fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Sony A-100 Ve Lens Seçenekleri

Uzun bir aradan sonra herkese merhabalar...

Sony A-100'de kullanılacak LENSLER

Bu da başka bir LINK

Burada hepsi varmı saymadım ama sadece Minolta'nın ürettiği 55 adet AF lens olduğunu biliyorum ki bunlardan bazıları en az canon-nikon'un "iyi" lensleri kadar kaliteli.

#fotoman' tarafından 13.07.2006 19:20:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Temmuz 2006, 16:08 - İp: 195.***.**7.2
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

arsen merhaba.. uzun zamandir gorunmuyordun gercekten.. umarim iyisindir..

sanirim sen de a100 alacaklar listesindesin..

photokina'da yeni makineler de cikacak diyorlar, sen ne diyorsun?

Tarih: 12 Temmuz 2006, 18:17 - İp: 62.***.**2.10
fotoman
fotoman (üye)

Merhaba İlker,
yogun bir calisma doneminden sonra nihayet Turkiyedeyim. Sen sanirim hala ingilteredesin. bu arada 5000 den fazla cevap yazmıssin, en son gordugumde ikibin kusurdu, supersin valla, sana yetismek imkansiz

Sony DSLR dunyasına gerçekten de çok iyi bir giriş yaptı. Giriş seviyesindeki bir fotograf makinası için oldukça gelişmiş özellikleri var. (Bunda Minolta'nın mirasinin üzerine konmasi da inkar edilemez tabi)

JPEG cekimde cok basarili. Genel olarak kiyaslamak dogru olmaz ama suana kadar yapilan testlerden gordugum kadariyla goruntu kalitesi bakimindan 800 ISO'ya kadar 30D ve D200 ile başabaş gidiyor. 800 ve 1600 ISO'da 30D cok basarili, arkasindan D200 geliyor. RAW'da ise 30D ve D200 daha iyi.

Tabi burada biraz insafli olmak lazim, oburleri bir ust sinifa ait kalitesi yuksek makinalar. Fiyatı neredeyse onların yarisi kadar olan bir makinanın performansi hicte fena sayilmaz.

Photkina'yi ben de merakla bekliyorum ilker, bu yuzden henuz A100 almak planım yok. Yeni modelleri gordukten sonra Belki yine alabilirim ama benim niyetim Minolta 7D'den sonra cikmasını bekledigim geliştirilmis yeni modelini almak. Artik adı A200'mu olur Alfa 9'mu olur bilmiyorum ama Sony'nin hizina bakilirsa sanirim cok fazla surmeyecek cikması.

Bu arada A100 ingilterede satisa baslamis galiba su linklere bir bakarmisin

http://www.digitaldepot.co.uk/acatalog/Sony_DSLR_Cameras.html

http://www.bestcameras.co.uk/shop/acatalog/Sony_Alpha_Digital_SLR.html

http://www.abc-digital-cameras.co.uk/shop/product.php?xProd=4626

Tarih: 13 Temmuz 2006, 19:10 - İp: 88.***.**2.215
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

a100 henuz daha gelmedi buraya arsen.. bu ayin sonuna dogru gelecekmis, o yuzden fiyatlar da asiri yuksek; 700 pound istiyorlar 18-70 ile birlikte, pre-order yaparsan.. 730 pound'a 30d almak mumkun.. o yuzden fiyatlarin dusmesini beklemek gerekiyor..
arsen, photokina ile birlikte a100'un asil rakipleri tanitilmis olacak asil.. su anda bir 350d ile veya d50/70s ile karsilastirmaya zaten gerek yok..

Tarih: 14 Temmuz 2006, 13:06 - İp: 62.***.**2.10
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Carl Zeiss Vario-Sonnar T* DT 16-80/3.5-4.5 ZA (SAL-1680Z) bu lensi kullanan var mı? Fiatı ne kadardır bilen var mı?
Sevgiler....

Tarih: 14 Temmuz 2006, 20:24 - İp: 81.***.**5.115
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ruhi abi, lensin tavsiye edilen fiyati 700 dolar bildigim kadariyla.. turkiyedeki fiyati 1000 dolardan asagiya olmaz sanirim..
lens henuz piyasaya cikmadi ruhi abi..

Tarih: 14 Temmuz 2006, 20:31 - İp: 62.***.**2.10
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili İlker,
Verdiğin bilgi için teşekkür ederim. Sanırım minolta 18-70 den iyidir ama fiat bayağı yüksek olacak. İleride inşallah tüm lenslerimiz zeiss olur. Sevgiyle kalın....

Tarih: 15 Temmuz 2006, 16:48 - İp: 81.***.**5.115
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kesinlikle cok daha iyi ruhi abi.. ama dediginiz gibi fiyati da yuksek..
ve gercekten albenisi olan bir lens 16-80..

Tarih: 15 Temmuz 2006, 21:29 - İp: 62.***.**2.10
fotoman
fotoman (üye)

16-80 gercektende iyi bir seçenek.

Bu arada Carl Zeis'in Sony için zoom lenslerden daha cok en üst kalitede sabit odaklı lens üretimine ağırlık vereceğini duydum.

Bu da Sony'nin yarı profesyonel ve Profesyonel makinalar üretiminin yakında olduğunu gösteriyor bence. Yoksa amatörlerin kullandığı giriş seviyesi makinalar için süper kalitde (ve pahalı) lensler üretmek cok anlamsız olurdu.

Seçeneklerin cogalması biz kullanıcılar için iyi haber

Tarih: 18 Temmuz 2006, 20:17 - İp: 88.***.**5.90
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Sagol Fotoman, KMinoltanın bu kadar cok lens secenegi olduğunu bilmiyordum. desene Sonyciler hazıra kondu

Zeis lenslerin artması da ayrıca iyi bir gelişme.

Bunlar da kit lensle cekilmiş bir fotograf: buyutunce hiçde fena durmuyor valla

http://photo.pcpop.com/Works/0x0/0/17/17681.jpg

http://photo.pcpop.com/Works/0x0/0/17/17678.jpg

Tarih: 19 Temmuz 2006, 00:33 - İp: 85.***.**1.243
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

haklisin arsen.. cok yakinda sony'nin ust sinif dslr'larini gormeye baslayacagiz..
ve bu benim acikcasi sinirimi birazcik bozuyor.. seytan diyor, sat canon'u al bir sony, cik ortaya..

...
arsen, bir ara zeiss, nikon icin de lens cikartacak deniyordu.. ne oldu o lenslere?
ve niye canon icin de cikarmiyorlar?

Tarih: 19 Temmuz 2006, 02:02 - İp: 62.***.**2.10