frog
frog (üye)
Bursa / Amatör

Sony A100 Almış Bulunmaktayım:)

Bakalım neler yapabileceğim ilk SLR denemem.Diyafram,Enstantene kafam baya bi karışmış durumda şu terimleri bi çözersem yakında bol bol resim göreceksiniz bendende.Bu arada Bursa'da bildiğiniz Fotoğraf Kursu var mı?
Eminim makinayı aldığım fiyatıda merak edenler vardır.

Euroasia garantili Sony A100 18-70 + 75-300 + 4 GB memory Stick+
Tripod + Sony Orginal çanta nakit 1700 ytl.

Tarih: 8 Şubat 2007, 23:08 - İp: 88.***.**6.20
frog
frog (üye)
Bursa / Amatör

Arkadaşlar aldığım kişiye sordum yine aynı fiyattan veya yakın fiyattan getirebilirmisin diye bana cevap verecek muhtemelen yarın cevap verir.ona göre almayı düşünen arkadaşlarla görüşürüz.

Tarih: 9 Şubat 2007, 23:59 - İp: 88.***.**6.20
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

murat şimdiden hayırlı olsun..
benimde sony 100mm makro lensim şimdi geldi

Tarih: 10 Şubat 2007, 13:57 - İp: 85.***.**3.88
abdur
abdur (üye)
İzmir / Meraklı

frog makinan hayırlı olsun bende a100 kullanıyorum. makinanın fiyatı super ben 1760'a 18-70 kit lensi ve 2 gb kartla almıstım. simdi moralim bozuldu ben makinayı alalı cok olmasına ragmen halen bi foto koyamadım buraya. bi gun cıkıp foto cekemedim ama yakında benden de fotolar gelecek.

Tarih: 10 Şubat 2007, 14:25 - İp: 85.***.**9.143
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Merhaz ahıylı olsun lensin. Allah süper makrolar çekmeyi nasip etsin.
Nasıl güzelmi.
Eğer çekeceksen elimde kışlık kurutulmuş böcek var. Zor günler için saklamıştım. Ama dostluk önce gelir. [>

Tarih: 10 Şubat 2007, 14:53 - İp: 85.***.**9.217
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

pazarbey tşk ederim.allah sana nasip eylesin..
elindeki kışlık kurutulmuş böceklerden bana kargolarsan sevinirim..
lense gelince bir ay önce aldım ve daha bugün elime ulaştı.güzel bir lense benziyor.bu akşam üzerinde denemeler yapacam..

Tarih: 10 Şubat 2007, 15:08 - İp: 85.***.**3.88
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yap yap.BEğenmezsen bana hediye edersin.Bende böylece a100 almak zorunda kalırım.Sizin oralar zaten ıscaktır. BÖrtü böcek vardır.Gerçe makro demek börtü böcek demek değil ama öyle olsun.

Tarih: 10 Şubat 2007, 15:13 - İp: 85.***.**9.217
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

frog arkadaşın bu işi sürüncemede bırakırsa sen kendin için iste.. ben sana 50 milyon kar payı vermeye razıyım.. ama takdir edersinki bazı çekincelerim var..
-- cihaz ve yanında gelen aparatlar sıfır ve arızalı çıkma durumuna karşın garantili olmalı..
-- vitrin malı, teşhir malı.. gibi bahanelerden uzak sıfır olduğu gibi çiziksiz ve darbesiz olmalı (bazen sıfır ama çizikli mağaza depolarından çıkma cihazlar olabiliyor)
-- Faturalı ve garantili olmalı (yanlış anlama ama hırsızlık sonucu elde edilmiş mal almaktan imtina ederim)
-- Bu çekincelerim bertaraf olduktan sonra cihaz ve yanında gelenler elime geçtikten sonra çalışır olduklarını görünce Nakit (yada kredikartı) olarak ödeme yapacağım için sanıyorum kargo ile istemem uygun olmaz ancak eğer varsa Ankarada tanıdığı(nız) ona gönderirsiniz bende ödemeyi aynı kişiye yapabilirim.
-- Eğer böyle bir alışverişte problem yaşamaz isek daha başka isteklerim siparişlerimde olabilir (extra wireless flaş, 18-200 veya 100mm objektif vs.)

Tarih: 10 Şubat 2007, 19:27 - İp: 81.***.**8.85
frog
frog (üye)
Bursa / Amatör

Öncelikle Herkese tekrar Teşşekür ederim arkadaşlar.
Bana makinayı getirten arkadaşla konuştum oda aldığı yere sormuş ancak başka makina veremiyorlar.herhangi bi gelişme olursa yine haber veririm bu arada BURSA dışında ikamet eden arkadaşlar makina gelse bile makinayı ancak burdan elden alabiliyorsunuz.Dediğim gibi inş. makina getirilebilirde sizde alırsınız benim gibi benim için kar marjının + komisyonun gram önemi yok.

Artık fotoğraf çekmek istiyorum ancak makinayı aldığımdan beri
bi türlü fırsat bulamadım bu aralar yoğun çalışıyorum.

Tarih: 11 Şubat 2007, 00:00 - İp: 88.***.**6.20
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

frog çok teşekkür ilgin için..
ama tühh yahu.. iyi heveslenmiştim.. bir çırpıda epey bi eksiği edinebileceğim hevesine kapılmıştım..
Gerçi sonuç olumlu olursa Bursaya kısa bir sehayat fikride fena değil.. Ulucamii ve civarı fotoğraf turunun tadı halen damağımda.. Bilet yada yakıt parasınıda arkadaşın hesaptan düşerdi nolacak canım.. yada daha olmadı bu masrafı amorti edecek kadar yemek ve çay isterdim
Şakayla karışık latifedeyim ama ciddiyimde..
Eğer Makine ve techizat konusunda olumlu bir gelişme olursa kısa bir haftasonu Bursa gezisini düşünebilirim..
(tabi daha önce buraya yazdığım çekincelerim oraya gelmeden bertaraf edilmesi şartıyla)

neyse bir bir şekilde alırız makineyide
frog senden fotoğraf bekliyoruz.. artık makinenin özelliklerini filan kurcalarsın.. ve ben derimki Dünyadaki en mükemmel makine ELİNDEKİ makinedir..

Tarih: 12 Şubat 2007, 15:33 - İp: 81.***.**8.85
frog
frog (üye)
Bursa / Amatör

İnş. gelişme olur ve çekincelerinde geçer ve Bursa'ya gelirsin Söz Sana iskender ısmarlayacağım.en azından bi kısmını karşılamış oluruz yol parasının

Tarih: 12 Şubat 2007, 23:11 - İp: 88.***.**6.20