle demektesiniz ki.

Tarih: 24 Mayıs 2010, 19:35 - İp: 78.***.**2.163
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

12800 ISO'da noise miktarı oldukça fazla bence, yani çok yüksek ISO ayarlarını kullanmamak gerekecek. Kompakt sınıftan daha iyi görüntü verdiği kesin, ama sizce Canon'un "Powershot G serisi"nden çok daha başarılı mı? Sanki aşağı yukarı aynı gibi.. Başka testleri de beklemek lazım.. Hatta Sn. Pazarbey'i siz almayı düşünüyordunuz, sizin testinizi de beklememiz gerekir.. DSLR yanına ben de bir kompakt veya DSLR-like almayı düşünüyorum, Sony'nin bu haberini görünce çok ilgilendim.. Testlerini takip edeceğim..

Tarih: 25 Mayıs 2010, 05:54 - İp: 116.***.**9.178
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bence Firmware update leri cok gorecegiz yakinda.Yuksek ISO noise ayarlari icin olsun,isiklandirma icin falan biraz ihtiyac hissediyorum bu orneklerden ben.ISO falan Canon G11 den tabikide daha ustun yani kiyaslamam bile.Ben sadece 3200^6400 falan biraz daha iyi performans alinabilinir diye dusunuyorum sadece o.Birde diger makinalarin ayni ayarlardaki cekimleri ile kiyaslarsaniz gun icindeki cekimleri,isiklandirmayi sanki biraz fazla yapmis ve bazi detaylari dagitmis diye dusunuyorum.Geminin direklerine ,yelkenleri tutan direklerine falan bir bakarsaniz dedigim sanirim daha kolay anlasilir.Birde resim kalitesi kenarlarda mesela Olympusinki kadar net degil bu da ayri bir lens sorunu olarak gozume carpti.Olympus EPL-1 arkadaslar burda Japonyada cikti kalitesinde cok ustun makinalar ile kiyaslanmaya basladi ve gercekten cozunurluk degerleri baba makinalar ile basabas test sonuclarinda.Tabi gece olunca bu performans degerleri makinanin diger fonksiyonlari itibari ile dususe geciyor ancak gun ici cekimler mukemmele yakin.Tavsiye edermiyim?paraniz cok ise bir alin deneyin derim...

Tarih: 25 Mayıs 2010, 12:23 - İp: 221.***.**6.23
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sevgili malkoçy birde elektronik vizör olsa düşünmez alırdım inan.

Tarih: 25 Mayıs 2010, 19:32 - İp: 78.***.**2.163
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sevgili Pazarbey, bir de makinenin LED ekranı hareket edebiliyor, vizör olmasa da bu da bir alım sebebi olabilir çoğu insan için..

Sony Nex5 İnceleme

HD video çekimleri için yüksek çözünürlüklü mikrofon aparatı girişi yapmışlar.. Sizin Banani HD kameranın pabucunu dama atmasın Yukarıda verdiğim testte konvertörü de göstermişler..

Ama asıl güzel inceleme bu aşağıdaki linkte;

Güzel İnceleme

Mutlaka bu yukarıdaki incelmeyi de okumuşsunuzdur ama yine de bilgi olması açısından ekledim. Yüksek ISO ayarlarında (ISO 1600) Olympus'tan bile daha iyi sonuçlar verdiği görülüyor, ama testin sonuna gelindiğinde aslında düşük ISOlarda(ISO 100) ve yüksek ISO'larda (ISO 3200) renklerin çok ta dolu olmadığı fark ediliyor.

Herşeye rağmen dediğiniz gibi, vizörden bakamamak insanın canını sıkıyor...

Tarih: 26 Mayıs 2010, 07:09 - İp: 116.***.**8.225
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 28 Mayıs 2010, 00:35 - İp: 85.***.**0.234
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

aslında güzel makina. çift kart slotlu olması avantaj. lakin çekerken başkasının görmesini istemem.
ayrıca mod tekerinin olmaması büyük dezavantaj. yeni gördüm.

Tarih: 28 Mayıs 2010, 01:08 - İp: 78.***.**2.163
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Evet ,çekerken başkalarının arkandan bakıp görmemesi lazım emmi..

Tarih: 28 Mayıs 2010, 02:27 - İp: 85.***.**0.234
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 28 Mayıs 2010, 23:46 - İp: 78.***.**2.163