fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sony D-slr

Sony D-SLR pazarına gireceğini duyurdu.
Sony alpha sistem olarak duyurulan makineler, konica maxxum/dynax lens serisi ile uyumlu olacak, ve bu yaz tüm dünyada satışa sunulacakmış.
detay için;
http://www.dpreview.com/news/0604/06042001sonyalphaslr.asp

Tarih: 20 Nisan 2006, 18:11 - İp: yok
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

6 aydir bu haberi bekliyordum,

Simdi harekete gecmek icin daha da bekliyorum,

Sony'nin DSC-R1'de kullandigi APS-C buyuklugundeki sensorunu KM'nin AS donanimli DSLR govdesine yerlestirip piyasaya surmesini bekliyorum.

Sony artizlik yapmayip fiyati Maxxum/Dynax 5D seviyesinde tutarsa bir saniye daha beklemeyip, paraya kiyip alacam bir tane kendime walla.

Godot

Tarih: 21 Nisan 2006, 00:15 - İp: 85.***.**3.11
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Büyük yankı uyandıracağına iddiasına girerim.R1'in performansını bir adım daha öne taşıyacaktır.Benim merak ettiğim Sony'nin tasarım anlayışı acaba nasıl olacak?Çünkü ilk defa bu DSLR pazarına giriyor Sony...

Tarih: 21 Nisan 2006, 01:57 - İp: 85.***.**9.7
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

D-SLR pazarı canon ve nikon'un elinde, ikisinin toplamı neredeyse %90. Sony herhalde marjinal bir pay için bu pazara girmiyordur. İyi fiyatlı olacağını zannediyorum.
Sony sensor konusunda epey tecrübe kazandı, hem ccd hemde cmos sensor yapıyor. Herhalde iyi bir gövde çıkarır. Varolan maxxum/dynax lenslere ilave olarak belki zeiss ile anlaşmasını ileri götürür, ve ortaya çok ciddi bir rakip çıkarabilir.

Tarih: 21 Nisan 2006, 22:40 - İp: 85.***.**9.243
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Çok iyi bir makine olmasını ümit ediyorum. Böylece Nikon ve Canon gibi markalarda Türkiye fiyatlarını Sony seviyesine çekmek zorunda kalacaklar. Bildiğiniz gibi Sony makineler ABD'den %50 daha pahalıyken Nikon ve Canon'lar %100 daha pahalıya satılıyor.

Tarih: 23 Nisan 2006, 14:35 - İp: 81.***.**5.60
  • 1