hkr
hkr (üye)
Sakarya / Amatör

Sony Dsc F 717 Kullanıyorum

sony dsc f 717 kullanıyorum çok memnunum ama forumlarda canon s2 nin fotoğraflarını ve yorumlarını çok beğeniyorum acaba sonyi satıp onu alsam değermi yada karşılaştırabilirmisiniz

Tarih: 31 Mart 2006, 16:20 - İp: yok
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Slm Hkr,
Hoşgeldin foruma. Bence 717 Sony'nin en başarılı makinalarından birisi. Hala da öyle. Lensi (düşük f değerli)çok kaliteli. Laser assist sistemi önemli bir ayrıcalık. Bir de görüntü kalitesi, makro mesafesi çok başarılı.
Bence eğer 12 zoom ihtiyacın yoksa değmez. Çünkü bence daha iyi bir makinaya sahipsin. İhtiyacına ve bütçene göre bundan sonra SLR'ye geçmek düşünülebilir ama başka dslr-benzerine değil. Neden değiştirmeyi düşündüğünü belirtirsen yine yazışırız.
Tamer

Tarih: 31 Mart 2006, 16:27 - İp: 193.***.**2.10
hkr
hkr (üye)
Sakarya / Amatör

sağolun dr tamer benim sıkıntım makineyi bir türlü çözememem çok amatörüm arkadaşım 1 ay önce canon s2 aldı çok iyi fotoğraflar yakalıyo o yüzden ama benim makinamlada benden kat kat iyi fotoğraflar çekiyo

Tarih: 31 Mart 2006, 16:36 - İp: 81.***.**8.170
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Bence makinanızı çözmeye çalışın.S2 ,f717 nin verdiği renk doygunluğunu ve keskin fotoğrafı veremez.
Bu arada tamer r1 ilk izlenimler topiğinde senden bir yorum rica etmiştim sanırım dikkatini çekmedi.

Tarih: 31 Mart 2006, 16:41 - İp: 85.***.**6.125
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili As,
Pardon farketmemiştim. R1 beğendiğim bir makinaydı ama, o kadar farklı şekillerde kıyaslanmaya çalışıldıki. Mutlaka bakar bildiğimce cevaplamaya çalışırım.
Bu arada güzel İzmir nasıl. Çok özlüyoruz İzmir'i. Ben Ege Tıp mezunuyum. Ege KBB'de ihtisas yaptım. Bir süre Çeşme'de de çalıştım. Hayatımın en uzun kısmı İzmir'de geçti. Eşimle orada tanıştığım. Orada evlendim, ilk çocuğum orada doğdu. Bornova ve Karşıyaka'da ailelerimiz yaşıyor. Yılda da en az 4-5 kez geliriz.
Ahhh İzmiiir.
Tamer

Tarih: 31 Mart 2006, 16:47 - İp: 193.***.**2.10
as
as (Üye)

Sevgili tamer O zaman avatarının altına İzmir yazmalıydın,Hayatında bu kadar önemli dönüm noktalarını İzmir de yaşadıysan İzmir li sayılırsın.

Tarih: 31 Mart 2006, 16:55 - İp: 85.***.**6.125
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

hkr abimde sony f717 var, çok güzel bir makine, inanılmaz bir focus sistemi var ,az ışıklı ortamlada çok başarılı sonuçlar alınabiliyor,fotoğraf kalitesi olarak canon s2 den üstündür ama canon s2 420mm sony ise 200 mm zoom yapabilmektedir,ayrıca canon s2 640*480 30fps çözünürlükte stereo 44.100 khz video kaydı yapabilmektedir.

bence sony yi iyice öğrenmeye çalış derim,sonra ihtiyaçlarına göre daha farklı bir şeye geçersin.perde hızı,aperture,derinlik gibi terimleri bilmiyorsan öğren, sonrada elindeki makinenin ne kadar güzel olduğunu anlayacaksın.

drtamer kulak burun boğaz konusundamı uzmansınız?
hemen doktor bulmuşken sorayım ben 20 ocakta septum deviasyonu ameliyatı oldum da hala kabuklanma var,bazen de zor nefes alıyorum ne zaman geçer bunlar sizce.teşekkürler.

Tarih: 1 Nisan 2006, 09:13 - İp: 85.***.**7.222
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Benim kanaatim f 717 ve f 828 istisnai makinalar.Ve bu ayarda makina artık sony yapmayacak.Çünkü maliyet artacaktır diye düşünüyorum. Alıncak makinayı ihtiyaçlar belirler bence. 717 nin fotolarının s2 den iyi olduğu ortada.Ama yeni makina olması nedeni ile s2 çok üstün özelliklere sahip.
Lakin 717 çok hoş görünüyor.BEn olsam değiştirmezdim.

Tarih: 1 Nisan 2006, 10:24 - İp: 85.***.**7.27
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar hkr..

foruma hosgeldin..

bence sorunun cevabini yine sen vermisssin..

"arkadaşım 1 ay önce canon s2 aldı çok iyi fotoğraflar yakalıyo o yüzden ama benim makinamlada benden kat kat iyi fotoğraflar çekiyo"

...yani hata makinede degil..

ben de 350d ile birseyi dogru durust cekemiyorum.. ama ne zaman ki esimin babasi dokunsa makineye, harikalar yaratiyor.. ustelik hicbir ayar falan da yapmadan.. sihir gibi aynen..
saka bir yana, gercekten de oyle..
yerinde olsam, fotografcilik konusundaki bilgilerimi pekistirirdim.. tabii ki pratik yapma da en az okumak kadar etkili..

ileride kendini iyice gelistirdikten sonra da, makinenin yetip yetmedigine karar verirsin.. zaten yeterince ogrendikten sonra, hangi makineye gecmen gerekecegini de bileceksin..

Tarih: 1 Nisan 2006, 12:13 - İp: 62.***.**2.10
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Dadanagast gene bol gülücüklü bir yazı yazmış. Kabiliyet yoksunu olduğunuda kabul etmiş.
Ama haklı.

Tarih: 1 Nisan 2006, 12:15 - İp: 85.***.**7.27
as
as (Üye)

Dadanagast sende 350D nin hakkını veremiyorsan bence like makina kullanıcılarına dslr tavsiye etme,millet fotoğraf çekmeyi öğreneyim derken ömür tüketecek.

Tarih: 1 Nisan 2006, 12:20 - İp: 85.***.**2.180