aattaa
aattaa (üye)
Ankara / Amatör

Sony A 700 - İlk İzlenimler

merhaba....
az önce sony a 700 aldım...teknik özelliklerinden sözetmek gereksiz, herkes bir parça fikir sahibi zaten...
halen "a100" kullndığım için ilk dikkatimi çeken biraz daha büyümüş olması oldu...menü biraz daha karmaşıklaşmış ama alışınca sorun olmayacak gibi...

benim için en önemli olan şey deklanşör sesinde bir düzeltme olup olmadığıydı; ilk denememde duyduğum tok ses beni çok rahatlattı, çünkü a100'deki "teneke sesi" beni çok huzursuz ediyordu

daha yeni aldığım uzaktan kumandayı kullanamayacağım artık, çünkü bu cihazla birlikte bir kumanda veriliyor..

hem memory stick hem de cf kart yuvası olduğu için önceki gibi adaptöre ve de arazide kart değiştirme zahmetine gerek kalmamış...

salondaki aynı loş ışıkta daha önce elde edemediğim görüntüleri aynı lensle bu makinede daha güzel yakalamamı sensöre mi borçluyuz henüz anlamış değilim...

gövde ilk başta biraz daha basit bir malzeme gibi göründü gözüme a100'e göre..ama üzerindeki tuşlar dışardan bakınca daha profesyonel bir makine olduğunu hemen anlatıyor...

büyük ekranda sonuçlar daha rahat seyrediliyor...

heyecan verici bir makien gerçekten..şimdilik bu kadar

Tarih: 14 Şubat 2008, 22:30 - İp: 195.***.**0.140
b_y_21_19
b_y_21_19 (üye)
Zonguldak / Özel Gün Fotoğrafçısı

sony pıyasaya hızlı gırdı dıyerek baslamak ıstıyorum.a200 modeli ile aranıza katıldım.gercekten sony yapmış.hem hızlı hem kaliteli hem body ın kullanıslılıgı ve sensör... vizör ve ekran cozunurlugundekı kalıte cekımlerdekı basarı ..... yuksek ısoda noise diye bısey yok 1600 e gonul rahatlılıgı ıle cıkabılyorum. 3200 de biraz kendini belli edıyor.odak hızı superrr.deklansore yarım basılınca odaklanır ya hanı makıne sız tam basın zaten o sıra o odaklıyo karanlık cok dusuk ısıkda gunese yonelterek cekımlerde odak hızı cok ii.18-70 mm gayet ii bır lens .artık a700 ıcın yorumlarıda sız yapın . a200 abısı olarak bence yorumsuz bır makınedır . saygılarımla....

Tarih: 12 Mayıs 2008, 19:55 - İp: 78.***.**8.121
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ben de 1 hafta önce aldım A200 ama iso 1600 e gönül rahatlığıyla çıkmak biraz zor gibi ben 800 den yukarı çıkmıyorum şimdilik.

Bana da A200 çok iyi geldi performans olarak her ne kadar A700 ü elime aldığımda biraz coşsam da A200 fazlasıyla tatmin edecek gibi beni. Bir paylaşım topiği açsak mı ki ?

Tarih: 12 Mayıs 2008, 20:53 - İp: 144.***.**0.133
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bu gün kapora verdim haftasonu A700 elimde inş
kullanım kitapçığı olayını nası çözcez ?
ben ilk kez slr kullancam da

Tarih: 12 Mayıs 2008, 21:13 - İp: 78.***.**8.212
makara
makara (üye)

A700 ile berabe aldığım objektif üzerinde (16-105) iki tane halka var
biri zoom
diğerini çözemedim makinaya takınca döndüremiyorum ama çıkarınca dönüyo
bataryası henüz şarzda oldjuğundan takıp açmadım
açınca ne işe yarıcak o ikinci halka ?

Tarih: 15 Mayıs 2008, 20:54 - İp: 78.***.**9.141
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

bizi işletmediğini varsayarak cevap veriyorum
o halka manuel fokus halkası olmalı
makine AF modunda olduğunda elbette çalışmaz
ancak makinenin sağ alt köşesindeki fokus ayar dağmesini manuel fokus konumuna getirdiğinde o halka dönmeye ve manuel fokus yapmaya başlar
makinen hayırlı olsun
en kısa zamanda fotoğraflarını da bekliyoruz

Tarih: 15 Mayıs 2008, 22:53 - İp: 78.***.**4.120
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

manuel fokus halkası . makinenin gövdesindeki AF-MF mandalını MF konumuna almadıkça o halka serbest kalmaz. o halka yardımızyla fokus işlemini kendin elle yaparsın.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 22:54 - İp: 88.***.**3.96
makara
makara (üye)

evet onu bir akrabamın yardımıyla (kendisi eski fotoğrafçıdır)
çözdük.
şimdi çözemediğim bişey daha var
hafıza kartı yok acaba çektiklerimi kaydediyomu eğer ediyosa nası görebilirim

Tarih: 16 Mayıs 2008, 00:34 - İp: 88.***.**1.106
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

Release w/oCard seçeneğini "Enable" Yap

Bu durumda içinde kart olmadan da çeker

Çeker çekmez AF/MF butouna bas ve görüntüyü büyüt böylece görüntü kendiliğinden gitmez

Bu halde çektiğin bir kareyi enine boyuna izleyebilirsin

Tahmin ediyorum bu durumda iken makine Drive butonuna basılarak Remote Commander konumuna alınır ve bilgisayara USB kablosu ile bağlanırsa çektiğin görüntüyü derhal bilgisayara atabilirsin

Tabi makine ile gelen CD den gerekli Remote Camera Control Programını yüklemiş olman gerekiyor.

Bu programı çalıştırır ve " Open İn İmage Data Lightbox SR" seçeneğinin yanındaki kutucuğu da işaretlersen çekim yapar yapmaz Lightbox programı da açılır ve bilgisayarına kaydedilen görüntüyü açar

Ama en kısa zamanda (mesela hemen yarın ) bir kart alman gerekecek. Bu iş böyle olmaz elbette

Tarih: 16 Mayıs 2008, 00:48 - İp: 78.***.**4.149
makara
makara (üye)

acaba o cd yardımı ile bilgisayara kamera görevi de yaptırabilirmiyim?

Tarih: 16 Mayıs 2008, 01:58 - İp: 88.***.**1.106
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

webcam gibi kullanmaktan mı bahsediyorsun ?
aman ha , sensörü yakarsın.

ama şunu yapabilirsin. a700 ü PC den komuta edebilirsin .

kart konusunda şunu söyleyeyim , a700 memorystick lerle de uyumlu . cep telefonun sony ise onun hafıza kartını a700 ün kutusundan çıkan memorystick adaptörüyle kullanabilirsin.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 09:15 - İp: 81.***.**7.49