anophasis
anophasis (üye)
İstanbul / Amatör

Sony A300 Mü Pentax K200d Mi?

herkese iyi günler..uzunca bir araştırmadan sonra bu iki makina arasında kaldım...canon ve nikon tercih etmeme sebebim benim için olmazsa olmaz gövde üzerinde "is" görüntü sabitleme özelliği..malesef canon ve nikonda bunlar yok...
ilk dslr makinam olucak ve kesinlikle bu iki makina dışında bir makina düşünmüyorum..önerilerinizi sebepleriyle yazarsanız sevinirim ..teşekkürler...

#anophasis' tarafından 15.03.2009 17:40:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mart 2009, 17:36 - İp: 85.***.**0.183
anophasis
anophasis (üye)
İstanbul / Amatör

tabi ki bu sitede de fotolarımı paylaşacağım
ama önce makinayı bi alayım..sonra zaten sizlerin başını çok ağrıtıcam,yok lens tavsiyesi yok çekim teknikleri derken benden illalah edebilirisniz

Tarih: 21 Mart 2009, 23:21 - İp: 212.***.**7.231
mcson
mcson (üye)
Ankara / Amatör

MErhabalar,

Ben de benzer bir ikilem yasamaktayim ve kararsizlik can sikici olmaya basliyor bir muddet sonra.

Benim aralarinda karar veremedigim 3 makine vardi, Sony A300 - Pentax K200d - Olympus e520

Uzun zamandir arasitiriyorum. HEpsi de aslinda iyi makineler ve birbirlerine gore ustun ve eksik yonleri var.

Makineleri kendin bire bir inceledikten sonra karar vermenin daha kolay olacagini dusunuyorum. Ben gecen gun bir magazada Olympus 3420 inceleme firsatini yakaladim, oldukca ufak ve kullanisli bir makine, fiyati da cok uygun fakat bir eksigi Goruntu Sabitleyici ozelligi olmamasi..Turkiye'de uzerinde satilan lens de bu makine ile birlikte lanse edilen 25mm pancake lense degil...fakat bunlarin haricinde gercekten cok kullanisli ve kaliteli bir makine

Simdi tekrar biryerde bu ucu makineyi inceleyip bir karar verecegim...sonucta zaman akip gidiyor..ve biz dusunurken yeni bir model daha ortaya cikacak...cok da fazal dusunmeden birini almali...

Bu arada bu makinelerin Istanbul fiyatlari nedir acaba?

Cok tesekkurler

Tarih: 26 Mart 2009, 03:16 - İp: 88.***.**9.156
anophasis
anophasis (üye)
İstanbul / Amatör

selam
dediğiniz gibi makinaların birbirlerine göre eksi ve artı yanları var.önemli olanın bizim ihtiyaçlarımız oldunu düşünüyorum...bunları iyi belirleyip bi seçim yapmak en doğrusu.aslında çok da kararsız olmamak gerek sonuçta eş seçmiyoruz

istanbul fiyatalrına fotozeynep adlı siteden bakabilirsiniz..ama hayyam da fiyatalr daha ucuz deniyo...

Tarih: 26 Mart 2009, 08:34 - İp: 88.***.**5.57
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yuvam fotoya gidin sağlam esnaftır sirkeci de.

internet edreside var zati yuvamfoto nokta com galiba..

Tarih: 26 Mart 2009, 15:57 - İp: 88.***.**5.71
anophasis
anophasis (üye)
İstanbul / Amatör

yuvamfoto da pentax satılmıyor..

Tarih: 26 Mart 2009, 17:07 - İp: 88.***.**5.57
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bu sitedeki reklamları tıklayın, AS fotğ mağazasına bakın[kızılay han girişi] vs.Kolay gelsin.

Tarih: 26 Mart 2009, 17:22 - İp: 88.***.**5.71
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Ben bir düzeltme yapayım. Zadeh haklı. Minolta 50mm f1,7 ile SAL 50mm F1,4 ü karıştırmışım. 800-900 tl olan SAL 50mm F1,4. Piyasada ilk elden mevcut. Minolta 50mm F1,7 AF bulamadım. YOK. En azından netten. Ama Filmli makineler için olan 50mm F1,7 buldum. 50-60 tl fiyatı. Kullanabilmek için ve tabiki manuel, 100tl lik MD-MA adaptör gerekiyor. Bu adaptörde piyasada mevcut. Tabi almak isteyen olurmu ayrı konu.

Tarih: 27 Mart 2009, 23:35 - İp: 85.***.**8.234