aattaa
aattaa (üye)
Ankara / Amatör

Sony A 700 - İlk İzlenimler

merhaba....
az önce sony a 700 aldım...teknik özelliklerinden sözetmek gereksiz, herkes bir parça fikir sahibi zaten...
halen "a100" kullndığım için ilk dikkatimi çeken biraz daha büyümüş olması oldu...menü biraz daha karmaşıklaşmış ama alışınca sorun olmayacak gibi...

benim için en önemli olan şey deklanşör sesinde bir düzeltme olup olmadığıydı; ilk denememde duyduğum tok ses beni çok rahatlattı, çünkü a100'deki "teneke sesi" beni çok huzursuz ediyordu

daha yeni aldığım uzaktan kumandayı kullanamayacağım artık, çünkü bu cihazla birlikte bir kumanda veriliyor..

hem memory stick hem de cf kart yuvası olduğu için önceki gibi adaptöre ve de arazide kart değiştirme zahmetine gerek kalmamış...

salondaki aynı loş ışıkta daha önce elde edemediğim görüntüleri aynı lensle bu makinede daha güzel yakalamamı sensöre mi borçluyuz henüz anlamış değilim...

gövde ilk başta biraz daha basit bir malzeme gibi göründü gözüme a100'e göre..ama üzerindeki tuşlar dışardan bakınca daha profesyonel bir makine olduğunu hemen anlatıyor...

büyük ekranda sonuçlar daha rahat seyrediliyor...

heyecan verici bir makien gerçekten..şimdilik bu kadar

Tarih: 14 Şubat 2008, 22:30 - İp: 195.***.**0.140
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

aattaa
hayırlı olsun...
kıyaslama fotoları bekliyoruz..

ayrıca sudan ucuz,
yada maksat dost kazanmak baabında a100'ü satmak istersen ben burdayım..
bişiler yapta ayağımız alışsında diyebilirim..
hatta benim eş dost akraba çok hepsini sana getiririmde diyecem ama bi tane a100 var heralde..
umarım seri sonu indirim kampanyasını kaçırmamışımdır..
başka ne denirdi..
ha benim param bereketlidir.
şeyde diyebilirim. az veren candan çok veren maldan..
birazda gülücük ve şirinlik yapayım..
[>:D

Tarih: 15 Şubat 2008, 15:43 - İp: 85.***.**6.102
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

A100 için değer mi Roko bu kadar şirinlik hmm değebilir evet

A700 e nekadar perde ömrü biçiliyordur acaba normal bir kullanım sonucunda ?

Tarih: 15 Şubat 2008, 17:52 - İp: 85.***.**3.207
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Güle güle kullanın

Tarih: 15 Şubat 2008, 19:52 - İp: 193.***.**2.10
aattaa
aattaa (üye)
Ankara / Amatör

zamansızlıktan fotoğrf paylaşmaya başlayamadım..dün gece penceremden sokağa yaptığım denemelerden anladığım, gece çekimlerinin kesinlikle daha başarılı olacağı yönünde...örneğin çok profesyonel bir beklentiniz yoksa, grenli de olsa çok daha fazla detay elde edebildiğimi gördüm...bunun teknik yorumlarını size bırakıyorum; birkaç gün içinde fotoğraf ekleyebilirim sanırım...

en çok beğendiğim bir başka özellik ise, parmağınızın altındaki Fn tuşuna basarak, ekranı bir aktif seçim menüsü olarak kullanabilmek, iso,resim kaltesi, hafıza, pozlama,..birçok değeri anında değiştirebilmeniz..bu menüde, kadranda dolanmaktan sizi kurtarıyor ve zaman kazandırıyor...

Tarih: 16 Şubat 2008, 11:30 - İp: 88.***.**8.252
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Yeni makinen hayırlı olsun Aattaa, bol bol güzel fotoğraflarını bekliyoruz.

Tarih: 16 Şubat 2008, 22:55 - İp: 85.***.**8.217
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

merhaba aattaa kardeş, yeni makinan hayırlı olsun.
Ben Konica Minolta Dynax 7D kullanıyorum. Elimde üç adet de lens var. A700 ü ben de ciddi anlamda düşünüyorum. Bu yüzden senin ve diğer A700 kullanıcısı arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var. Fotoğraf ve yeni yorumlarını bekliyorum. Selamlar...

