iborotti
iborotti (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sony H1 Kullanici Yorumlari

3 gunluk bir h1 sahibi olarak ilk izlenimlerimi sizlerle paylasmak istedim. sizde yazarsaniz sevinirim. makro cekimlerde 2 cm olmasi durumu biraz zorlastiriyor. galeri de bir arkadas parmaginda sivrisinek resmi cekmis mukemmeldi. bu cekimleri bu makinada gerceklestirmek biraz zor. cekim hizi flashli ve flassiz oldukca iyi. pil omru yeterli iki kalem pile gore. ekran buyukluyu oldukca onemliymis nikondan sonra bunu acikca hissettim. kullanim menusu oldukca basite indirgenmis ingilizce olmasina ragmen cozmekte zorlanmiyorsunuz. bugun karsilastigim bir sorun sarj adaptoru bozuldu isigi yanmiyor ve sarj etmiyor. ama garantisi var bakalim ise yarayacak mi simdilik bu kadar

Tarih: 28 Ağustos 2005, 01:40 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Paazarbeyciğim biz diyoruz ki kutahyanın neyi meşhurdur sen mermer diyosun şöyle Cennet Taamı nevinden nefis leziz gıdalarınız yok mu.Nebilim şöyle nar gibi ateşde kızarmış bir kabak tatlısı yada....Of off.Abi sen bişeler bakın biz bie ara uğrayalım

Tarih: 31 Ağustos 2005, 10:09 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

vay şikemperver hüzünseli vay. Sana kaz tridi yediririz. bol sarımsaklı.

Tarih: 31 Ağustos 2005, 13:04 - İp: yok
puma
puma (üye)
İçel / Amatör

yaw pazarbey hüzünseli dogru diyo be ben neyiniz meshur diyom sen mermer diyon. türk milleti malum karnı kafasından önce calısır, önce karnımızı doyuralım degil mi

Tarih: 31 Ağustos 2005, 22:06 - İp: yok
jpeg
jpeg (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar H1 i 1 haftadır kullanıyorum ve şimdiye kadar performansında çok memnunum. Fiyat performans açısından gerçekten mükemmel. Almadan önce tek şüphem Sony nin bu makinada Carl Zeiss lens yerine kendi lensini kullanmasıydı fakat bu şüphemin yersiz olduğunu fotograf kalitesini görünce anladım. 12 optik x 2 digital zoom (24X) da bile görüntü çok güzel. Distorsiyon gerçekten çok az.Steady Shot (Titreme önleyici) mükemmel güzel.

Canon S2 4 özelliği ile H1 in önünde:
1 Canon 2.4 fps çekerken Sony 0.9 fps
2 Canon 0 cm Macro çekebiliyor.
3 Canon Video modunda stereo sesli ve çekim sırasında zoom yapmaya izin veriyor.
4 5 MP de Sony arka arkaya 9 foto çekerken Canon hafıza dolana kadar çekebiliyor.Canonun processoru gerçekten Sony den çok hızlı

Tarih: 31 Ağustos 2005, 22:34 - İp: yok
puma
puma (üye)
İçel / Amatör

jpeg dostum saol. bu bilgiler bizim icin önemli tabiki. bide gece cekimlerini ve makro cekimlerini sorsak sana onlar nasıl, memnun musun? siteye fotograf yollayabilirsen oradan bakarız. senin makinenden türkce kullanım kılavuzu cıktı mı? bu arada s2 nin üstün yönleri en cok pazarbeyi memnun eder bence

Tarih: 31 Ağustos 2005, 22:40 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Durun pumayı yanıltayım;
H1 in üstün tarafları;
1-Fotoğraf kalitesi daha iyi.Noise yok
2-Video süresi daha uzun.Mpeg olduğu için
3-Focus süresi daha kısa.
4-2.5 lcd.
5-Daha pro bir görünüm.
6-lens adaptörü ve şarj mak.+pil bedava.
7-Beş bölgeli af
8-sekiz yok canım o kadarda abartmayın......

Tarih: 31 Ağustos 2005, 23:12 - İp: yok
puma
puma (üye)
İçel / Amatör

yaw pazarbey sende hic bos durmuyosun yahu hemen cıkarmıssın bilgileri ortaya. bu arada san bisey sorayım 512 mb memorystick pro ile 640*480 fine modda kac dakika video cekebiliyoruz h1 de. biyerde okumustum ama simdi bulamıyorum, sen yazınca aklıma geldi .

Tarih: 31 Ağustos 2005, 23:54 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

veriyorum ama siteme üye olacaksın tamammı .Söz dimi.
512 mb için
Sony h1 :6 dk :Mpeg
canon s2 :4.5 dk:avi
kon.min z3 :8-9 dk:Mov
olym 770 :20 dk:mpeg4

Tarih: 1 Eylül 2005, 00:11 - İp: yok
puma
puma (üye)
İçel / Amatör

azmıs yaa... cık cık cık keske bi 15-20 dakika fala olsaydı. sende hemen s2 ciler nerdesiniz diye topic yapmıssın abi ya istersen oraya 100 mesaj gönderim felsin keyfin yerine. biz burada hem muhabbet hem bilgi pasylasımı yapıyoruz yeni arkadaslarımızla biseyler ögrenmeye calısıyoruz. zaman zamanda biraz geyik bu arada gercekten de video süreleri cok az be..

Tarih: 1 Eylül 2005, 00:20 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Abi en uzun mpeg 4 ile olypus 770 1 gb ile 40 dk den fazla .fuji 5500 de mpeg 4 kullanıyor.Aslında s2 veya h1 neden mpeg 4 kullanmadı anlayamıyorum.Acaba bir nevi telif hakkımı ödemek zorundalar.Yoksa hiçbir mantığı yok avide ısrar etmenin.Öyle değilmi.
Bu arada buranın da zaten sayısını artıran biziz galiba. Neden olmasın s2nin forumunada h1 ciler yazar.Hangisi iyi iyice anlarız.Değilmi.Neticede mühim olan doğruyu bulmak.Ve doğruyu bulurken muhabbet edebilmek.

Tarih: 1 Eylül 2005, 00:35 - İp: yok