dnowitzki44
dnowitzki44 (üye)
İzmir / Amatör

Sony Alpha 390

Selam herkese.
aranıza bu haftaiçi aldığım a390 ile katılıyorum. baya heyacan var. umarım katlanarak devam eder. (gövde + 18-55 lens= 1.150 TL aldım)

a390 almayı düşünenlere yol gösterici olması açısından birkaç kelam edeceğim izninizle.

ergomik yapısı gerçekten çok iyi. ele güzel oturuyor ve bu sayede a380 deki sorun ortadan kalkmış.

genel olarak başlangıç için gayet iyi bir makina. sadece dikkatimi çeken (üstadlardan öğrendiğim kadarı ile) flaşı manuel olarak açılmıyor. istediğiniz zaman flaşı elle açıp kullanamıyorsunuz. ilk dslr deneyimim olduğu için çok takılmadım bu duruma açıkcası.

bir de lcd üzerinde netleme yaparken noktalar üzerinde anlık değişim yapılamıyor.bir tuş ile menü ekranı açıp oradan seçim yapılıyor.neticede yapılıyor lakin pratik bir şekilde gerçekleştirilemiyor. A300 de(sanırım bu makinaydı) pratik bir şekilde görüntü üzerinde anlık değişim yapılıyor.

danıştığım birçok kişi, başlangıç için, muadillerine kıyasla en iyi seçimi yaptığımı söyledi.

Tarih: 10 Mart 2011, 15:34 - İp: 78.***.**8.153
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Hayırlı olsun makinanız.
Flashın manuel açılmaması pek dert değil.Zira çok zorda kalmadıkça dahili flash kullanmak güzel sonuçlar vermiyor.
Ancak , netleme sorunu kötü imiş. başlangıç için sizi üzecek birşey değil ama ilerde, netleme noktalarını kendiniz seçmek istediğinizde, sıkıntı olacaktır.

Tarih: 10 Mart 2011, 15:44 - İp: 78.***.**4.43
dnowitzki44
dnowitzki44 (üye)
İzmir / Amatör

teşekkür ederim designwish.

unutmuşum yazamayı, yanında verilen standart lens sert bi lens. arkadaşımın lensi ile çekim yaptığımda farkettim. yumuşatma imkanı var mıdır bilemiyorum ??

Tarih: 10 Mart 2011, 16:10 - İp: 78.***.**8.153
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Sert derken ?? zoom halkası mı rahat çevrilemiyor ,anlayamadım
Zira öyle ise, pek normal bir durum değil.
Kullandıkça açılır diyemeyeceğim o yüzden

Tarih: 10 Mart 2011, 16:43 - İp: 78.***.**4.43
dnowitzki44
dnowitzki44 (üye)
İzmir / Amatör

aynen öyle, zoom halkası
durum vahim o zaman

Tarih: 10 Mart 2011, 16:51 - İp: 78.***.**8.153
alisany
alisany (üye)
Tekirdağ / Amatör

ben de dijital deneyimime a390 ile başladım. Aslında sony tercih etme sebebim fotograf çekmeye minolta x-300 ile başlamamdı. Ancak sonyden şu ana kadar iyi sonuç alıyorum. Ancak haliyle 18-55kit lens pek yeterli gelmiyor.

Tarih: 31 Mart 2011, 11:40 - İp: 95.***.**0.58
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sony ler hayırlı olsun. Burada ve başka birkaç sitede çok çok iyi fiyatlara Minolta lensler satılıyor arkadaşlar.

Kendinize uygun lensler mutlaka bulursunuz.

Tarih: 31 Mart 2011, 12:01 - İp: 81.***.**9.145
  • 1