panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Sony A-100: İlk Kaykılmalarım :)

Halbuki gün ne kadar güzel başlamıştı! Siteden İzmirli dostlar BİOLOGUS ve ALWAYS35 ile dönercide toplantı yapıp makineme kavuşmuştum!

[/IMG]

Ve bu buluşmadan sonra keyifle foto tura çıktım tabii
Şöyle felekten bi gün patlatiim dedim! Hale ve Jale nin sahne aldığı bir kafeye gidip gitar müziği eşlinde meşk ettim!

Bu arada bu foto elde, 0,8 saniye uzun pozlama..
Tripod musun be panctom!

[/IMG]

Keyifler süpper bir şekilde oradan ayrıldım ve başıma geleceklerden habersiz açıkhava foto turuna başladım! Martı çektim, sosyal portre çektim, çektim vallah çektim!
Neyse, İzmir saat kulesinin olduğu yere geldim sonunda.. Bir baktım ağacın arkasında bir siluet, gerçek görüntüye dönüşüverdi!

[/IMG]

Bir süre beraber takıldık. Bana bayağı pozlar verdi kerata! Ama sonra bir baktım ki, üzerinde çok az "uyuz" başlangıcı var! Benden yardım istiyordu adeta.. Vefa borcumu ödemeliydim! Ama nasıl? Evden çok uzağım, yanımda gerekli iğne yok! Tedavi ettiğim iğne evde (ivomec).. Onu bağlayıp, en yakındaki veteriner eczaneye gitmem gerekiyordu ama ip yok! İşte burada sony A100 yetişti imdada.. Onun sarj kablosuyla boğazından bağladım. Ama çek çek gelmiyor. Sadece kabloyu ısırırsa eğer yürüyor!
"Oğlum ısırma, koparacan yeni kabloyu" diyom, anlamıyo!
Ya ısırıp ta yürüyecek, ya da hiç!
Neyse zar zor, güç bela ter içinde eczaneye ulaştık! Ama eczane kapanmış!
"YANDIK" dedim.
Şaka bi yana, öyle bıraksam, ölmekten beter olur!! Yani ölse daha iyi, uyuz çok acı veren bir beladır!
Karar verdim, eve getirecem. Araba da çok uzakta, otoparkın 6. katında..
Yürü babam yürü! 3 kilometre filan daha yürüdük!
Zar zor vardık, 6. kata çıktık. Ama inanın, o kadar zor oldu ki oraya gelmek..
Neyse bagajı açtım ve KUÇUyu bagaja koydum. Anahtar da kuçunun hemen dibindeydi. Birden dalgınlığıma geldi ve bagajı kapattım!
Anahtar içerde kaldı, kapılar kilitli..
Bir panik bende!!
Araba yanıyor, en üst kat güneşin altı.. Kuçu içerde!
Napacam yaaaa!!
Bagaj kapağını kırmaya karar verdim. (araba HB model)
Tuttum camlı kapağı kaldırıyorum. Baktım aralandı kapak ve "neden olmasın" dedim. Elimi zar zor aradan soktum ve filmlerdeki gibi anahtara parmak ucumla ulaşıp, zorla çektim. Eğer kaysaydı o an, gitmişti!
Ve çıkardım!

Neşeyle "fidayda" oynyarak arabaya bindim. Heh heh hee.. A100 de yanımda.. Keyif geldi o biçim!
Amaaa.. bitmedi!
Araba çalışmıyor!!
Ulaaaaaaaaaaa.....
Farlar açık kalmış, otoparkta çıkarken yakmıştım ve AKÜ BİTMİŞ!
E arabayı ittirerek vurdurma yöntemi de olmuyor, çünkü otomatik vites araba!
ULA etrafta da kimsecikler YOK!!
Kasko şirketini aradım ve çekici istedim. Ama çekici yukarı çıkamazmış ve arabayı aşağıya indirmem lazımmış!
Kimsecikler yok! Ve çıkış rampası çoook uzak!
Tek başıma koca arabayı itmeye başladım. Afedersiniz kıçımdan ter aktı resmen!!
Neyse rampaya vardım ve boşa atarak, el freniyle aşağı indim zar zor!
Kasko şirketimi bi daha arayıp, "ben indim, çekici gönderin" derken, KUÇU kaçmaz mı??
Bu defa onu koştur!
"gel kuçu kuçu.." yok gelmiyor abicim!!
Uğraş uğraş gelmiyor!
Sonra A100 ve LENSLER arabada, çalacaklar diye döndüm. Düşünürken bi baktım arkamda biri..
ANAAAAAAAA... KUÇU GERİ GELDİ!

