acemi38
acemi38 (üye)
İstanbul / Amatör

Sony H9 ''8. 1mp, 15 Optik Zoom''

Olympus'a ilk cevap Sony'den geldi 8.1mp lik, 15 Optik zoomlu hareketli LCD'li vs..vs.. daha birçok özelliğini aşağıdaki siteden inceleyebilirsiniz.

Sony H9

#acemi38' tarafından 27.02.2007 17:47:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Şubat 2007, 17:37 - İp: 81.***.**9.177
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Sony H9 tanıtım fuarında deneme olarak çekilmiş gece video çekim örneği BURADA

Tarih: 5 Mayıs 2007, 00:53 - İp: 88.***.**4.2
baris77
baris77 (üye)
Manisa / Amatör

Merhaba arkadaşlar ben de uzun zamandır bu makineyi bekliyordum ve tam almaya niyetlendiğim bu gün dpreview forumlarında birkaç resim ve yazı gördüm.Resimler çok kötü ve adam amatör değil daha önce sony h5 kullanmış ve slr makinesi de varmış.H9 la çektiği resimler çok kötü görünüyor
İngilizcesi olan ve işten anlayan arkadaşlar bir yorum getirirlerse çok sevinirim.sanıyorum kullanıcılar h9 un problemli olduğunu anlatıyorlar ve firmware upgrade talep ediyorlar

adres:
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1009&thread=23318765

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1009&thread=23324261

herkes şikayetçi görünüyor

Tarih: 22 Mayıs 2007, 23:25 - İp: 88.***.**8.215
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Çok H9 fotosu inceledim, büyük kısmı çok iyiydi. Sizin verdiğiniz linkleri daha önce görmüştüm.
Bence o vatandaşların makinesi bozuk.

Ya da şu olabilir, hepsi açık havada çekilmiş. Makineyi uzun süre güneşli bir havada bırakırsan (arabanın torpido gözü gibi) sensör aşırı ısındığından sapıtır.
Tabi sadece bir teori benimki.
H2 de yazın çı-ok sıcak günlerde çektiğim videolar serin günlerde çektiklerime göre kalitesiz oluyordu. Oradan yola çıkarar söyledim.

Bence sorun yok, dpreviewdeki büyük çoğunluk mesut bahtiyar yaşıyor.

@levo; fz50 iyi bir makine, ama fz8 i boşver.

Tarih: 23 Mayıs 2007, 00:31 - İp: 88.***.**7.64
turki
turki (üye)
Isparta / Meraklı

sony h9 ile ilgili megapixel.net'in değerlendirmesi yayınlanmış,makine çok düşük puan almış dcresource'da yakında değerlendirmeyi sunacak herhalde örnek fotoğrafları siteye koymuşlar. H-9 beklediğimden kötü çıktı fotoğraflar oldukça vasat bana olympus sp 550'nin kilerden daha kötü geldi.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 10:48 - İp: 88.***.**5.77
facetoface
facetoface (üye)
Tokat / Amatör

Bence firmalar megapiksel savaşlarına son vermedikçe bu ürünlerin hiçbirini biz tüketiciler almamalıyız. Aynı boyutta sensöre sahip fakat sadece yeni isimleri olan makinalar yerine, sensör ebatları biraz daha büyütülmüş modeller çıkarsalar fena mı olur? Kağıt üzerinde artırılan ISO'ların hiçbir hükmü yok.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 12:12 - İp: 88.***.**8.10
bulentgs
bulentgs (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşalar megapixsel.net incelemelerine baktım test photolarda olankısmda canon s5ıs ve sonyh9 kendimce kıyaslama yaptım h9 bir adım önde gibi resim derinliği flulaşma keskinlikte h9 daha iyi bir performans sağlamış sankı biraz h9 üzerine fazlamı gidiliyor fuji6500fd iyi iso oranları var ma gece çekimlerinde kırmızı renk çok bakın çıkıyor h9 güzelbi makinegib titreşim önleyicisinin olması 15x optik zoomda çok iyi iş kçıkarabilir

Tarih: 31 Ağustos 2007, 16:41 - İp: 81.***.**5.149
maduran68
maduran68 (üye)
Ankara / Amatör

sayın bulentgs'ye bende katılıyorum. iki ay önce amerikadan bende getirtdirdim. acemi olmama rağmen epey bir deneme çekimi yaptım.doğrusu makinanın çektiği fotorafları beğendim. ama bu makinalarda alan derinliği oluşturulabiliyormu, yoksa bu özellik sadece DSLR makinalardamı var? bilen arkadaş varsa açıklama yaparsa aydınlanmış oluruz.

Tarih: 1 Eylül 2007, 23:13 - İp: 88.***.**6.65
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar h9 kötü bir makine değil, hatta ben yüzlerce fotoğrafını inceledim, kesinlikle mükemmel renklere sahip bir makine.
gerçekte harika renkler veriyor, dpreview in abuk subuk incelemesinin kurbanı oldu makine.
söyendiği gibi resim kalitesi h2 nin gerisinde filan değil, ben h2 kullanıyordum.

31mm geniş açı ve 15x zoom, kocaman lcd güzel renkler.
makro modunu çok geliştirmişler.
bence 6500 den daha iyi resim kalitesine sahip. iso her şey değil.

@maduran maalesef kompaktlar sensör yapıları ve büyüklükleri nedeniyle alan derinliği oluşturmaya pek müsait değil.
ama tele kullanarak bu etkiyi zorlayabilirsin.
arka planı makro çekerken atar bu makineler, onun dışında zor. ama portre filan çekerken tele kullanıp bir şeyler yapabilirsin belki.
bir de arka planı manuel fokus kullanarak atmayı dene.

Tarih: 1 Eylül 2007, 23:43 - İp: 88.***.**1.250
said2111
said2111 (üye)
Ankara / Meraklı

H9 özelliklerinde manuel focus yok diyor ve harici flaş da yokmuş
gece çekiminde naytsot haricinde flaşı işe yarıyor mu?

Tarih: 10 Eylül 2007, 17:07 - İp: 212.***.**7.181
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ben yeni aldım ve memnunum da.

Tarih: 6 Ekim 2007, 01:40 - İp: 85.***.**6.49