aattaa
aattaa (üye)
Ankara / Amatör

Sony A 700 - İlk İzlenimler

merhaba....
az önce sony a 700 aldım...teknik özelliklerinden sözetmek gereksiz, herkes bir parça fikir sahibi zaten...
halen "a100" kullndığım için ilk dikkatimi çeken biraz daha büyümüş olması oldu...menü biraz daha karmaşıklaşmış ama alışınca sorun olmayacak gibi...

benim için en önemli olan şey deklanşör sesinde bir düzeltme olup olmadığıydı; ilk denememde duyduğum tok ses beni çok rahatlattı, çünkü a100'deki "teneke sesi" beni çok huzursuz ediyordu

daha yeni aldığım uzaktan kumandayı kullanamayacağım artık, çünkü bu cihazla birlikte bir kumanda veriliyor..

hem memory stick hem de cf kart yuvası olduğu için önceki gibi adaptöre ve de arazide kart değiştirme zahmetine gerek kalmamış...

salondaki aynı loş ışıkta daha önce elde edemediğim görüntüleri aynı lensle bu makinede daha güzel yakalamamı sensöre mi borçluyuz henüz anlamış değilim...

gövde ilk başta biraz daha basit bir malzeme gibi göründü gözüme a100'e göre..ama üzerindeki tuşlar dışardan bakınca daha profesyonel bir makine olduğunu hemen anlatıyor...

büyük ekranda sonuçlar daha rahat seyrediliyor...

heyecan verici bir makien gerçekten..şimdilik bu kadar

Tarih: 14 Şubat 2008, 22:30 - İp: 195.***.**0.140
hbaykal
hbaykal (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Tum arkadaslarin (Fipar, Alis, Merhaz, Aattaa, Drtamer ve tabiiki Buffalo) yeni makinalariniz hayirli olsun.

Fakat beni cok zor durumda biraktiniz. Tam da makina yenilemeye gerek olmadigina kendimi ikna etmisken ve hatta bu konuda bir konu basligi bile acmaya hazirlanirken yapilirmiydi bu bana

Tarih: 19 Şubat 2008, 23:01 - İp: 85.***.**2.188
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

tüketim dünyasına hoşgeldiniz hbaykal hocam bizde ilk izlenimler topiginizi bekliyorduk...eee nezaman geliyor yeni topik.

Tarih: 20 Şubat 2008, 04:36 - İp: 85.***.**7.130
hbaykal
hbaykal (üye)

Sevgili Sedar, tuketim dunyasina dalmamak icin direniyorum.
(nereye kadar direnebilirim bilemiyorum tabii)

Ben en iyisi ne zamandir acmayi dusundugum "yeni makina ile kus mu konduracagim" tarzinda bir baslik aciyim.
bakarsin bir-iki kisi destek olur da bir sure daha engellerim "satin alma durtulerimi"

(Ama unudum cok az, destek olabilecegini dusundugum insanlarin cogu zaten aldilar bile yeni makinalarini )

#hbaykal' tarafından 20.02.2008 19:18:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Şubat 2008, 19:17 - İp: 88.***.**6.83
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

valla bende ne yapacam bilmiyorum.a700 güzel bir makine.sonyde devam etmemem için bir neden yok.ama hala kararsızım.ikinci bir a100 gövde (2.el uygun fiyata) ve sigma 10-20 ,sigma 24-70 f2,8 in yanına güzel bir cz lensmi alsam diye.nihayetinde a700 a100ün yanında bana cok da ekstra birşeyler verecegini sanmıyorum.ama böle janjanlı bir cz 135 olabilir 85 olabilir.bana yeni bir heyecan katabilir.yada satayım hepsinide bi 40d alıp 24-70 f2,8 ve 70-200 f4 ıs alam diyorum.ama satmak zaten zor.gerci memnuniyetsizligimde yok hani.gayet keyif alıyorum hala.bu arada hbaykal hocam armada da karsılasamadık ama bahceli 7. caddedeyim artık. mavi jeans de. yolunuz düşerse beklerim.

