umutumut
umutumut (üye)
Denizli / Amatör

Sony A300 Pentax K100d Arasında..

Merhaba arkadaşlar. Fuji S5600 ü mü sattım ve D-SLR bir makina almak istiyorum. İlk başta Nikon D40 alayım dedim. AF motorlu lens almak zorunda olduğumdan bu ikisi arasında kaldım. Sony A300 Pentax K100D. Sony hakkında biraz şüpheliyim. Canon ,Nikon veya Pentax taraftarıydım. Siz ne dersiniz acaba? Pentax K100D ile K100D Super arasında çok fark var mı?

Tarih: 28 Ağustos 2008, 01:26 - İp: 155.***.**0.149
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

+k20d'nin image kalitesinin hasselblad'a yakın olduğunu söyledim, kalkmış teknik ve orta format saçmalıklarına girmişsin, netten bulduğun teknik bilgileri yazmışsın..

+insanlara saygı duymuyorsan forumdaki uzun sürene saygı duyman gerekir ama malesef hala hakaret seviyelerine geliyorsun..esas senin birşey bildiğinden şüpheliyim.. çünkü a300'e o yazdığın makineleri açık ara sollar demen bu konuda gerçekten bilgisiz olduğunu göstermektedir.. neyse artık bu konuda seninle konuşacağım birşey kalmadı..

+mavi_izci senin söylediklerine gelince; ordaki karşılaştırılan makinelere göre tavsiyede bulunmuş olmamdan kaynaklanıyor durum, ki bu da objektif olduğumu gösterir sony a200 üstündür demişimdir.. bu da gayet normal konun akışı tavsiye edilen makineleri değiştirebilir.. herşey ihtiyaca ve bütçeye göre şekilleniyor çünkü.. arkadaş demiştir bütçem budur. ozaman sony yada pentax al.. pentax sıkınıtsı varsa sony al demişisizdir.. olayları başka yerlere çekip tutarsızlık seviyesine getirmek son derece yanlış..

Tarih: 30 Ağustos 2008, 11:31 - İp: 78.***.**1.98
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

a300 hakkında cameralabs'ın test sonuçları..

Good points
Built-in anti-shake - works with any lens. (Titreşim önleme lensle iyi çalışıyor.)
No-fuss Live View with quick AF.(hızlı AF)
Tilting monitor.(hareketli lcd)
InfoLithium battery gives accurate feedback.

Bad points
Relatively small optical viewfinder.(Optik vizör oldukça küçük)
Noise levels not much better than A350. (Noise perfomansı a350'e göre kötü)
Live View not 100% accurate.(Çok öne sürülen life view %100 iyi değil)
Anti-dust system not 100% effective in our tests. (Toz temizleme sistemi %100 başarılı değil)

bunlar a300 dendiğinde söylenen en çok şeyler malesef testten geçememiş..

Tarih: 30 Ağustos 2008, 11:39 - İp: 78.***.**1.98
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Noise levels not much better than A350 demek tam olarak:
Gürültü seviyesi A 350 den çok daha iyi değil diyor.

Live View not 100% accurate:
live view yüzdeyüz doğru(isabetli) çalışmıyor demek.

Testten geçememiş mi almayalım o zaman puskas ben yazmıyorum bu konuya artık,saçma muhabbetler bunlar.

Tarih: 30 Ağustos 2008, 11:50 - İp: 88.***.**8.75
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

benim söylediklerimi tersten yazmışsın aynı kapıya çıkar .

+ark.lar bu inat niye anlamıyorum evet olay şu; elinde a300 olan gidip makinesi hevesle eline almaktan mahrum kalmasın diye kendini teselli etmekten başka birşey değil bu çabalar...

+saçma olan bu manasız inatlar...benim gayretim haklı çıkmaktan öte insanların yanlış seçim yapmaları engellemek...

+a200 kısıtlı bütçe için iyi bir seçim olabilir ama a300'ün fiyatı hiçte az değil.. şahsen o fiyata k20d alırım.. bu akılcı bir şeçim olur.. lifeview güzel menuler sonyyi ön plana çıkarıyor tabiki.. ama durumu kurtarmasına yetmiyor.. bi sonydir gidiyo hadi hayırlsı..

Tarih: 30 Ağustos 2008, 12:47 - İp: 78.***.**1.98
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

a 300 fiyatı 599 dolar 18-70kit

k20d fiyatı 1379 dolar 18-55 kit

fiyat farkı 2 katından fazla şakamı yaptınız acaba??

Tarih: 30 Ağustos 2008, 13:30 - İp: 78.***.**3.100
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

saygı?
saygısızlıgım nerede pardon. senın gibilerin en cok yaptıgıda bu,aklına geleni yaz yapıstır sonra karsındakine saygısız de.millette bunu yesın.
yok yemiyorlar,cok cıktı boylesi.

netten buldugum teknik verileri yazmısım?
netten buldugun cameralabsın incelemesini koyan onuda yalan yanlıs ceviren, birde gercek teknik veirleri gormezden gelen bir yaklasım..hiç yabancı degilim.
k20dnin image kalitesi degil,renk tutarlılıgı hasselblada yakın.
-------------------

ingilizce yazılanları,belki kasıtlı belki kasıtsız olarak yanlıs cevirmeniz,dogru cevirilerin uzerını ortmenize mazeret olamaz malesef.

artılar
---------------------------
No-fuss Live View with quick AF.(hızlı AF)

yanlıs.
live view ile tartısmasız hızlı af demek,yani liveview hakkındaki sozler biraz sacma olmus.

