nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

Sony 828

arkadaşlar yine ben
sony 828 nakit 900ytl.az kullanılmış.garntisini aldıgım günden itibaren başlatacaklar.nasıl bu makine hakkında bana yardımcı olurmusunuz.acill lasımda

Tarih: 31 Temmuz 2006, 21:09 - İp: 85.***.**9.24
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

bildigim kadarıyla sorunlu bir makinaymıs

Tarih: 1 Ağustos 2006, 00:43 - İp: 85.***.**5.159
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bu fiyata bulacagin makinelerin en iyisi. Her makinenin begenilmeyen bir yani muhakkak olacaktir. Benim ekipmanlarim arasinda Sony olarak T1 ve 828 var. Severek kullaniyorum.Cekinmeden al derim. Her yani ile mukemmel makine almaya kalkmak servet odemek demektir; ki, Bu tur makinelerin bile bu sitede arkadaslarimiz tarafindan yapilan yorumlarda begenilmeyen yonleri oldugu yaziliyor. Selamlar....

Tarih: 1 Ağustos 2006, 12:59 - İp: 82.***.**7.67
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

geçen biri ile takas edicektim makine iğrenç ti(kullanılmısş.içi açılmış).ama dusunuyosanz r1 bakın kesınlıkle pişman olabılırsın.

cok kucuk lcd si var birde...
onun dısında agır bır makine...
başka hiç bir problemi yok noise konusunda kimseye katılmıyorum iso yüksek olmadanda cok ıyı sonuclar alına bılıyor.

ama r1 almaz isen pişman olursun. aydınlarda 675 dolardı bır ara 2,el i...

Tarih: 1 Ağustos 2006, 17:08 - İp: 85.***.**6.58
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

elbette her makinanın bi takım kusurları yada olumsuz yönleri var. F828 gerçekten az kullanılmış ise, içi açılmamış ve objektifinde bir kusur yok ise (orjinal haliyse) ve garantisi aldığım günden başlayacaksa ben olsam o fiyata hemen alırım.
nemru_T ben ankaradayım eğer bu bahsettiğin tek seferlik bir imkan ise alırsan hayırlı olsun derim. ikinci bir makina varsa bende ilgilenirim. eğer cayacak olursan yine ben ilgilenmek isterim.
Saygılarımla

Tarih: 1 Ağustos 2006, 18:21 - İp: 85.***.**5.232
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

rokomet ben karar verdim dslr alacam içime sinsin
sana şöyle söleyim armadada ki sony e git volkanı gör pançodan sedar ın arkadaşıyım o gönderdi(serdar degil)de
normalde o fiyatdan fazlasını istiyor.bendende selam söyle nakit ver al makineyi hayırlı olsun(içine sindikden sonra)
aslında bende aynı yerde çalışıyorum gel beraber alalım derdim ama senelik izindeyim.makineyi bugun akşama kadar ban ayırdı bundan sonası gelene verebilir çok istiyorsan elini çabuk tutmalısın.kartla olmaz nakit haberin olsun.

Tarih: 1 Ağustos 2006, 22:10 - İp: 81.***.**8.67
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

