iborotti
iborotti (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sony H1 Kullanici Yorumlari

3 gunluk bir h1 sahibi olarak ilk izlenimlerimi sizlerle paylasmak istedim. sizde yazarsaniz sevinirim. makro cekimlerde 2 cm olmasi durumu biraz zorlastiriyor. galeri de bir arkadas parmaginda sivrisinek resmi cekmis mukemmeldi. bu cekimleri bu makinada gerceklestirmek biraz zor. cekim hizi flashli ve flassiz oldukca iyi. pil omru yeterli iki kalem pile gore. ekran buyukluyu oldukca onemliymis nikondan sonra bunu acikca hissettim. kullanim menusu oldukca basite indirgenmis ingilizce olmasina ragmen cozmekte zorlanmiyorsunuz. bugun karsilastigim bir sorun sarj adaptoru bozuldu isigi yanmiyor ve sarj etmiyor. ama garantisi var bakalim ise yarayacak mi simdilik bu kadar

Tarih: 28 Ağustos 2005, 01:40 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

Hmmm...
Fakat ben DPreview sitesinden bahsetmiştim...
Onlarda yanlış yapmaz herhalde...

Tarih: 30 Ağustos 2005, 15:17 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tabii yaparlar viiizzz.. onlar da insan..
..
isin komik yani her ikisi de "compact" makine.. dslr-like benzetmesi yapilmis makineler sadece..
yani ister dslr-like istersen compact diye nitelendir; sonucta her ikisi de compact..
pazarbey, "daha bir slr" gibi bir tanimi da senden duydum ilk.. yani her fistatta s2, h1'den daha iyidir diyeceksin..

Tarih: 30 Ağustos 2005, 17:58 - İp: yok
puma
puma (üye)
İçel / Amatör

ewet sanırım pazarbey makinasına toz kondurmuyor dadanagast varsın h1 2nci olsun bizim gönlümüz zengin abiciiiim

bu arada viiizzz kardesim biraz daha ayrıntılı anlatsan su makineyi diyorum ha? iborotti sende son bikac gündür biraz daha kurcaladın mı makinayı dostum?

Tarih: 30 Ağustos 2005, 21:34 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sevgili dadanagast daha slr lafı şunun için teknik özellikleri slr ye yakın da ondan.
Ayrıca ben makinama toz kondurmayan cinsinden değilim. s2 yi yerden yere vurduğumuda bilmeniz gerekir.
http://forum.netfotograf.com/dijital_kompakt.asp?msg_id=4990
buraya bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.
arkadaşlar şunuda eklemek istiyorum.Dadanagast demiştide inanmamıştım.Bu telekonvertörler görüntüyü bozuyar. özellikle kenarlarda bulanıklaşma başlıyor.BEn canon un kendi konvertörünü kullanıyorum.Ama genede bozuyor.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 22:06 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

saka diyordum pazarbey.. gercekten de sen makineyi yerden yere de vurdun.. zaten onemli olan makineler degil bizleriz..
..bu arada bende bir film fotografciligi merak salmaya basladi, haydi hayirlisi..
hasselblad xpan II'yi dusunmeden edemiyorum..

Tarih: 30 Ağustos 2005, 22:16 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bırak Allahaşkına delirdinmi sen yav.Herkes gider mersine sen tersine.Olacak işmi canım.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 22:41 - İp: yok
puma
puma (üye)
İçel / Amatör

yaw pazarbey bisey soracam gercekten sözlerimizin saka oldugunu biliyosun dimi? takılıyoruz sadece birbirimize. biz kimin ne oldugunu biliyoruz dostum. ben toz kondurmuyo derken saka yaptım tabiki, gercekten de önemli olan bizleriz gerisi bos..

hem ben senin cektigin resimnleri cok begeniyorum. zannedersem yas olarakta benden büyüksün. ben h1 gelince cekemedigim resimleri yollarken sen bana yol gösterceksin. abicim senden ögrenecek cook seyim var

Tarih: 30 Ağustos 2005, 22:46 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Böyle şakamı olur kardeşim.Şakanız batsın sizin.Sizin yüzünüzden siteden ayrılacaktım az daha cık cık cık. Küstüm size...Ayrıca beğenseydin fotoları yorum yazardın.

Yav arkadaşlar olurmu hiç öyle şey küsermiyim.Kendim kullanmasamda o gülme ağlama kutularının ne işe yaradığını biliyoruz her halde.Hukuktan sonra okuyamadım ama az çok bizde mürekkep yaladık.Yaladık derken mecazi anlamda.
Hepinizi çok seviyorum.Ne alındım ne küstüm, nede kızdım. Kızsamda kızmadım.Sizler benim için tanımasaamda bilmesemde kıymetlisiniz. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ayrıca tüm arkadaşlara kütahya altıntaş tan geçerken kapımın açık olduğunu bir kere daha belirtiyorum.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 23:11 - İp: yok
puma
puma (üye)
İçel / Amatör

tesekkürler pazarbey, bizim de kapımız isteyen tüm dostlarımıza acıktır sonuna kadar. oraların neyi meshurdur ya? kimbilir ansızın geliriz belkide ha

Tarih: 30 Ağustos 2005, 23:47 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Dövene elsiz, sövene dilsiz, gönül erleri gönülsüz gerektir.

her ne kadar biz gönül eri değil isekte bunu kendimize düstur edinmişizdir.Pumacığım hiç üzülme sen.
Katühya Altıntaş'ın en meşhur ürünü türkiyenin en iyi mermeri ve buğdayıdır.Ayrıca nesli tükenmiş bir pumamızda vardır. Daha önce söylemiştim.Babam 5-10 sene önce görmüş. İnşallah hala vardır.

Tarih: 31 Ağustos 2005, 08:03 - İp: yok