kobak1
kobak1 (üye)
İstanbul / Amatör

Sony A100 Mü? - Pentax K10d Mi?

Merhaba;

Ben elime doğru dürüst dslr almış adam değilim.
Her ikisinin previewlerini inceledim. İkiside süper makine. Aralarında çok fiyat farkı yok gibi. Bizede sadece marka seçimi kalıyor.

İnsan bazen tutunacak bir dal ararya, bende size soruyorum. Siz hangisini tercih edersiniz.

Teşekkürler.

Tarih: 29 Haziran 2007, 14:09 - İp: 85.***.**4.51
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Kobak kardeş bende yeni aldım k10d seti tam 3 aydır nette deli gibi dolanıyorum kotayı bile aştım bi ara sordum soruşturdum ve k10d de karar kıldım. A100 ü kullanma şansım da oldu ama ısınamadım alete. Her neyse ben oyumu Pentax tan yana kullanıyorum.

Tarih: 30 Haziran 2007, 12:48 - İp: 88.***.**2.241
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

kobak1,
bak buffalo a-100 kullanıcı olduğu halde K-10D yi övmüş,
sdtyrdkn ise bana göre K10-D forumunun en iyi fotoğraflarını çeken ismi olarak a-100 'ü methetmiş,
böyle objektif değerlendirmelere bak ve makinelerin her ikisini de gördükten, eline aldıktan sonra karar ver.
Yoksa kim çok mesaj yazmış dersen marka fanatiklerine fırsat verirsin ona göre.
Ben de a-100 kullanıyorum ve memnunum.
K-10D de alabilirdim. Ve eminim yine memnun olacaktım.
Alınabilir lenslere bakarak da karar vermelisin bence.
Sürekli kullanımlar için zeiss 16-80'in oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim.Eğer bu lensi düşünürsen a-100 almalısın.
sdtyrdkn'in bahsettiği 50-200'ü düşünürsen K-10 D alacaksın demektir.
Bu arada 50-200 pentax lensin karşılığı olarak minolta 70-210 (bira kutusu tabir olunan ve a-100 ile de kullanılabilen) harika bir lensi de var.Kullananlar harika fotoğraflar çıkartıyor.
Kısacası ileride alabileceğin/almayı düşündüğün lenslerin listesini yap, sonra her iki marka için de karşılaştır,kararını vermen kolaylaşacaktır.

Tarih: 30 Haziran 2007, 17:03 - İp: 85.***.**3.170
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

:D küstüremezler

sitede amatörler tarafından çekilen fotolara bak.
Beğendiğin fotoların sahibi ile konuş,

elinde ne ekipman var, yani yapacağın çok basit.

Tarih: 30 Haziran 2007, 19:48 - İp: 88.***.**5.228