hazanfer
hazanfer (üye)
İstanbul / Amatör

Sonunda D70s Halime Kavuştum Ama..

arkadaşlar iki sene okudum durdum bu ve buna benzer sitelerde formları canon mu nikon mu yada başkasımı diye sonra karar verdim nikon alcam sonra başla sil baştan d50 mi d70 mi oda tamam d70 ama para yok biriktir parayı d70s alıcaz alla şükür oda tamam cuma akşamı gittim aldım sonunda bizim emektar minolta dynax4'de emeklilik hayatına başladı bu günlerde kendine yeni bi sahip arıyo... abi makineyi elime aldım ve ikisene içinde okudugum herşeyi unuttum o anda işte bu makine benim olucak gerisi yalan yanına bide ikinci el 28-300 DG sigma koydum ayarlarını ögrenmeyi bekleyemeden başladım şipşak otomatikte fotolara ama öle dişe dokunur renk kontrast falan alamadım yaaaa sitelerde okadar güzel fotolar var ama benimkiler hiç onlara benzemiyo siz o fotoları hep manuel olarak mı çektiniz kardeşler yok otomatikte çekilenler varsa benimkiler neden sizinkilere benzemedi BURDAN D70s KULLANANLARA SESLENİYORUM VERİR BAKALIM ŞU İŞİN SIRRINI BENİM İKİSENE ÖNCE KULLANDIGIM KODAK DX6490 BİLE BUNDAN DAHA KONTRASLI VE DAHA CANLI FOTOLAR ÇEKERDİ Kİ AMATÖR SINIFTI KENDİSİ E ARKADAŞTA A530 VAR ODA GAYET NET ÇEKİYO BAK KIZDIM YA biz bu cengaveri kullanırken hep manuel mi çalışacagız otomatik şipşaklar hepinizdemi böle solgun renksiz çıkıyo hele bi iki kullanan arkadaş nasıl yapıyonuz şunun ayarlarında biraz bahsedin nolur ya bi dünya ayar var bunda enstantene ve diyaframla oynamayla olacak şeyler değil gibi geliyo bana.... nelere dikkat etmek lazım... LÜTFEEEEEEN.

Tarih: 11 Eylül 2006, 12:16 - İp: 213.***.**0.44
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

Hazanfer 28-300 objektifi araştırdım APO model değil, yani çok güzel sonuçlar alamayabilirsin, satabilirsen onu satıp, ekonomik olarak nikonun kit lensini alabilirsin 18-70mm daha sonra da yine ekonomik bi model olan sigma 70-300 APO macro alabilirsin, bende bu iki lens var, gayet memnunum, ama nikon 18-70 çok güzel objektif tavsiye ederim, hızlı ve keskin sonuçlar verir.

Tarih: 11 Ekim 2006, 15:27 - İp: 81.***.**6.163
hazanfer
hazanfer (üye)
İstanbul / Amatör

Aslında ben 18-70 Nikon'dan ziyade sigma 17-70mm f1:2.8 macroyu düşünüyodum hem macro hem daha geniş diyafram hız olarakta iyi kabul ediliyo yanlışmı düşünüyorum yoksa..?

Tarih: 12 Ekim 2006, 12:39 - İp: 213.***.**0.44
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Doğru düşünüyorun hazanfer 18-70 güzel bi objektiftir bende kullanıyorum ama macro özelliği yok bu lnsin bi eksisi bence Sigma 17-70 al zaten body olarak almışsın 28-300 vasat hatta vasat altı bi lenstir güzel sonuçlar alamayabilirsin. İsabetli bi karar 17-70 Sigma.

Tarih: 12 Ekim 2006, 18:55 - İp: 85.***.**3.124