dece
dece (üye)
Ankara / Amatör

Sony A200 /canon 400d ?

Merhabalar,
Yaklaşık bir ay önce DSLR makina almaya karar verdim. Hergün araştırıyorum ve hergün yeni bir soru beliriyor . Tam Canon 400D almaya karar vermiştim, fakat sony A200 ile ikisinin arasında kalmış bulunuyorum. A200ün özellikleri çok cazip görünüyor, ama sonynin bu alanda çok da eski bir geçmişi yok bildiğim kadarıyla. çok kararsız kaldım.
Hangisini önerirsiniz acaba?

Tarih: 27 Şubat 2008, 00:05 - İp: 88.***.**4.200
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

A200 ün testleri yeni yeni yayınlanıyor biraz sabredin bence.A200 benim seçimim olurdu çünkü iki lensli kiti bile çok çok uygun fiyatta(sıfır ve garantili olarak).

Bildiğim birkaç bariz farkı yazayım iki makinada siz de bu bilgiler ışığında seçim yapın:

400D CMOS sensör kullanır, A200 CCD

Canonun ikinci el piyasası zengindir,tele objektif seçenekleri geniştir,Sonyninki şimdilik fakir

400D de spot ölçüm yok , A200 de var

Ama en iyi seçim herhalde sizin için şu olacaktır,iki makinayı da elinize alıp kurcalamak ve sevdiğinizi almak.

Tarih: 27 Şubat 2008, 00:34 - İp: 144.***.**0.135
dece
dece (üye)
Ankara / Amatör

teşekkür ederim. ben uzun süredi SLR makine kullanıyorum ve bu dijital sensörlerle ilgili pek bir fikrim yok açıkçası. CCD ve CMOS un fotoğrafta yarattığı farklılık nedir? Bir de sensör boyutu da göz önünde bullundurulması gereken önemli bir kriter midir?

Tarih: 27 Şubat 2008, 00:41 - İp: 88.***.**4.200
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

canon 450d cıkacaka200le onu karsılastırmak dogru olur biraz daha.
ben bu ikisi arasında a200 derdim.a100 400d den iyiydi budaha ıyıdır.

Tarih: 27 Şubat 2008, 00:49 - İp: 88.***.**1.186
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Benim pek bilgim yok o konuda,ama CCD ve CMOS un devreleri filan farklıdır,bu farklılıklar da gürültü şiddetini etkiler.CCD APS-C sensöre bu yüzden çok fazla piksel ile yüklenilmemesi gerektiğini biliyorum.

İşin kısası başkası anlatsın Eee SLR kullanıcısysanız elinizde lensler vardır,uyumlu olabilir...Hangi lensler var elinizde

Tarih: 27 Şubat 2008, 00:50 - İp: 144.***.**0.135
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

canonun (450d) iso performansının daha iyi olacagını dusunuyorum amaaaaaaaaaaaaaa
400 isodan ilerisinin kulanılacagını du-sun-mu-yo-rum

Tarih: 27 Şubat 2008, 00:54 - İp: 88.***.**1.186
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Çok önemli birşeyi unutmuşum

SSS (Super Steady Shot) Sonyde var.Birkaç stopluk bir avantaj sağlıyor bu size mesela elde 1/10 enstantene ile çekmek mümkün olabiliyor.

Canonda da lenslerinde var IS özelliği,pek bilmiyorum nasıldır diye.

Tarih: 27 Şubat 2008, 00:57 - İp: 144.***.**0.135
dece
dece (üye)
Ankara / Amatör

anladım. sss de hoş bir özellik öyleyse. 450D ve sssyi araştırmalıyım.

Tarih: 27 Şubat 2008, 01:17 - İp: 88.***.**4.200
zaksit
zaksit (üye)
İstanbul / Meraklı

Efendim,
ben de bir okadardır dslr almayı dusunuyorum.ben de aaynı sizin gibi sony ve canon arasında kalmıstım ancak su an sony de karar kıldım.tabi bu benim ihtiyaclarıma en iyi cevap veren makina oldugu icin.ben genelde muze fotorafladıgımdan tripod kullanamıyorum bu yuzden govdeye entegre titreme engelleme sistemi oldugundan sony sectim canon is lens (image stabilization bu ozellli sony de sss super steady shot olarak govde de mevcut)demek cok para demek.sony secmek demekse tabiki canon yuksek iso performansından feragat demek.ben sony a 350 yada 300 u bekliyorum.herkes haklı olarak 350 nin 300 le aynı sensore 14 mp sıkıstırmasının yuksek noise a sebep olacagını soyluyor bekleyip gormek lazım..kendi ihtiyaclarınıza gore bir secim yapmanız en mantıklısı olur.

Not:sevgili ece bana gonderdigin mesajı su an gordum ve masaja konu yazmadıgın icin tıklayamıyorum bir konu yazıp tekrarlarsan okuyabilirim.buyuk bir sok oldu benim icin herhalde anlatacak pek cok sey var...

Not2:Ve inanılmaz bir sekilde su an burada degil ama turkiye saati ile 1 mart 2008 yani senin dogum gunun artık yasın 2 ile baslıyor..artık yaslı bir insansın peheey... gecti senden..İYİ Kİ DOGDUN..

#zaksit' tarafından 01.03.2008 00:43:54 tarihinde düzenlendi.

#zaksit' tarafından 18.03.2008 05:31:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mart 2008, 00:34 - İp: 153.***.**2.34
  • 1