umutumut
umutumut (üye)
Denizli / Amatör

Sony A300 Pentax K100d Arasında..

Merhaba arkadaşlar. Fuji S5600 ü mü sattım ve D-SLR bir makina almak istiyorum. İlk başta Nikon D40 alayım dedim. AF motorlu lens almak zorunda olduğumdan bu ikisi arasında kaldım. Sony A300 Pentax K100D. Sony hakkında biraz şüpheliyim. Canon ,Nikon veya Pentax taraftarıydım. Siz ne dersiniz acaba? Pentax K100D ile K100D Super arasında çok fark var mı?

Tarih: 28 Ağustos 2008, 01:26 - İp: 155.***.**0.149
sbaspinar
sbaspinar (üye)
Kahramanmaraş / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar Allah aşkına bu nedir?

yaş veya deneyim, ya da her neyse.

bu kadar tartışmanın kime ne faydası var.

kou ilgimi çekti ve okumaya başladım.

ama ne göreyim:kıran kırana bir atışma.

siz bilirsiniz ama bence gerek yok.

kimseyede faydası.

herkese bol fotoğraflı günler...

Tarih: 31 Ağustos 2008, 02:39 - İp: 78.***.**0.122
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

puskas dediğin gibi af yokmuş cartı varmış ya şundan 1 sene öncesine kadar liveview yoktu şimdi insanlar liveview olmayan makinalara bakmıolar, kabul ediorum güzel bir özellik ama olmazsa olmazlardan değil puskas bende baktım adamlar d40la şov yapmış diyebilirim ... ben artık kötü bir makinanın olduğuna hiç bir türlü inanmıorum özellikleri ne kadar fazla ya da az olursa olsun bütün makinalarla isteyen harika fotoğraflar çıkarıo ben k100dyi satıp k10d ya da k20d alıcaktım ama daha hakkını veremediğimi anladım aynen devam o yüzden ama çok önemli bir unsur varki o da objektif gerçekten fotoğrafın kalitesi için çok çok önemli şimdi kaliteli objektife yatırım yapıcam ... pentaxtada objektif sorunu yok diyemem ama abartılıcak kadar değil şimdilik, isteyenlerde yurtdışından getirtebilir çok kasıcak bişi değil ama gerçek şu ki pentaxın bi kaç tane daha baba objektif çıkarması lazım 70-200 f2.8 ve 60-250 f4 gibi fuar yaklaşıo pentaxtan hala ses yok Nikon Canon kozlarını koydu ortaya ama kimse kusura bakmazsın nikondaki video çekme olayı süper saçma bir özellik olmuş sonuçta bunlar fotoğraf makinesi bir video kamera değilki ... ikisi hakkında gram bilgim yok o yüzden yorum yapmim yanlış anlaşılmasın

Tarih: 31 Ağustos 2008, 10:45 - İp: 88.***.**4.128
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

53RK4N aynen katılıyorum sana dün 50 yıllık fotocu bir abimizle konuştum durumları anlattım millet takmış lifeviewe yok şusuna busuna diye..

bizim zamanımızda analoglar vardı ve şimdi o resimleri yakalayabilen daha çıkmadı dedi.. d80 kullanıyor şuan..

pentax dedim daha lafımı bitirmeden artık kötü makine yok dedi hangisini alırsan al hepsi araç hepsi güzel çekiyor, esas önemli olan sen o cihazla neler yapabileceksin..

yok a350 yok d300 sanki dünyanın en iyi fotocuları tartışıyor zannedersin dedi..

durumu çok iyi özetliyor gerçekten..

Sony alan makinesini dünya lideri ilan ediyor olay bu yani..

ve bu durum birçok insanı maddi külfet altına sokmakla birlikte gereksiz özellikleri olan bir cihaza yatırım yapıyor üstelik belkide sevmeden alıyor..

Tarih: 31 Ağustos 2008, 13:41 - İp: 78.***.**6.247
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

serkan bence yeni özellikli makineleri tercih etmek de lazım.
bak 2 aydır şirkete kalbur üstü bir kompakt veya slr-like alacağım ,halen karar veremedim.

niye dslr almıyorum,sırf liveview özelliği yüzünden,çünkü kullanacak kişiler vizör falan bilmeyen veya kullanamayacak kişiler.
hem iyi kompaktların fiyatı gerçekten yüksek.
sony A300 alsam hepsinden ucuz olacak.
USA 599 $ fiyatı gerçekten çoğu kompakttan ucuz,ama fatura derdi var işte onunda.

Tarih: 31 Ağustos 2008, 14:11 - İp: 85.***.**6.121
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Bu konuya hiç parmağımı sokmayacaktım ama..

Ortada cahilce laflar dönüyor.

Öncelikle GAİJİN:
gerçekleri güzel ve sade bir dille anlattığın için..

#panctom' tarafından 31.08.2008 16:35:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ağustos 2008, 16:32 - İp: 88.***.**0.186
umutumut
umutumut (üye)
Denizli / Amatör

Arkadaşlar şunu sorsam ne dersiniz?

Nikon D80 mi Sony A300 mü?

Aralarında 100 $ fark var. 100 $ fazladan bayılmaya değer mi D80?

Tarih: 1 Eylül 2008, 00:22 - İp: 88.***.**3.123
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşım ne gerek var o cihazlara, gülle gibi cihaz d80 taşıyabilcenmi a300 fena değil ama hiç gerek yok okadar paraya..

k200d seni uzun süre uçurur.. Maximum verim verdiğin paranın tam karşılığı Pentax bu alanda ün yapmıştır..

Tarih: 1 Eylül 2008, 10:08 - İp: 78.***.**3.230
umutumut
umutumut (üye)
Denizli / Amatör

Amazon da A300 K200D den 40 $ daha ucuz. Artı Sony nin şarj edilebilir pili var. Fujide imanım gevredi AA pillerle uğraşmaktan

Tarih: 1 Eylül 2008, 22:55 - İp: 88.***.**3.123
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

sen bilirsin kardeş bu arada k200d incelemeleri yayınlandı

http://www.dpreview.com/gallery/pentaxk200d_samples/

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk200d/

raw kalitesine hayran kalmış test edenler..

Tarih: 1 Eylül 2008, 23:22 - İp: 78.***.**0.85
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=33266 bu topiği inceleyin isterseniz A300 hakkında daha net fikir edinmenizi sağlayacaktır. hiç olmazsa iki modele de önyargı ile değil kesin yargı ile yaklaşabilirsiniz. özellikle en son eklenen fotoğrafları inceleyiniz

Tarih: 1 Eylül 2008, 23:30 - İp: 78.***.**9.220