fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sony A700 Yeni Dslr

Sony'nin yarın detaylarını açıklayacağı makinenin ilk fotografları..
http://www.photographyblog.com/index.php/weblog/index/

Galiba balon değil.

Tarih: 5 Eylül 2007, 19:15 - İp: 85.***.**6.225
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

Gayet güzel gözüküyor,
Benim için MP farkı tamamen önemsiz. 10 MP bile olabilirdi.
geçiş için asla bakmayacağım bir fark.

Ama iso başarımına mutlaka bakacağım, gövde kalitesine de..
inşallah a100 ile aynı pili kulanıyordur zira elimde 3 adet pil var!

Lensleri kurtardık ve boşa yatırım yapmadığım için mutluyum. Daha ne olsun, sadece gövde değişimi yetecek!
şu an almayı düşünebileceğim tek bir lens bile yok.

Fokus hızı iyileştirilmişse, iso başarımı (CMOS sensör sayesinde) artırılmışsa, güven veren bir gövde ile geliyorsa, zaten başarılı olan titreşim önleme daha da başarılı hale gelmişse e, daha ne isterim ki? Yılbaşına kadar ilk kullanıcıların yorumlarına göz atarım her halde. 2008 yılı içinde de Allah imkan verirse hiç düşünmem alır geçerim.

Şu ölümlü dünyada başka ne bir lüksüm var ki zaten?

Tarih: 6 Eylül 2007, 01:32 - İp: 88.***.**9.39
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

warwick ıso konusunda muhtemelen çok iyi olacaktır.
Sonuçta hem cmos sensörlü hemde 6400 ıso seçenekli bir makina.
Ama bu makina bence 40D den biraz geri.
Şuana kadar okuduğumuz özelliklere bakarsak Fokus hızı ,çekim hızında 40D yi yakalıyamıyacak .

Ayrıca Live View de yok.

40D den tek artısı 10 a 12 mp olması görünüyor.

Tabii bunlar örnek fotoğrafları görmediğimiz için foto kalitesi dışında kalan özellikler.

A700 40D den pahalı olursa işi zor..

Tarih: 6 Eylül 2007, 01:33 - İp: 88.***.**9.99
warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kafayi yarmak...hihi guzel bi soylem.

Hakan eger su 16-105 kalite olarak 16-80e yaklasirsa muthis olur. aMA benim asil sevindigim su f2.8 focus sensoru olayi. Bence napin edin bi f2.8 lens alin o makinayla cok farketcegine ianniyorum.

Buarada sanirim pentaprizma kullancakmis.

Tarih: 6 Eylül 2007, 01:35 - İp: 137.***.**8.43
as
as (Üye)

warwick Türkiyede hassele hem bulmak zor hemde çekimleri çok pahalı.

Neyse konu farklı noktalara gitti.

#as' tarafından 06.09.2007 01:41:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Eylül 2007, 01:40 - İp: 88.***.**9.99
warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

As haklisinda bence focus hizi 40dden iyi olcak. ayrica 40dde su gecirmezlik varmi su an hatirlamiyorum ama yoksa sonyde olcak. Ama dedigin gibi yine ismi canon diye herkes ona dogru kayiyor. Ama dusundugum bence sony bu modelde goruntu kalitesiyle vuracak insanlari. Yani eninde sonunda hepimizin baktigi butun dergilerin sayfalarin isledigi olay bu. Bakalim noolcak bende cok merak ediyorum..ama dediginiz gibi bencede fiyat 40d civarinda olmali, fazla gecerse yanar.

Tarih: 6 Eylül 2007, 01:40 - İp: 137.***.**8.43
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

bence fotograf kalitesi olarak a100 400d den ondeydi iso haric
a700de 40d den benim fotograf zevkime gore onde olacak
HAKAN lar gelin dilek tutayım
başkent HAKAN!ı 70-300 mu aldın neyse evimizde konusuruz bu konuyu

Tarih: 6 Eylül 2007, 01:42 - İp: 85.***.**9.58
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Evet pentaprizma....
16-105 inşallah iyi olur.

