frankenstein
frankenstein (üye)
İstanbul / Amatör

Sony ?

Merhaba ;

Fotoğraf ve kamera konusunda yeniyim forumda olduğu gibi. Daha önceden 1 amatör fotoğraf makinem ve bir tanede amatör kameram var. Bu sene sınava girdim inşallah sinema okumak istiyorum. Fotoğrafla hobi olarak ilgileniyorum ve elımın altında olması bana huzur verıyor. Konuya gelecek olursak ;

Digital fotoğraf makinalarına geçmek istiyorum. Ayrı ayrı hem fotoğraf makinası hem kamera taşımaktansa yeri geldiğinde istediğim video'ları çekebilen bir fotoğraf makinasının olması daha mantıklı geliyor. Bir süredir araştırıyorum Canon eos 550d düşünüyordum açıkçası. Aceleye getirmek istemedim bir süre araştırdım eş dost bu işlerden iyi anlayan insanlara sordum. Herkes canon ve nikon arasında.. Ama geçen gün Sony nın alpha serisi gözüme çarptı. yanılmıyorsam Sony-A290 olabilir. Gerçekten hoşuma gitti. yanında 18:55 ve 55:200 lens 1100 tl gibi uygun bir fiyata. Ayrıca parça konusundada sıkıntı yaşamayacağım soylenıyor. sanırım dığer markalara göre daha uygun fiyatları. Şimdi burdan yola cıkarak Hd veya full hd video çeken modellerini öğrenmek istiyorum Sony'nin yardımcı olursanız sevınırım.

Foruma goz atmadınızmı dersenız evet attım. Arama motorlarındada aradım ancak o kadar cok model var ki kafam allak bullak oldu Alpha 580 sanırım bu konuda iyiymiş.

Bir de Sony'nin tüm ürünlerine rahatça nasıl ulaşabilirim. Çok uzattım ve son olarak garantisi yurt dışı kapsamında olan ürünlerde bir sorun çıkarmı ?

Şimdiden teşekkürler..

Tarih: 8 Nisan 2011, 23:53 - İp: 85.***.**3.220
munzo
munzo (üye)
Yurtdışı / Meraklı

http://www.sony.com.tr/hub/dslr

Tarih: 9 Nisan 2011, 14:21 - İp: 109.***.**8.235
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Sizin aradığınız modeller A55 veya A33. Hem hobi olarak fotoğrafınızı çekersiniz hemde ciddi anlamnda iyi video çekersiniz.

Tarih: 11 Nisan 2011, 00:05 - İp: 88.***.**0.117
frankenstein
frankenstein (üye)
İstanbul / Amatör

Bugün ben sony center' a gidip sordum Marmara Forumda ama zaten dslr makinalar yoktu. Onu geçtim bana bir bilgi bile veremediler en ufak. A-33 ün ozellıklerıne vs baktımda ben bunların fıyatlarını nasıl öğrenebılırım hocam. Google da buluyorum ama onlarda garantisi yurtdışı kapsamında olanlar fln.

Tarih: 11 Nisan 2011, 00:39 - İp: 85.***.**3.220
sleazy
sleazy (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba Alpha 33 modelini 3 adet lens ile 50mm f1.8 macro - 75-300 zoom ve 18 - 55 lens ile 2.199 tl ye satıyor taksim saturn belki oradan temin edebilirsin ve verilen lensler ile tam bir kit yakalamış olabilirsin.

Tarih: 29 Nisan 2011, 10:50 - İp: 31.***.**8.226
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Fiyat karşılaştırmak istersen www.yalcinlar.com.tr hafta sonları belli modellerde indirimde yapıyorlar.

SonyShoplar bu konuda daha iyi özellikle incelemek için ama hepsinden istediğin verimi alamıyorsun bazende ürün geç geliyor belki anlaşmalardan dolayı. Onlarda da kampanya dönemine göre % 25 gibi iskonto yapabiliyorlar...

Yanlış hatırlamıyorsam A290 CCD sensör ve video yok diye biliyorum. Bu yüzden videoda olsun dersen A560 / A580 / A55 /A33 modellerine bakman lazım. Video öncelikli ise A55 ve A33 daha iyi, farklı teknolojisi sebebiyle..

Yeni modellerde Sweep Panaroma, Alakaranlık modu, Akıllı Kullanım, HDR gibi güzel özellikler var.

A55 /A33 Elektronik Vizördür, Diğerleri Optik Vizördür...

Bu noktada bütçe / lens isteği / Garantili-Garantisiz isteği/ fiyat performans ön planda yeni nesil DSLR in hiçbiri insanı üzmez..

O yüzden içine sineni alıp, eleştirilere (hangisini alırsan al olacaktır) kulaklarını tıka ve bol bol fotoğraf çek

Tarih: 29 Nisan 2011, 13:41 - İp: 81.***.**9.145
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

http://www.fotokritik.com/forum/142631

Bolca Minolta lens... Severim kendilerini hep.. Ama Sony kullanıcısına güzel bir CZ 16-80 yakışır ileride

Tarih: 29 Nisan 2011, 13:45 - İp: 81.***.**9.145
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

A55 yerine A33 öneririm.
İkisi de çok ama çok hızlı fokus yapar ve güzel videolar çekme konusunda yardımcın olur.
Ama almadan önce gidip bir denemen, eline oturuyor mu bakman lazım.Şahsen ben A55 VE A33 ile rahat edemedim, parmak uçlarım perişan oldu ancak makine oldukça başarılı. saniyede 7 kare gibi yüksek bir değerde çekimi olsun, AF hızı olsun..

Tarih: 29 Nisan 2011, 15:51 - İp: 78.***.**4.140
frankenstein
frankenstein (üye)
İstanbul / Amatör

Hepinize çok teşekkür ederim.
Uğraştırdım biraz ama şöyle söyleyeyim, 3 seçenek kaldı karşımda Sony'ler dışında, (komşumun 2.el pentax k200d) Samsung Nx10 ve Canon Eos 500d.
500d benim fotoğrafa heveslendiğim makina, Hani her zaman içimde fotoğrafa karşı bir heves vardı ama ne zaman 500d yi elime aldım o günden beri kıpır kıpır içim. Ve Ayın 5'inde Allah'ın izniyle Canon 500d modelinde karar kıldım alıyorum. 1200 e 18+55 lens ile birlikte buldum 1 yıl garantili.

Ama yinede son kez bunu sormak istiyorum size. Olurda bir aksilik çıkarsa nakit konusunda Samsung Nx10 nedir ne değildir. Güvenilirmi Samsung'a ?

Tarih: 30 Nisan 2011, 02:59 - İp: 88.***.**3.57
  • 1