-------------------------------
eksiler kısmı

Relatively small optical viewfinder.(Optik vizör oldukça küçük)

yanlıs
nispeten küçük,oldukca degil.ve tabi buda liveviewden kaynaklanan birşey.ve pek tabi,bilinen birşey..
-----------------------------

Noise levels not much better than A350. (Noise perfomansı a350'e göre kötü)

yanlıs
tam tersi a350 ye gore kotu degil,a350den cok daha iyi degil demek.
soylenmek istenen biri 14 biri 10 mp olan iki makinenin noise performansı arasında a300 lehine cok fazla fark olmadıgı, a350den kotu oldugu degil.
ikisini cumleyı tersten soylemek olarak gormekte ingilizce bilmeyenler nede olsa anlamaz ben atayım lafımı ortaya demekten farksız.

------------------------------
Live View not 100% accurate.(Çok öne sürülen life view %100 iyi değil)

yanlıs
liveview %100 hassas degil demek.
iyi degil derse artılar bolumunde liveview ile hızlı af lafını uc satır asagıda yemiş olur.
------------------------------

Anti-dust system not 100% effective in our tests. (Toz temizleme sistemi %100 başarılı değil)

buradabir dipnot:
hiçbir makinenin toz temizleme sistemi yuzde yuz iyi deigl zaten..ama bunu zaten biliyorsunuz degilmi?

insanları gozgore gore yanıltmaya calısmaktan vagecin.
k100d ile a300u karsılastırmak komedidir.
k10d olsa neyse.

liveviewli, liveview ile en hızlı af ye sahıp, 3-4 stopa kadar titreşim onlemeli ve iso konusunda kotu olmayan bir makineden bahsediyorsunuz.

Tarih: 30 Ağustos 2008, 13:31 - İp: 88.***.**3.71
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

hemen getir alcam 599$'a a300 sıfır+garanti olcak..

a300 - http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=1946

k20d -http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=1940

hayal aleminde dolaşmayın 2 katı derken biraz düşünün bak bakalım ne kadarmış fiyatları.. burdaki sitede 300 ytl fark var bazı yerlerde dahada az buda tercih nedeninin k20d olması demektir..

Tarih: 30 Ağustos 2008, 14:48 - İp: 78.***.**1.98
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

evet gene bir marka savaşı ve gene pentax ne markaymış arkadaş bende k100d kullanıorum çok memnunum umutumut alıosan al yarıyolda bırakmaz hiçbir zaman sonyide alsan yarıyolda birakmaz nikonda canonda artık bu saçma kavgalara gerek yok ... yok efendim kalitesi bu düzeydeymişde şöyleymiş böylemiş geçin bunları arkadaşlarım üstadlarım hocalarım seneler önce çekilmiş fotoğraflar bizim kullandıklarımızdan çok daha az teknolojiye sahipti ... benim üzüldüğüm tek konu pentaxın geleceğinin araştırdığım kadarıyla çok parlak olmadığı eğerki samsungla ortak olmazsa ve maalesef k20dyide k10d nin yeni versiyonu olarak göremiorum k10d çok çok iyi bir makina k20d de güzel ama kesinlikle pentaxçıların hayalindeki makina değil bence ... uzun lafın kısası ne alırsan al gene olay sende bitiyor arkadaş www.flickr.com gir search kısmına yaz k100d, bak gör ne muhteşem fotoğraflar var yaz a300, ne muhteşem fotolar var hatta eos 300d yaz ne muhteşem fotolar var ...

Tarih: 30 Ağustos 2008, 16:03 - İp: 88.***.**4.128
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

benim imkanım ,usa dan almaya yetti ülkemizden alabilecek kadar zengin değilim malesef...

http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=9189207

http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=9606113

#xarax77' tarafından 30.08.2008 16:45:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ağustos 2008, 16:39 - İp: 78.***.**3.100
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

53RK4N; katılıyorum sana, sonuçta d40 bile super resimler çekilir benimde hep söylediğim birşeydir bu, cihaz sadece araçtır.. yok lifeview miş yok bodyde AFsi yokmuş, bilmem ne hepsi hikaye..

Eğer Nikon Body'ye AF koysaydı o cihazlar okadar küçük olmazdı d300 gibi olurdu, taşınması rahat olsun diye her kitleye farklı farklı makineler üretmiştir Nikon..

Az önce baktım www.flickr.com da d40la adamlar neler çekmiş ve lensleri yanında boy boy... yok lens yokmuş bissürü palavra.. gidin bakın görün.. para tuzağı bunlar.. nasılsa bizim milleti gaza getirmek kolay...

Tarih: 30 Ağustos 2008, 16:54 - İp: 78.***.**1.98