merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

Sony Alpha A100 Fotograf Galerisi

değerli sony a100 kullanıcıları..bildiğiniz gibi DSLR/SLR-LİKE SATINALMA REHBERİ dediğimiz sayfa dahada genişletilmiş bulunmaktadır.bu sayfada sony a100 fotografları için bir sayfanın açılması,yeni makina alacak veya makina arayışı içinde olan arkadaşların sadece fotograf incelemesini yaptıktan sonra daha sağlıklı karar vereceklerine inanıyorum..
cüneyt OCAKLILAR ve H.BAYKAL üstadlarımızın açtıkları sony inceleme sayfalarının,sony a100 kullanıcılarınında aktarmış oldukları bilgiler, kullanıcılara eşsiz bilgiler sunmaktadır. bu bilgilerin ders niteliğinde olduğuna inanıyorum.bu sayfaların teknik bilgilerin konuşulduğu sayfalar olarak kalması daha yararlı olur düşüncesindeyim. fotografların ise bu yeni açtığımız sayfada yayınlanması bence daha güzel olacaktır.yani bu sayfa sadece fotografların yayınlanması amacı ile açıldı.
mesut abinin bu önerisi bana oldukça mantıklı geldi.diğer sony a100 kullanıcılarınında beğeneceğine inanıyor ve ilk fotografı yüklüyorum
NOT:yükleyeceğimiz fotografların en fazla 800 piksel boyutunda olması sayfa düzeni açısından daha sağlıklı olacaktır..fotoğraf bilgilerinide yayınlamamız izleyiciler açısında daha faydalı olacaktır.slm.lar

#merhaz' tarafından 16.03.2008 03:31:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Haziran 2007, 13:49 - İp: 85.***.**0.211
a_lam
a_lam (üye)
Kırklareli / Amatör

18-70 kit lens ...
odak uzaklığı : 60 mm
F/5,6 - 1/30 sn - ISO 800

Shot with DSLR-A100 at 2007-06-27

ODTÜ Kıbrıs 1. Uluslararası Tiyatro Festivali Büyük final Sonrası ödül töreninden üstatlarla bir an !

Tarih: 27 Haziran 2007, 19:25 - İp: 85.***.**1.97
a_lam
a_lam (üye)
Kırklareli / Amatör

18-70 kit lens ...
odak uzaklığı : 60 mm
F/5,6 - 1/100 sn - ISO 125

İsmail Düvenciler /Ceyda Düvenci'nin babası/ oda bizlerle idi ... @ODTÜ Kıbrıs 1. Uluslararası Tiyatro Festivali !

Tarih: 27 Haziran 2007, 19:29 - İp: 85.***.**1.97
a_lam
a_lam (üye)
Kırklareli / Amatör

18-70 kit lens ...
odak uzaklığı : 30 mm
F/5,6 - 1/30 sn - ISO 1600

1600 ASA lık bu fotograf için yorumlarınızı bekliorum sayın fotograf üstatları ...

Saygılarımla ....

Tarih: 27 Haziran 2007, 19:32 - İp: 85.***.**1.97
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Aydınlık bölgelerde noise kabul edilebilir ,karanlık bölgelerde ise tahmin edileceği gibi fazla.
1600 iso da oluşan noise çok da dert değil, noiseyi başarıyla temizleyen programlar var. heliconla yaptım bunu biraz agresif oldu, helicon detayları da süpürüyor, ama neatimage çok iyi. 3-5 saniyede noise temizliği yapabilirsiniz ...

Tarih: 27 Haziran 2007, 20:03 - İp: 88.***.**2.0
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Yanlış anlamayın ama buffalo koyduğun kedinin yüz kısmıbulanık etrafı net ve çocuğun kafa ve yüz bölümü bulanık.Berber fotoğrafını neden koydun onuda anlamadım. Macrolara diyecek lafım yok gayet güzel.a_lam çektiğin fotoğrafları ben yeni A100 almaya niyetli biri olsam almazdım. Sakın beni yanlış anlamayın ben sony düşmanı falan değilim buffalo tanır beni. Bence Buraya koyduğumuz resimler daha kaliteli olursa sevinirim. Madem böyle bir çalışma yaptınız her çekilen resmi buraya koymak yanlış olur. Açıkçası Sony A100 almak isteyenleri bu resimler tatmin etmez beni tatmin etmediler çünkü. bunlar tamamen kişisel fikirlerimdir katılmayabilirsiniz. Işığınız bol olsun.

Tarih: 27 Haziran 2007, 22:23 - İp: 88.***.**1.176
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Valla sen de yanlış anlama ersel, kimse beğensin diye de koymuyoruz. Kendimizce fotoğraf paylaşıyoruz. Sony, güzel fotoğraf yükleyin de ben size para vereyim de demiyor.

Anadolu 'yu gezerken küçük bir kasabada bir berberin çayını içmediysen o fotoğrafı algılaman zaten olası değil. Orada akşamüstü camdan vuran bir ışık var ve fotoğrafta çok fazla detay var. Benim A100 le çektiğim 1000 civarındaki fotoğrafın en çok sevdiklerimden. Ama kimi beğenir, kimi çok gereksiz , lüzumsuz bulur.

Kedi fotoğrafı çok net gibi bir şey ağzımdan çıkmış mı? 1/5 enstantane,70mm ve elde çekim, ne demek farkında mısın?

Benim eleştriye tahammülüm sınırsızdır, galeriye yüklediğim fotoğraflara istediğin her şeyi- mantıklı olmak kaydıyla- yazabilirsin. Burası galeri değil , forum. Dolayısıyla neden yükledin berber fotoğrafını anlam veremiyorum deme hakkınına kimse sahip değil.

