orqun_lp
orqun_lp (üye)
Amasya / Amatör

Sony Hakkında

siz olsanız hangisini seçerdiniz sony pek yaygın kullanılmıyor türkiyede ama hangisi uygun sizce

http://kiyas.la/tr/fotograf-makinesi/karsilastir/Nikon-D5100-vs-Sony-SLT-A37

Tarih: 22 Mart 2013, 07:57 - İp: 78.***.**4.98
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

SLT 37 yi dün Elektroword'de uzunca bir süre inceledim.
Gövdede (üst kısımda) zoom diye bir buton var. O anda makinaya hangi lens takılıysa o lensin MM sini iki misline kadar çıkarıyor. Bu özellik şimdiye kadar gördüğüm başka hiç bir makinada yok. Rahatlıkla makro ve yakınçekim yapabiliyorsun. bu özellik sony'nin her modelinde bile yok. Örneğin SLT 57,65 ve 77 lerde yok. Yeni çıkan 58'e koymuşlar. TIKLA
Bu özelliğe hayran kaldım.
Makinanın kullanımı, çok basit. Tam giriş seviyesi bir makina. Menüsü kolay. Türkçe menü var. SLT teknolojisi çekimde çok kolaylık sağlıyor. Vizörden çok kolay netleme ve çekim yapılabiliyor.
LCD ekran hareketli. Çekimde rahatlık ve kolaylık sağlıyor. AF si çok hızlı. Hafif. Gün boyu boynunda taşımak durumunda kalacaklar için sıkıntı yaratmaz. Fiyatı şu an Yalçınlar'da 1.208 TL ye düşmüş.
Lens seçenekleri yeterli seviyede var. Sony bu konuda oldukça aşama kaydetmiş.
Sony'nin eksisi ise,
Gövdenin boyutları küçük. eli büyük olanlar tutmakta sıkıntı yaşayabilirler. Daha ziyade küçük elliler ve bayanlar için için ideal gibi.
Bir de fotograf bilgisinde biraz aşama kaydetmişler beğenmeyebilirler. Onlara menü çok basit gelebilir.

Nikon d5100 ise D5000 in bir ileri modeli. Çok fazla bir artısı olduğunu zannetmiyorum.

Eğer parasal probleminiz yoksa aynı özellikler SLT 58 e de konmuş. Onu bekleyin derim. nisan'da geliyor.
Karar sizin.

#ercan43' tarafından 22.03.2013 10:28:21 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 22.03.2013 12:26:33 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 22.03.2013 12:27:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mart 2013, 10:23 - İp: 92.***.**6.229
  • 1