panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Sony Kalesi Yıkılmaz! :))

Zaman zaman benim de canım çekmiştir ne yalan söyleyeyim!
Şöyle bir canon kullanmak..
iso3200 de grensiz fotolar..

Ama ben SONY'den ASLA VAZGEÇMEM!

Neden?

Çünkü CANON'la AŞAĞIDAKİ FOTOĞRAFLARI ÇEKEMEZSİNİZ!
Çekersiniz ama tripodla ancak.. Taşırsınız, kurarsınız olur biter!

Ya da gider üzerinde IS olan lensler alırsınız. Eğer iyisini istiyorsanız, bi dünya para bayılırsınız.
Canonda IS olayına sahip olmak extra külfetli..

Hadi bakam CANONCULAR..
Bu fotoları elde çekin de görem..
hepsinin de exıfları üzerinde..
Bakın bakam, hangi enstantanede çekilmiş..

enstantanenin düşük olmasından dolayı hareketli insanlar flu..
Ama mekanlar cillop gibi net.. Çünkü SSS var abicim

Sizinki de güzel olur canım!! Ama tabi sadece yürüyen insanlar değil, her taraf flu olur!

Çünkü ben böyle fotoları elde, 1/3, 1/5, bazen de elde 1 saniye ile çekiyorum!
Ve ben bu fotoları KİT LENS İLE ÇEKTİM.
Ya bir de daha iyisi olsaydı? (zeiss 16-80 veya tamron 17-50)

İŞTE BU YÜZDEN SONY!

İlk foto.. Tamamen makineden çıktığı gibi.. Sadece sağ tarafı kestim, gereksiz boşluk vardı. exıf üstündedir.

yine tamamen doğal hali.. krop bile yok!

Bunda sadece krop, çerçeve var.(galeriye eklemiştim)
Az bişey de gammayı kısmıştım yanlış hatırlamıyorsam..

Ve son foto..

NASIL UNUTTUM YAW.. HEMEN BAŞLIĞA İLAVE EDİYORUM:

Mesela yağmur fotosu da, düşük enstantanede ne güzel olur dimi.. Hiç tripoda da gerek yok!
Ama SONY'niz varsa..

Ya da bir akarsuyu, düşük enstantanede çekmek! Suya akıyor izlenimi vermek! Hem de tripodsuz! Ne güzel olur değil mi?
Ama SONY'niz varsa..

Şimdi hedefim bu fotolardan çekmek..
Zaten hep istiyordum bunu

..

#panctom' tarafından 23.01.2008 01:59:06 tarihinde düzenlendi.

#panctom' tarafından 29.10.2008 15:00:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ocak 2008, 22:29 - İp: 88.***.**6.4
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kesin öyledin rokomet. Yoksa bufaloya kim napsın.

Tarih: 26 Ocak 2008, 11:41 - İp: 88.***.**4.246
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

2 saniye elde pozlanmış fotoğraf olmaz arkadaşlar. 2saniye pozlanan fotoğrafta sss çalışmaz zaten,

Buffalo'nun bu sözünü atlamışım.
arşivimde dolaşıyordum da.. yazın elde net 2 saniye çektiğim bir fotoğraf vardı, ona rastladım az önce..
tabi masadan destek almıştım elimde makineyi tutarken..
ama SSS olmayan bir makine olmasa o sonucu alamazdım.
şaşırtıcı derecede başarılı çıktı fotoğraf..
yani demek ki SSS 2 saniyede çalışıyor.

Ama şu da var; 2 saniyelik elde pozlamaya ne kadar ihtiyacımız olur?
Ne kadar işimize yarar?

Bu da bir gerçek..

Ve ben herşeye rağmen PUFF-TALLO'nun birgün yine SONY camiasına dönüş yapacağını umuyorum
Canon'un bazı unsurları ister istemez insanda merak ve psikolojik eğilim yaratıyor. iso3200 başarısı gibi..

Ama ilk aşklar daha caziptir

Tarih: 26 Ocak 2008, 19:14 - İp: 88.***.**6.4
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Selam..

Panctom tartışıp tartışıp konunun sonunda aynı yere çıkıyoruz hep. Ben ürünlerden memnuniyetten bahsederken sen Erkayaların fiyat politikasına giriyorsun gerekli örnekleri veriyorum , bu sefer pil satış fiyatlarını irdeliyorsun.Yani önce Erkayaların fiyatlarını Avrupa daki Canon bayileri ile kıyasla sonra bunu konuşalım tekrar seninle.

