arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

Sony Alpha D-slr

çok gizli kaynaklardan ele geçirdiğim sony alpha d-slr fotoğraf makinasının resmi umarım beğenirsiniz..
özellikleri hakkında bi bilgi yok şuan için; yada ben bulamadım bilen varsa paylaşabilir memnun oluruz..

hadi bakalım işte karşınızda sony alpha

ps:şimdi farkettim daha önce yayınlanmış fotoğrafı
kusura bakmayın gereksiz başlık oldu silinebilir istersniz

#arda.ates' tarafından 28.05.2006 23:24:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mayıs 2006, 23:15 - İp: 81.***.**6.29
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

İsteyenler şu adresten ulaşabilirler:
http://www.letsgodigital.org/nl/news/articles/story_8062.html

Tarih: 29 Mayıs 2006, 00:47 - İp: 85.***.**6.155
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

o resimde ben ciddi photoshop kokusu aldım. hemde CS2.

Tarih: 29 Mayıs 2006, 03:34 - İp: 88.***.**4.97
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

simdilik bariz bir ozelik yok laf salatası yapıyolar minoltnın govdeyi almislar icinebade koymuslar gibi gozukuyor. ben sahsen dıs goruntusunu sevmedim ama fotograf isini gosteris icin yapmadıgımızdan dolayı bekleyip ozelliklerini gorucez. su asamada en onemli faktor sır gibi saklanan fiyatı. goruntuye bakılırsa sony simdilik bu ilk modelde vario lens kullanmamıs. acep piyasaya girmek icin kendi digital dehasını slr ye yerlestirip fiyattan da kırarak bi kıyak yaparmı? nikon ve canon a yetismesi icin bi seyler yapması lazım yani... gorucez.. bu arada asagidaki sitede nikon d 50 body 400 dolar olmus. yani turkiyede dandik lens ile 1050 dolara satılan alet dısarda sadece 400 dolar. istediginiz sigma lensi takın en fazla 1000 $ olur.sony i yinede merakla bekliyoruz..

Tarih: 29 Mayıs 2006, 08:40 - İp: 85.***.**7.126
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

bence güzel bir makine olacak, sony nin sensörü ve işlemcisi ile minoltanın mekaniği bir araya gelerek sağlam güzel bir makina üretecekler.anti shake olayı var birde.

Tarih: 29 Mayıs 2006, 12:16 - İp: 81.***.**7.125
okyara
okyara (üye)
İzmir / Amatör

konica minolta'yı satın almıştı.şimdi de sony konica-minota'yı satın aldı. bu makina herşeyiyle dynax/maxxum 5D / 7D nin aynisidir. sadece adı değişmektedir. bu ad da minoltanın eski adlarından biridir diye hatırlıyorum.

Tarih: 29 Mayıs 2006, 12:46 - İp: 217.***.**8.193
borahan
borahan (üye)
İstanbul / Amatör

adının yanında birde r1 deki islemciyi koyup 7d kasasında vericek gibi gozukuyor 7d herseyin kasa uzerinde kolay ulasıldıgı bir mak. gibi geldi bana (nacizane gorusum-ustadlar kızmasın), gerci inceleme firsatim olmadı ama E1 gibi eli dolduran bir kasaya benziyor artık sony cihazı cıkarsa da $ da almıs basını gidiyorken bizde ne alıcagımıza karar versek ...

d70s derken $ firladi, ustune birde haziran sonunda alpha cıkıcak soylentileri hadi hayılısı ....

Tarih: 29 Mayıs 2006, 23:08 - İp: 85.***.**9.53
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın @okyara doğru hatırlıyorsunuz.
Konica-Minolta Dynax/Maxxum/Alpha aynı makinalardır.
Avrupa'da satılanlar için "Dynax", Amerika'da satılanlar için "Maxxun" ve Japonya'da satılanlar için "Alpha" kullanılmıştır.
Dynax/Maxxum/Alpha arasında teknik ve dizayn olarak hiçbir fark yoktur veya yoktu.

Tarih: 29 Mayıs 2006, 23:09 - İp: 88.***.**6.45
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

sony hakkında daha fazl abilgisi olan yokmu acaba. Yani su anda elimizde olan tek veri görüntüsümü. Mp degeri ve kit lensi konusunda fikri olan. ??? ve de sizce nikon ve canon sınıfından hangi ürünlere rakip olabilir..??

Tarih: 2 Haziran 2006, 21:59 - İp: 88.***.**6.120
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

kontrast,

Şimdilik bilgi yok sadece dedikodu var.

http://www.fotokritik.com/forum_goster.php?konu_id=34699

Tarih: 2 Haziran 2006, 22:37 - İp: 85.***.**0.12
Maxo
Maxo (üye)
İstanbul / Amatör

alpfa'nın ön incelemesi dprewiew'de. tıklayın