Tarih: 17 Şubat 2008, 00:25 - İp: 88.***.**9.242
aattaa
aattaa (üye)
Ankara / Amatör

değerli arkadaşlar;

forumu açıp da beklentileri karşılayamamak canımı sıkıyor..iş yoğunluğum dolayısıyla sizinle bilgi paylaşamıyorum..zaten ben de makineyi en son 3 gün önce odamda gördüm!...daha değerli bir katılım yapacak bir arkadaş için forumu silebiliriz ya da önümüzdeki haftaya kadar bensiz devam edebilir....ilgi ve anlayışınıza teşekkürler...

Tarih: 19 Şubat 2008, 10:09 - İp: 88.***.**8.252
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

gecenlerde alinin a700 ünü incleme fırsatım oldu biraz.attaa bu arada hayırlı olsun öncelikle.makinede grip olmasına ragmen bana oldukca hafif geldi.bu agır mkinelerden hoşlanmıyanlar için kesinlikle bence bir avantaj.cafede oldugumuzdan pek cekim yaoma sansımız olmadı.ama bendeki 10-20 ve 24-70 leri takınca makine ahada burdayım diyor.cok etkileyici bir ekranı oldugu gecek.aman bi şekilde koruyun o ekranı.renk kararları a100 den daha basarılı ve daha doygun.ilerleyen zamanlarda bende gecmeyi düşüürum ama bakalım.hayırlısı.a700 alana kadar bir a100 ve ekstra bir lens daha alabilirim.
bu arada cok sıkısmıyacaksan makineni satma derim yok pahasına. 2 gövde kullanmanın keyfi ve rahatlıgını cok iyi biliyorum. tabi ben yükünden rahatsız olmayan cinslerdeninm.

suheyl abi ne dersin. a700 yerine elden düşme bir a100 üzerinede cz 135 gece cekimi yapmıyorum pek .yeişim isosunu.bana cam gibi foto lazım gündüz gözüyle

Tarih: 19 Şubat 2008, 14:37 - İp: 85.***.**3.213
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

Bugün, duruşma için Sinanpaşa (Afyonkarahisar) ilçesine gittim.

Saat 10.30 gibi ısı -13 gösteriyor
Yollar kar veya cam gibi buz, zateh korka korka gittim ve yolda çıktığım son huz 80 km oldu

Ama gelirken hava ısınmıştı biraz. Arabanın derecesi dış ısıyı -6 filan gösteriyordu

Önce ilçe merkezinde Sinanpaşa Külliyesinde bir iki fotoğraf çektim sonra da gelirken yol kenarında 4-5 yerde durdum.

Dikkatimi çeken şey makinenin hızı oldu. Normal çekim modunda iken sanki servo ayardaymış gibi peşpeşe öylesine hızlı odaklayıp çekim yapıyordu ki inanamadım.

Akşam evden bir iki fotoğraf yüklemek isterim.

Makinenin sesine de bir kez daha hayran oldum.Çok tatlı bir deklanşör/perde sesi veriyor

Menülere ulaşmak çok çok kolay, Fn tuşu koymuşlar, makine ekranı tüm menüler açık önünnde duruyor: istediğini anında değiştir.

Dediğim gibi -6 derecede bir saati aşkın süre dışarıda bulundum, bir sorun yaşamadım.

Ben de daha önce A-100 neyime yetmiyor diyenlerdendim (gerçi hala da öyle ) Ama A-700 ile kendimi ödüllendirmişim , kullandıkça farkediyorum

Tarih: 19 Şubat 2008, 15:10 - İp: 88.***.**7.161
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

sedar ben olsam 135 zeiss yerine 85mm zeiss alırdım..daha mantıklı bir aralık gibi..
sedar biliyorsun a100 ve iki kit lensi satmıştım..
baktım makinasız dayanılacak gibi değil kalktım bende abd den a700 gövde zeiss 16/80,sony 11/18 ultra geniş lens,2 B&W uv filtere,8 gb cf kart,grip ve yedek pili ile sipariş verdim..15 gün sonra elimde olacak..bu arada benimde fotograf özlemim son bulacak..

#merhaz' tarafından 19.02.2008 23:43:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Şubat 2008, 21:40 - İp: 88.***.**1.37