camber
camber (üye)
Sakarya / Meraklı

Sony A33 mü - Canon 550d mi ?

İkisini alabilecek maddi güce sahibim. İnternette araştırdım özelliklerini, karşılaştırma yaptım fakat hala karar veremedim. En basiti olarak sony 270 çekim yazıyor canon 1050. Sony bayisine gidip a33 ü inceledim. Sony teknolojisinde baya iddalı ama tecrübe dinlemem lazım.

a33
body
18-55
55-200
taşıma çantası - hafıza kartı vs. hediyesi var mı diye sormayı unuttum.

2.300 TL

Sizden isteiğim kullanan varsa tecrübelerinizi paylaşmanız ve bu fiyata alabileceğim ama gözden kaçırdığım makine varsa onu söylemeniz.

Tarih: 24 Aralık 2010, 23:06 - İp: 94.***.**8.249
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Benzer bir soruyu bende sormustum, hemen herkes 550d onerdi,bende siparisi verdim.Ornek fotolari inceleyince aslinda iki makinada yeterli bence ama genel kani Canon olunca bende uydum.Simdi bende size mesela K5 onerebilirim ama bu
vakit kaybindan ve kafa karisikligindan baska bir seye sebep olmaz.Alin birini ve fotograf cekmeye baslayin.

Tarih: 25 Aralık 2010, 12:42 - İp: 212.***.**4.209
dervis2007
dervis2007 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

bende D500 vardi. onu satip A33 aldim. pisman degilim. ama turkiyede sonyfazla tutulmuyor. herkes canon nikon pentax onerir. ama sony bunlardan geri kalmaz. hatda bazi opsiyonlari oburlerinden onde. videoda surekli AF gercekten super. panorama da guzel. hareketli lcd ekrani benim icin olmazsa olmazlardan. yerlerde surunmenize pozisyondan pozisyona girmenize gerek yok. lcd ekrana kapatip vizore kullanabilirsin. elektironik vizor oldugu icin ayarlari cektigin fotolari gorebiliyorsun. yani artilari cok.
eksileri pil omrunun kisa olusu. isinmadan dolayi video suresinin kisa olusu

Tarih: 25 Aralık 2010, 14:55 - İp: 91.***.**9.10
camber
camber (üye)
Sakarya / Meraklı

İlginiz için çok teşekkür ederim. Sony teknolojisi açısından baya iyi fakat gelgitler yaşıyordum. pil ömrü bakımından ve video süresi artı ısınma olayından dolayı 550d daha ağır basmaya başladı.Ama 550D de parası baya güzel. Gidip spot almak istemiyorum şansıma aldığım gün bozulası tutar .

Parayı ben kazanmadığım için sanırım en mantıklısı 1.000 TL veya altı bir makine alıp aile bütçesini sarsmadan, kendi paramı kazanıp bir makine alıncaya kadar onunla güzel enstanteneler yakalamak olucak.

Tarih: 26 Aralık 2010, 04:10 - İp: 94.***.**8.249
  • 1