canbolak
canbolak (üye)
İstanbul / Meraklı

Sony’den İki Yeni Model

Arkadaşlar 2 Sene Sony f717 Kullandım. F828 e hayrandım ama alamamıştım.
Kullandığım 3 laptoptan 2 tanesi SONY bir çok elektronik eşyam SONY'dir.

DLSR ye geçişte gittim CANON 400D aldım. Yanlız burada sonradan inceledğimde Sony almadığıma pişman oldum
Canon a ödediğim parayla Sony kit olarak 2 lens veriyordu. Canon a lens için çok bütçe ayırırsan Sony kadar çekiyor.

Neyse ama bunda acemiliği atıp SONY nin yeni çıkaracağı şu modelleri alırım artık.

Daha önce forumda verildimi bilmiyorum.

isimleride a200 a300 falan mı olur bilemem ama güzel gözüküyorlar... Araştıran arkadaş varsa buraya yazsın lütfen

#canbolak' tarafından 11.07.2007 05:13:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Temmuz 2007, 05:12 - İp: 81.***.**0.103
halet
halet (üye)
İstanbul / Amatör

Selam,
Ben de Sony kullanıcısıyım. son alımımıma kadar hiç sorun yaşamamıştım.
Bu makinem alfa, daha önce sony mavica cd 300, daha da önce mavica fd7 kullandım. Dediğiniz gibi müzik setim walkman ne varsa sony idi ve memnundum. Alfa ile aksesuar sorunu yaşamaya başladım. Lens, deklanşör kablosu, uzatma tüpü aramaya kalktınızmı perişan oluyorsunuz. Yalçınlar, Sony yetkili servisleri ve satıcıları hatta sony eurasia hiçbiri yardımcı olamıyor nedense maalesef birtek minolta sony ile uyumlu ve minoltayı da sony aldığı için aynı sorun devam ediyor. Aldığınız cevaplar da çok aydınlatıcı deklanşör kablosu için önce makina yeni olduğu için bulamadığımı söylediler sonra da fazla isteyen olmadığı için getirtemeyeceklerini. Uzatma tüpleri için en sonunda Sony nin genel merkezini aradım (üsküdardakini) servislerin ve yetkili satıcıların getirtemiyebileceğini sonynin artık alfa değilde r1 yapımına ağırlık verdiğini bu aksesuarların bulunamayabileceğini söylediler. Biliyorsunuz kalite güvencesi açısından bu konuşmaların bant kayıtları tutuluyor.Ben bir daha Sony almam size de bir daha düşünün derim. alfadan hiçbir şikayetim yok şikayetim sadece Sony türkiyeden herşeyi yurtdışından getirtmek zor oluyor.

Tarih: 11 Temmuz 2007, 14:23 - İp: 194.***.**5.245
ibrahim26
ibrahim26 (üye)
Eskişehir / Amatör

merhaba ben yeni başladım bu işe fotograf makinesi almayı düşünüyorum sony h9 var aklımda yurt dışı olacak gibi peki bu yurt dışı olan makinelerde türkçe menü yok mu bilen varmı

Tarih: 5 Ağustos 2007, 00:34 - İp: 88.***.**0.141
aylakadam
aylakadam (üye)
Giresun / Amatör

bende yurt dısından h9 aldım ve dedıgınız gıbı h9 menusunde turkce opsıyonu yok(turkıyedekıler hariç).Birde @halet arkadasımızın dedıgıne aynen katılıyorum.Fotograf makıneme uv filtre alacak oldum ve suprız turkıyede bulmak ımkansız filtre 74mm ve bu standartta sony dısında baska markada yok.Bende acıkcası sonyi pek tavsiye etmiyorum

Tarih: 10 Ağustos 2007, 22:48 - İp: 88.***.**6.15
  • 1