Sen bizim amacımızı yanlış anlamışsın zaten, bizim ticari bir kaygımız yok. Forumda kimseye canon alma, nikon alma, pentax alma bunlar çok kötü dediğim duyulmuş şey değildir. Sony ister 2 makine satsın ister 10 milyon. Beni çok ilgilendirmiyor.

Hiç bir şeyi değil de, bu fotoğrafları gören A100 almaz lafına acayip sinirlendim. Almazsa almasın ne yapayım? Millet benim fotoğrafıma bakıp A100 alacaksa almasın zaten.

A100 topiğinde photoshopla cilalanmış fotoğraf sergilemiyoruz. Elimizden(kendi adıma elimden) gelen bu. Senden daha iyilerini bekleriz....

#buffalo' tarafından 27.06.2007 22:51:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Haziran 2007, 22:49 - İp: 88.***.**2.0
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

O zaman size iyi eğlenceler. "StodyShot bir işe yaramaz diyen arkadaşlara hediye ediyorum" Ne kadar işe yaradığı belli oluyor.sizin şahsınıza sorulmadığı halde topik açan insanlara şunu al bunu al olarak yorum yapıyorunuz. Ben yanlış okuyorum o zaman. Olaylara tamamen marka bağımlısı olarak yaklaşıyorsunuz. yani resimlere eleştiri yapılmasına bile tahammül edemiyorsunuz. Sizin için sony den başka bir marka yok. Geçen bir yazını okudum pentax,nikon,sony aynı sensörleri(sony ccd) kullanıyorlar yani aynı makineler ne demek oluyor.
Sony den fotoğraflar için para alıyorsunuzda demek istemedim. İkincisi Berber fotoğrafı ile anadolunun ne alakası var ben o fotoğrafı İstanbulun göbeğindede herhangi bir berberdede çekerim.(Detayları ben göremedim gözlük takmam lazım)
Evet çok şükür 1/5 enstantenenin ne anlama geldiğini sizin kadar olmasa biliyorum.Mantıksız ne söylediğimi söylersen onuda öğrene bilirim.Burası galeri değil farkındayım ama sony A100 fotoğrafları adında bir başlık.diyinki kardeşim bu topik bize özel Sony A100 ü olmayanlar yorum,fikir,eleştiri yazamazlar dersen ok.

"Hiç bir şeyi değil de, bu fotoğrafları gören A100 almaz lafına acayip sinirlendim. Almazsa almasın ne yapayım? Millet benim fotoğrafıma bakıp A100 alacaksa almasın zaten." peki kimlerin fotoğraflarına bakıp makine almaya karar verecek arkadaşlar. Ozaman neden bu insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz şunun fotoğralarına bak Yardımcı olur sana diye. Evet benden daha iyilerini bekle zaten. Nikon d40 aldım sende biliyorsun nikon d40 için söylenmeyen kalmamıştı. Resimlere bakabilirsin Kit lensle çekilmiş hiç birinde photoshop yoktur.StodyShot olmayan bir makine ile
böyle bir polemiğe girmek istemezdim ama Sony A100 kullanıcılarının bu kadar olayı marka bağımlılığı haline getirmeleride beni sinir ediyor. Size bol resimli günler ışığınız bol olsun sizin umrunuzda olmaya bilir ama bu topiğe bir daha girmeyeceğim. iyi akşamlar.

Tarih: 27 Haziran 2007, 23:17 - İp: 88.***.**1.176
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

hayırlı olsunnnnnnnnnnnnnn..
laptopum tamirde..
yakında ben de burdayım

Tarih: 27 Haziran 2007, 23:28 - İp: 85.***.**6.37
a_lam
a_lam (üye)
Kırklareli / Amatör

ersel bey...
benim çektiğim fotolara bakarak zaten kimseye A100 al denilemez..A100 ki benim sadece 10 gün kullandığım bir makinadır ve ve ilk kullandığım DSLR dır...ve ben her cektiğim fotoyu inanın ki buraya koymuyorum ki ben A100 ile o 10 günlük festival boyunca 5000 e yakın fotograf cektim..buraya koyduğum fotolar üzerinde kritik yapılınabilecek fotolar...Hani A100 800-1600 isolarda başarısızya..onun üzerine yollanmış fotolar..bilmem fotograf değerlerine bakmak gibi bişey yaptınız mı ?? Derseniz ki 2. foto öyle değil onuda cok beğendiğim İsmail beyin bakışlarındaki derinliği anlamı burdaki A100 cülerle paylaşmak istediğim için koydum...
Umarım beni yanlış anlamazsınız ersel bey ...

Saygılar...

Tarih: 27 Haziran 2007, 23:33 - İp: 85.***.**1.97
toratarsus
toratarsus (üye)
İstanbul / Amatör

Öf be... Burayı buluncaya kadar şaşkın ördek gibi dolaştım. Meğerse tepedeymiş linkler. İyi düşünülmüş ama "Sony" topiğindeyken mesela "Nikon"a gitmek istersek tekrar "forum ana sayfası"na gidiyoruz. Her topiğin tepesinde diğer markalarda hep yer alsa daha iyi olmaz mı? Doğrudan dolanmadan gidebilsek... Sana da teşekkürler @merhaz yerinde bir topik. Sanki Cüneyt beyi yalnız bırakacağız gibi bir hisse kapıldım ama iyi oldu böyle. Gerçi buraya koyacak fotoğrafı henüz çekemedim ama denemelere devam. Bu arada 800pix formatı çok iyi bir ölçü bencede. Bunu bozmayalım.

Haaydi hayırlı olsun.

Tarih: 27 Haziran 2007, 23:47 - İp: 88.***.**7.165