Hemen arabaya bindi, bu defa arka koltuğa.. Tabii F30 ile bi

Tarih: 22 Haziran 2007, 05:36 - İp: 88.***.**6.176
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

izci...iso 4*100 de biraz iso 8*100 de asiriiii iso 16*100 de kullanilamaz isoo su var

HAKAN abi arkadasin ayni buurice willisss..kelligin yakistigini gordugum ikinci insan..sevgi ve saygilarimi ilet abime

Tarih: 25 Temmuz 2007, 03:19 - İp: 85.***.**2.113
acemiaslan
acemiaslan (üye)
İstanbul / Meraklı

hakan arkadaşın pek bir karizmatik çıkmış.

Tarih: 25 Temmuz 2007, 08:42 - İp: 212.***.**5.24
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Arda arkadaşım b.willis e benzetildiğini duyunca epeyce sevinecek Gerçi onda biraz da göbek var

maviizci, a100 ilk izlenimlerim topiğine iso fotosu yüklemiştim.

Tarih: 25 Temmuz 2007, 10:37 - İp: 88.***.**1.184
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Baktım fotoğraflara beni soğuttu birden çünkü ben gerektiğinde crop yapmayı seven ve çıktıdan çok fotoğraflarımı bilgisayarda kullanan biriyim neyse Kullanımı çok zevkli olan bir makineyi kullanmaktan vazgeçtim sanırım.

Tarih: 25 Temmuz 2007, 14:36 - İp: 85.***.**2.248
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

o zaman neden s2 kullanıyorsun hala yeryüzünde iso konusunda en başarısız cihazlardan...

sadece a100 değil, 400 isodan sonra crop aldığın tüm makinelerde kalite çok ciddi anlamda bozulacaktır.

Tarih: 25 Temmuz 2007, 14:42 - İp: 88.***.**3.243
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Mavi izci, eos 30d ve ona uyumlu lensleri alabilecek kadar paran var mı dostum!
O zaman noise olyında mutlu olursun.
Ama bu mutluluk için servet akıtırsın.
Ve..
Titreşim önleme modunu unut! Eğer IS özellikli lens alayım dersen, ödeyeceğin servet büyür.

Titreşim önleme çoooook güzel bişey ve çook işe yarıyor, çok!!!

Noise mi?

Neat image diye bir program var, ben de yeni indirdim!
Dünyanın en iyi noise temizleyicisi.
Keskinliği de çok güzel koruyabiliyorsun!

Sen ucuzu ve kaliteyi reddettin bence!

Tarih: 25 Temmuz 2007, 18:56 - İp: 88.***.**6.158
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Kötü makine değil zaten hatta çok iyi, eline aldığımda kalitesini hissettiriyor zaten.Özelliklerini de az çok biliyorum,ama karşışaltırmam gereken fotoğraflar var biraz.

Neat image ile 1600 isodaki fotoğraflara bir müdahele edicem bakalım ne olacak.freeware dır umarım.

Tarih: 25 Temmuz 2007, 19:06 - İp: 85.***.**2.248
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Mavi izci a100 galerisine şimdi bir iso 1600 foto ekledim. gerçi prg tam çözememiştim. Şİmdi neat imagede temizlesem daha iyisini yaparım

Tarih: 25 Temmuz 2007, 19:11 - İp: 88.***.**6.158
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Benim aklıma şöyle bir düşünce geldi.Madem ki makinanın beğenemediğim tek özelliği iso performansı,gelecekte çıkaracağı modellerinde başarılı iso performansları beklsem hata mı ederim?

Bugün bir A100 öteki gün A200 sonuçta bizim kalıcı parçamız objektifler değil mi

Sony nin çıkması planlanan makinaları hakkında bilgi toplamak istiyorum.Verebileceğiniz bir link var mı

Tarih: 28 Temmuz 2007, 05:21 - İp: 85.***.**8.249
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

mavi_izci,
aşağıdaki iki linkte yeni çıkacak sony DSLR ler hakkında bilgi (ipucu)bulabilirsin:

a-00 almak veya yenilerini beklemek

sony'den 2 Yeni DSLR

10.9.8.7.6.5.4

yeni sony DSLR ler

bir bak istersen

Tarih: 28 Temmuz 2007, 09:51 - İp: 88.***.**7.253