izzy35
izzy35 (üye)
İzmir / Amatör

Sony A580 - A55-canon 550d Önemli !!!

Sony A580 - A55-Canon 550d
İyi günler ben kısa film ve klip tarzı işler için makine alıcamda sizce hangisi almalıyım fotoğrafta çekicem bol bol hangisi uygun, pili hangisinin dha çok dayanır yardımcı olablirmisiniz ???

Tarih: 3 Nisan 2011, 16:12 - İp: 78.***.**5.155
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

A580 de sanırım odaklama özelliği yok çekim anında. Bu cihaz çok güzel bir cihazdır ama video özelliği ön planda olan bşr cihaz değil. Ama denedin mi diye sorarsan hayır denemedim. Netten edindiğim bilgilerdir. En garantisi bunu satan bir mağazaya gidip birebir denemen.

Video özelliği ön planda olan sony modeller : A55 A33 dür. Ama bunların gövde biraz küçük gibi.

Fotoğraf çekmek biraz da ergonomi ister. Mezela benim cihaz şansıma; ben almadan önce hiç ergnomi falan düşünmezdim; ama cihaz hakikaten tam elime göre. zamanla görüyorsun ki çekime birebir katkısı olmayan ama çok da önemli olan gövde tasarımı fotoğrafa dış etkiler olarak etki etmekte.

Hele oynar lcd makro çekimlerde öyle kolaylık sağlıyor ki anlatamam. şu özellik de çekimi çok etkilemekte o da ; MF CHECK LV

İnanın makro çekimlerde bu özellikler ciddi avantajlar sağlıyor.Diyelim börtü böcek çekeceksiniz. Öyle yerler oluyor ki size bakaçtan çekim yapacak imkan vermiyor.Lİve view e alıp bir de bu tuşa basarsanız ortam karanlık olsa bile ekran en aydınlık durumunda ve çekimi çok kolay hale getiriyor.

Tarih: 10 Nisan 2011, 12:51 - İp: 78.***.**4.249
izzy35
izzy35 (üye)
İzmir / Amatör

çok teşekkürler sony a580 makinesi olan biride yorum yaparsa çok iyi olucak benim için ...

Tarih: 11 Nisan 2011, 20:03 - İp: 78.***.**5.155
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

A580 kullanan biri olarak yorum yapayım. Video çekecekseniz A580 den uzak durun. Sebebi video süresi. 8 dakika sonra makine ısındı diyor ve kendini kapatıyor. 8 dakika ortalama süre ben ne yaptıysam maksimum 11 dakikanın üzerini göremedim. Bunun dışında 5 dakikalık video bana yeter diyorsanız A580 gözünüz kapalı alın. Fotoğraf kalitesi olarakta, pil performansı olarakta, genel özellikler olarakta süper ki süper.

Tarih: 26 Haziran 2012, 10:41 - İp: 95.***.**9.171