Tarih: 20 Şubat 2008, 19:43 - İp: 85.***.**0.184
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

(Ama unudum cok az, destek olabilecegini dusundugum insanlarin cogu zaten aldilar bile yeni makinalarini )

Ben de direnenler arasındayım. (şimdilik)

Tarih: 20 Şubat 2008, 22:26 - İp: 85.***.**2.212
hbaykal
hbaykal (üye)

Tesekkurler Cuneyt bey, bu destek beni cesaretlendirdi. Bakalim bu teknolojik cilginlik ortaminda ne kadar dayanabilecegiz???

Sedar, ben de yeni makina alsam bile A-100`u satmayi kesinlikle dusunmuyorum. Yenisi de Sony serisinden olacak bu durumda tabii ki. Sistem degistirmemi gerektirecek bir sebep yok zaten. Artik ikincisi A-700`mu olur, A-300`mu olur yoksa ikinci bir A-100`mu olur onu alirken degerlendiririm.

Filmli donemde de zaten hep cift makina kullaniyordum, biraz agirlik yapacak ama fazladan bir govde daha tasimaya alisigim. Lensler ve tripod ile yukum zaten o kadar agir ki 500gr eksik veya fazla pek farketmiyor.

Ne yapalim, DSLR`yi seven Lensine Katlanir..

Ben simdi gidip makinasini yenileyen dostlari biraz kizdiracak yeni konu basligini aciyim artik....

Tarih: 21 Şubat 2008, 20:09 - İp: 85.***.**8.138
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar direnmeyin alın a700 ü :D

ben kalleşlik yapıp 4d aldım ama bu yeni nesil dslr ler, yani 40d,d300 ve a700 çok harika cihazlar.

deklanşöre yarım bastığınızda sanki mustang GT 'ye gaz vermiş gibi hissediyorsunuz makine sanki kükrüyor
af hepsinde anormal derecede hızlı.
vizörleri kocaman .
deklanşör gecikme süresi en düşük seviyede ve yok gibi bir şey.

ve en önemlisi resim kaliteleri mükemmel. evin loş ışığında zıplayın duran minik yiğenimi havada çekiyorum işte daha ne olsun
ve her üç makinede bence akıl almaz bir fiyata satılıyor.

Tarih: 21 Şubat 2008, 21:03 - İp: 88.***.**1.159
izmire
izmire (üye)
Sakarya / Meraklı

Sony a700 ile A350 arasında ne gibi farklar vardır ki A700 amazon.com da 1400$ iken A350 nin 900$ fiyatla satışa sunulacağı duyuruluyor.

A700 (12.2 mp exmor Cmos- 3" 920k lcd-...
A350 (14.2 mp Ccd - 2.7" 230k Lcd - Quick AF Live View...

Sony neden Cmos mu Ccd mi karar veremedi?Birçok forumda A700 ün A350 den üstün olduğu söyleniyor.Üstün özellikleri nelerdir.

Tarih: 21 Şubat 2008, 23:16 - İp: 88.***.**5.69
hbaykal
hbaykal (üye)

Sevgili Buffalo, akil almaz fiyata satiliyor derken 1300-1400 Dolarin az bir para oldugunu mu soylemek istiyorsun?

Izmire,
A700 ve A350`nin siniflari farkli,
Kisaca soylemek gerekirse
A350`nin fazlalari: 14.2MP ve Liveview
bunlarin disinda kalan Govde yapisi, LCD ekran cozunurlugu, AF hizi, cekim hizi, yuksek iso basarisi, vs. vs. vs. aklina ne geliyorsa A700`de daha iyi.

Tarih: 22 Şubat 2008, 00:14 - İp: 88.***.**2.154
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

evin loş ışığında zıplayın duran minik yiğenimi havada çekiyorum işte daha ne olsun

Sen almadın diye biz de almıyoz (nasıl bahane ama?)

Hem sonra benim zıplayan yeğenim yok, yani yeğenim var da, zıplamıyor.

Tarih: 22 Şubat 2008, 00:20 - İp: 78.***.**4.157