nemru_T arkadas,
ben para biriktiriyorum. 1250 ytl biriktiricem.dogubankdan alıcam. 1450 ytl yede r1 satıyolar. simdi dikkat ediyorrum bu sitede herkes r1 diyor baska bir sey demiyor. fotograflar yayınlıyolarki hepside gercekten iyi. sunsurfer nikli arkadasın bu sitede fotografları var hepsini 828 ile cekmis. ben ona sordum makinesinden memnun oldugunu soyledi. banada bu makine bu fiyata mukemmel gidi gorunuyor. bir kere ben kodak z 740 kullanıyorum. fotografdan azıcık anlayan birisi bile lensin bir makine icin ne kadar onemli oldugunu bilir. makinein lensi iyi ise o makine iyi makinedir bence eger fotograf makinesi ise.. kodak cam objektif kullanıyor. dioptrisi 1 / 1. 10 x zoom var. optik zoomu guzel. ama super amatorler icin oldugundan onun yerine f 828 almaya karar verdim. neden? f828 bir kere hem cam , hemde vario tassar markalı cam objektif kullanıyor. odak uzaklıgı 2-2,8. ıso su 800 dusuk gibi gozukuyor ama hic kimse 2-2,8 i hesaba katmıyo..ben hesap yaptım bu kalitede bir lens digital slr bir makine ile Turkiye sartlarında 5000 YTL nin ustunde olur. Inanmayan 2,8 sabit odak uzaklıklı zoom lenslerin fiyatlarına baksın...r1 de mukemmel bir makine ama surekli fotograf ceken bir kişi için zoom ozelligi cok onemli.. heryere herkese ulasamıyosunuz oyle...o bu sitede kimsenin onemsemedi zoom gercekten com lazım oluyo. birde sunu sormak lazım r1 de 3200 asa ne zaman işe yarıyor? 3200 asa mı daha ısk kullanılor yoksa zoom mu? onu bir tartısmak lazım..
ozetlersek, 1200 YTLye makineyi 150 ytl ye hafıza kartını, 50 ytl yede filtresini aldınmı al sana yarı ileri amator - yarı profesyonel makina... Turkiye de slr kullanmak icin ya zengin olmak yada bu isi para karsılıgı(studyo felan) yapmak lazım. ..

Tarih: 2 Ağustos 2006, 09:30 - İp: 81.***.**8.76
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

nemru_T ilgine ve yardımlarına çok teşekkür ederim. ilk fırsatta gidip makineyi inceleyeceğim. ilk fırsat tabi para olayınıda kapsıyor. çok ciddi düşünüyorum. şu garanti işide biraz garip geldi ama volkan ile yüzyüze görüşmede daha net anlaşılır sanırım.

k.etkisi
dslr ve like yada compackt makineler oldum olası karşılaştırılır. fakat bence bu sınıfları karşılaştırmak biraz yanlış olur bence.
Yazdıklarına katılıyorum.
şunu belirtmek istedim. R1 ile f828 arasındaki en büyük fark bildiğim kadarıyla video kayıt özelliği.. "iyi bir fotoğraf makinası video kayıt yapmamalı" dediğini duyar gibiyim ama benim ihtiyaçlarım bu özelliği elzem kılıyor.

Tarih: 2 Ağustos 2006, 10:23 - İp: 85.***.**4.221
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

rokomet garanti olayı söle bir durum
alan adam garantiyi isletmemiş
volkanda sony magazası oldugundan dolayı rahatlıkla işlenmemiş garantiyi sanki yeni satılmış gibi onaylayabilecekmiş ondan dolayı

Tarih: 3 Ağustos 2006, 11:57 - İp: 85.***.**2.172
bsertel
bsertel (üye)
Balıkesir / Amatör

Ben yaklaşık 2 senedir f828 kullanıyorum memnunum herhangi bir kötü yanını görmedim. Hatta çataldağ zirve yürüyüşünde bir pınardan su içmek için makinamı pınarın üstüne koymuştum. Rüzgarın etkisile yere düştü .İçim cız etti allahtan bir şey olmamış. sağlam bir makina, objektifin oynaması da istediğim seceneklerinden. Yanlız acemi olduğumdan pek randımanlı kullanamıyorum.Bence fiyatına oranla iyi bir makina. Daha yüksek bir bütceye sahipseniz nikon öneririm. Buffer i daha büyük ve objektifleri değişebiliyor.

Tarih: 18 Ağustos 2006, 11:02 - İp: 81.***.**1.65
bsr
bsr (üye)
İstanbul / Amatör

28-200 f2.0 - 2.8 çok iyi rakamlar.

Ama PF den ve noise den şikayet olabiliyor.

Lazer hologram sayesinde düşük ışıkta da hızlı ve doğru odaklama yapabiliyor ki, bence çok önemli olan bu özellik R1 de yok. Sony bu özelliği neden herhalde SLR ye rakip olmasın diye R1 de kullanmadı...

Tarih: 18 Ağustos 2006, 11:15 - İp: 85.***.**3.158
  • 1