16-80
16-105
18-200
18-250

Şu minolta 17-35 i de çıkarsalar tamamdır ....valla helal olsun 1 sene de bunları çıkardılar. Zaten flagship makineyle 24-70 filan da geliyor, kendi kendine yeter bir lens aralığı sunuyor kesinlikle.

Adnan, valla ben stüdyo fotoğrafından hiç anlamam, o konuda bildiğim tek şey vesikalık çekinirken makinelerin markasına gözlerimi dikerim, o zaman iyi çıkıyorum
Adnan, 40d karşısında işi bence zor değil, bir sürü minolta kullanıcısı bu makineyi bekliyordu zaten, onların istediği gönül rahatlığıyla kullanacakları bir makine. Zaten 2-3 objektifin varsa sistem değiştirmek olanaksız.
40d konusunda yine de testleri beklemek gerek bence. Hatırlarsın 30d ve 40d nin foto kaliteleri çok farklı gelmemmişti bize. Ve yine hatırlarsın a100-30d karşılaştırmasını dpreviewde phil askey in testini.
Pek çok kullanıcı için aslında şu veya bu makinenin biraz ya da çok daha iyi olması önnemli değil.
benim içimde ukde kalan tek şey liveview olur .

Turgay sana güveniyorum, bir de Süheyl e İlk siz alırsınız bu makineyi

Tarih: 6 Eylül 2007, 01:45 - İp: 88.***.**2.214
hbaykal
hbaykal (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Valla bu koku alinmayacak gibi degil sevgili buffalo, Mis gibi lavanta kokusu sarmis her yeri.. Bir yanda D300, diger yanda A700... bu gece uykusuz gececek anlasilan.

Yarim yamalak fransizcamla anladigim kadariyla A700 hic de fena gelmedi. A100`de en cok takinti yapilan noise konusu halledilmis gorunuyor, warvick`in de soyledigi gibi uzerine bir de titresim onleme koymuslar ki tadindan yenmez.

DRO`da 5 kademeye cikmis. Artik HDR uygulamak cok daha kolaylasacak gibi.

Live view olmamasina (kendi adima) sevindim. kullanmayacagim bir ozellige para vermekten kurtuldum boylece.

Top model olarak A900, A100`un yerine cikacak model de sanirim A500 olur (minolta gelenegi devam ediyor gibi)

Tarih: 6 Eylül 2007, 01:45 - İp: 85.***.**4.247
as
as (Üye)

Fokus hızında sensör üzerindeki cross sensör sayısının önemi çok.Bunlar çaprazlama kontrastı algılayabiliyorlar.
Özellikle hareketli objelerin çekiminde veya düşük ışıkta hızlı fokus için sensör sayısının fazla olması gerekiyor.Bu sensörlerden herhangi biri kontrastı yakaladımı fokusu gerçekleştiriyor.

A700 de 2 tane diye okudum.
40D de ya 9 tane yada 15 tane olması lazım.
D300 de 35 diye hatırlıyorum.

40D de toz koruması var ama su izolasyonu yoktu sanırım.

Tarih: 6 Eylül 2007, 01:49 - İp: 88.***.**9.99
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

O geleneği sürdürmeleri çok güzel bence hbaykal yerden bitme bir dslr markası olmazar böylece

Ben 3200 iso da istemiyorum 800 isoda her koşulda temiz foto versin bana yeter, stodyshot 4 stop diyor yeni makinede, bunun zaman zaman daha da büyük fayda sağladığını biliyoruz.
Bu makineden benim en büyük beklentilerimden birisi aslında DR ....

Fiyat inşallah uçuk olmaz, çok ciddi bir hata yapmış olur sony.

Tarih: 6 Eylül 2007, 01:51 - İp: 88.***.**2.214