yucelcakiroglu
yucelcakiroglu (üye)
İstanbul / Amatör

Sony Alpha 100 Kullanımı Üzerine

dslr makineleri kullananlar arasında amatörlerin genel olarak zorlandığı konulardan birisi de makinenin teknik özellikleri.

eminimki bir çoğunuz ( benim olduğum gibi) gerek menülerde gerekse mod ve fonksiyon kadranı üzerindeki özellikleri en verimli ve neyi ne zaman kullanma konusunda sıkıntılıyız.

sizinde değerli katılımlarınızla isterim ki makinemizin özelliklerini en verimli şekilde kullanalım.

ben inanıyorum ki sony kullanıcıları sony e gönülden bağlı ve görüyorum ki forumda sony kullanıcıları kenetlenmiş. lütfen iyi bildiklerimizi bu platformda paylaşalım ve öğrenmek istediklerimizi bilen ağabeylerimize arkadaşlarımıza danışalım.

umarım hepimiz katkı sağlayacağız nede olsa bilmemek değil öğrenmemek ayıp. en nihayetinde kullanma klavuzlarımız bize neyin nasıl kullanılacağını teknik olarak değilde konuyu bildiğimiz varsayılarak biçimsel olarak sunuyor.

a 100 aşkına...

Tarih: 13 Mayıs 2007, 20:36 - İp: 85.***.**5.74
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

İyi bir girişim olmuş. Haftaya makinam gelince ben de katılmaya çalışacağım, yararlı olacağına inanıyorum.
Not: Bu konu dslr/like teknik bölümüne taşınabilir

#merson' tarafından 13.05.2007 20:54:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2007, 20:41 - İp: 88.***.**3.149
yucelcakiroglu
yucelcakiroglu (üye)
İstanbul / Amatör

merson

bence alpha 100 kullanıcıları ayrıcalıklı ve bunu farkettirmamiz gerekiyo

umarım sende alpha 100 le aramıza en güzel fotoğraflarınla katılacaksın ve biliyorum ki çok keyif alacaksın.

ben bu makineyle fotoğraf çekmek için sabah 5 de kalkıyorum bu aşkı pekiştirelim ve en iyisi için desteklenelim

saygılarımla

Tarih: 13 Mayıs 2007, 20:47 - İp: 85.***.**5.74
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Yukarıda ben not eklerken sen ikinciyi yazmışsın. Notta satın alma bölümü dışında teknik bölüme taşınmayı öneriyordum. Ama yeni alacakları düşünürsek kalabilir de.

Tarih: 13 Mayıs 2007, 20:59 - İp: 88.***.**3.149
yucelcakiroglu
yucelcakiroglu (üye)
İstanbul / Amatör

60 günlük kullanım başlıklı efsaneniz var aynı sayfada olmasını tercih ettim

Tarih: 13 Mayıs 2007, 21:01 - İp: 85.***.**5.74
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

bu konuyu dslr teknik bölümüe koy.Herkes makinn püf noktalarını , detaylarını,davranışlarını paylaşırlar.Önceden keşfekmek zorunda kalınmaz.

Tarih: 13 Mayıs 2007, 22:40 - İp: 85.***.**8.64
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

A100 Makinem bu gün geldi. Türkçe Kılavuzunu bulana kadar Türkçe pdf dosyası olan var mı aramızda, bana ulaştırabilir mi?
Not: İngilizce kitapçığı da gelmedi, şu an elimde bir kılavuz yok.
Teşekkürler.
[email protected]

Tarih: 19 Mayıs 2007, 18:23 - İp: 88.***.**1.154
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

mesut abi o kadar forum gezdin daha ne kılavuzu. Çözersin sen

Tarih: 19 Mayıs 2007, 18:26 - İp: 88.***.**2.52
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

kontrast, teşekkürler.
Paketin biri İstanbulda kaldığından şarz cihazı da gelmedi. Bir süre bakışıp duracağımıza kılavuz arayayım dedim. (Şimdi yedek pili şarz edecek bir yerler aramaya çıkıyorum, hafta sonu, bayram bakalım bulabilecek miyim?)
Hem burası bizim dükkan olacak, katılımcılara hazır tutmak gerek.
"Adı yok yaylasında binbeşyüz koyunum var benim" buyurun davete...

#merson' tarafından 19.05.2007 18:48:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Mayıs 2007, 18:42 - İp: 88.***.**1.154
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

d80 ilk izlenimlerim gunlerimi hatırlattın bana. Bu pil mevzusu yüzünden..

Tarih: 19 Mayıs 2007, 18:46 - İp: 88.***.**2.52
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Eski bir Nikon'cu olduğumdan o zamanlar neredeyse alacaktım d80 i. Eğer alsaydım şimdiye ff(fufuli) modele geçmiş olurdum herhalde!...

Tarih: 19 Mayıs 2007, 18:51 - İp: 88.***.**1.154