Gelelim Sony vesilesi ile olmuş olan 18-55 kit lensimizede IS koymamız olayına.Yada body de neden yok.Titreşim önleme IS ( image stabilizer) yıllardır Canon un lenslerinde olan bir özellik ve daha randımanlı çalıştığı için pazardaki payınıda düşünürek bunu lens üzerinde uygulamış yıllar önce .Sen Canon olsan “yaa adamlar şimdi ilerde sigma lens kullanır tamron lens kullanır ben bu body e IS koyayımda faydalansın millet” gibi bi düşüncen olurmuydu.Canon alan titreşim sorunu yaşayan kişiler zaten IS li olanı alıyor ve sorun kalmıyor.Şimdi komple sisteminimi değiştirsin.

Demişsin ya tamron alan canonuna napacak,Sony ninde memory stickleri pahalı,buda ticari bir pazarlama değilmi.Neden SD kart kullanmıyor da 4GB SD kart 69YTL iken Memory stick 180YTL.Hatta orjinal sony olunca dahada pahalı.Neden SONY DVD kameralar Sony disk kullanın diye sürekli uyarı veriyor başka marka DVD takıldığında, ticari bir politika olabilirmi sence.?

Bu tutum bütün markalarda var,Body üzerindeki SR özelliğinide SONY nin felan teknolojisi değil,Minoltanın mirası.Sony e ait olmayan teknolojileri onunmuş gibi bu kadar savunup olmayan kalesinin yıkılmayacağından bahsetmek bana komik geliyor.

Bide taktığın her lensi titreşim öneleme özelliği varmış gibi kullanacağım demişsin,kaç tane lensi varki zaten piyasada.

Rokomet sorduğun konu ile ilgili olarak bilgiler genelde şirket sahibinde oluyor sürekli japonya ve avrupa ile görüşmede olduğu için.Ancak sitelerden duymuşsunuzdur CANON japonyada bir CMOS fabrikası kurdu ve sanırım önümüzdeki yıllarda kompakt modellerde CMOS olarak üretilecek ve DSLR modellerde bence APS-C yerine en küçük APS-H üretilecek.Bunlar benim düşünclerim.

Birde Erkayalara gittiğiniz zaman oradaki satışçıların sizi diğer yerlere yönlendirmesi oradaki bayilerimizin önünü kesmemek adına.
Kendi mağazamızda kampanya yaparak iki sokak ötemize bizden aldığı malı satmayla uğraşmasın bayimiz diyoruz ve o kampanyayı onların mağazalarında onlara destek vererek gerçekleştiriyoruz. genelde perakende fiyat listemizde taksitsiz ve her zaman bayimizin fiyatından daha yüksektir.Amaç bayiler,sirekeci piyasasında ki fotografçılarda ekmek yesin.

Ben bayiden daha iyi kampanya yada daha iyi fiyat çıkarsam ne anlamı kaldı bayimin.

#e0s' tarafından 27.01.2008 04:31:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ocak 2008, 04:27 - İp: 88.***.**7.202
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aldınmı cevabını paktom. Konuşma gali. Bende bir daha slr alacak olursam canon alcem. Çünü bu alanda(Slr) canonun üstüne yok. Varmı sony nin 400 mm si. Yok. Is Is diyonuz emme herkes genede gidip canon alıyo. Var bi iş bunda.Canon bir numara.
Şey eos canon dslr alırken artık fiyatta yardımcı olursunuz demi.

Tarih: 27 Ocak 2008, 12:25 - İp: 88.***.**8.83
mahmud13
mahmud13 (üye)
Bitlis / Amatör

KALENİN SON DUVARININ ADI PANCTOM UMARIM UZUN SÜRE DAYANIR.
BAKALIM YENİ MAKİNASI NE OLACAK?

Tarih: 27 Ocak 2008, 12:29 - İp: 85.***.**2.76
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Canon olcek.

Tarih: 27 Ocak 2008, 12:34 - İp: 88.***.**8.83
e0s
e0s (üye)

Epey bi zaman önce yaptığım teklifide hatırlarsınız umarım.:D

Bu siteden kim gelirse gelsin elimizden geleni yaparız,açııkçası, bu panctomda olsa.

Tarih: 27 Ocak 2008, 12:38 - İp: 88.***.**7.202
e0s
e0s (üye)

Ya bu muabbetler hep güldürüyor beni.

Mercedes kullanan benzinini düşüyormu çok yakıyor diye.Bu bunun gibi birşey.

Tarih: 27 Ocak 2008, 12:42 - İp: 88.***.**7.202
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sağol eos.

Tarih: 27 Ocak 2008, 16:35 - İp: 88.***.**7.83
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

pazar hayırdır canon mu alcan?

Tarih: 27 Ocak 2008, 16:52 - İp: 88.***.**8.27