gülümseyin
gülümseyin (üye)
Düzce / Doğa Fotoğrafçısı

Sonunda Canon 40d Ve Yeni Ekipmanıma...

Nihayet uzun zamandır hayalini kurduğum ve planladığım,fakat bir türlü
bütçemi denkleştirerek gerçekleştiremediğim yeni 40D makinama,objektifler ve diğer ekipmanıma kavuştum.Buradan da tüm dostlarımla bunu paylaşmak istedim.
Bilmek isteyenler için,ekipmanımı Amerika'dan Sale Fashion isimli site aracılığı ile getirttim ve Türkiye' dekinin neredeyse yarı fiyatına geldi
diyebilirim...

Canon Eos 40D Body
Canon EF 400mm f/5.6 L USM
Tamron AF 17-50mm f/2.8 Di-II LD
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM
Davis Sanford Vista Voyager Tripod
Sandisk Extreme III 8Gb + 4Gb CF Kart
Zeikos Kablosuz Uzaktan Kumanda
Lowepro Flipside 300 Sırt Çantası
Masa Üstü Tripod vs...

Yeni Ekipmanımı tanımaya ve de alışmaya çalışıyorum.İlk izlenimlerimi Galeriden paylaşmaya çalışacağım.Selamlar...

Tarih: 26 Ekim 2009, 12:06 - İp: 88.***.**0.105
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

kesinlikle lasthope 4cdyi hatim etmeli.. Evt Cdler Türkçe

Tarih: 26 Ekim 2009, 16:26 - İp: 78.***.**2.255
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu cdler bende var fakat kendileri benm gibi mesleten olunca korsan yapasım gelmiyor hocam.
satın alamanızı rica ediyorum.

Tarih: 26 Ekim 2009, 16:35 - İp: 88.***.**1.161
gülümseyin
gülümseyin (üye)

yinede teşekkür ederim önerileriniz için ,zaten bu ara 40D nin Türkçe kullanma kılavuzunun içine iyice girmiş bulunmaktayım.Fakat CD ler içinde hemen temasa geçip sipari vermek istiyorum.İlerleyen zamanlarda da eminim bu Cd lerin yararı olacaktır. Herkeze Teşekkürler...

Tarih: 26 Ekim 2009, 16:54 - İp: 78.***.**1.225
gülümseyin
gülümseyin (üye)

Evet CD lerin de siparişini az önce telefonla arayarak verdim.iki hafta içinde elime ulaşacağını söylediler.Bekliyelim bakalım, sonuç ne olacak...

Tarih: 26 Ekim 2009, 17:13 - İp: 78.***.**1.225
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

2 haftamı ammada uzun süre vermişler yahu

Tarih: 26 Ekim 2009, 18:02 - İp: 78.***.**2.255
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

oncelikle hayırlı ugurlu olsun

konularında neredeyse en iyileri olmasına ragmen, birbirinden tamamen uzak lensler almıssınız, uste birde 100mm makro-70/200 gibi lenslerde almıs olsanız belkide yarısını hiç kullanmayacaktınız bu lenslerin.

boyle bir yatırımı tek seferde yapmasaydınız keske, once makineyı tanıyıp,ne cekmeyi daha cok sevdiginizi gorup boyle bir alısveriş yapmak cok daha mantıklı olurdu.mesela kus fotografcılıgı yapmayacaksanız 400mm nin hiçbir anlamı yok.

gerci yurtdısından aldıgınız fiyata yurtıcınde satıp zarar etmeden elden cıkarabilirsiniz kullanmadıgınız lensleri ancak yinede yanınızda birkac kiloluk br canta tasımak cok hos degil.

Tarih: 26 Ekim 2009, 18:33 - İp: 78.***.**9.243
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hayırlı olsun deyip Gaijin'e katıldığımı belirteyim . Herhangi bir çekim yapmadan , temel fotoğrafçılık bilgisi edinmeden komple bir set tamamlama işine girişmişsiniz . 40D'yi $950 verirken , makinadan %30 fazla parayı ilgi duyup duymayacağınız bir alana hitap eden lense ( 400 mm ) yatırmanız biraz gereksiz olmuş .

Geniş açıdan yakın teleye uzanan bir zoom çok işinizi görecekken , işi parçalara bölüp , 50 mm üzeri kısmını tamamen eksik bırakmışsınız .

10-20mm fotoğrafçının teknik bilgisinin eksiksiz olduğu , "kadrajın konuşacağı " fotoğrafların çekildiği çok iyi bir geniş açı zoom'dur ama onun da kullanım alanları çok sınırlıdır . Kullanımı , fotoğrafçının ancak tecrübeyle oluşan ortama baktığında " makinanın gördüğü gibi görebilme " yeteneğinin gelişmiş olmasını gerektirir , ustalık ister - yoksa çekilen fotoğraflar bir şeye benzemez .

Tum bu lensler yerine 18-105 veya 18-135mm gibi bir tanesiyle başlamanız , belki bir de ucuz 50 mm prime almanız bu öğrenme aşamasında işinizi kolaylaştırırdı . Sanırım siz de çekimlere başlayınca kendiniz göreceksiniz .

Yine de elinizdeki ekipman her zaman para - nasıl olsa hakkını verecek seviyeye de geleceksiniz Bu işe ayırdığınız paranın bir kenarda dururken başka yere harcanmasından iyidir diye de düşünebiliriz

Tarih: 26 Ekim 2009, 19:47 - İp: 96.***.**9.175
gülümseyin
gülümseyin (üye)

sayın gajin ve paperman öncelikle teşekkür ederim.Daha sonra öneri ve yorumlarınız ile ilgili bir kaç şey yazayım.Her ne kadar Amatör olsamda ilk defa bir fotoğraf makinasını elime almıyorum.Bu ekipmanı almaya karar vermeden de bu ekipman ve lenslerle çekilmiş binlerce fotoğrafı Yaklaşık 3 senedir bu sitede ,Trakuş ve fotokritikte inceleyerek ve forumlara katılarak takip ettim.Foto Atölye, ve İFSAK'ın Temel fotoğraf Semineri Ders Notlarını arkadaşlar aracılığıyla edindim ve eğitim videolarını izledim ve izliyorum.
Bu günde arkadaşların önerisi ile National Geographic Fotoğrafçılık Eğitim CD'lerinin siparişini verdim.Elimdeki kompakt bir makinede olsa öğrendiklerimi el verdiğince uygulamaya çalışıyorum.
Ve daha 40D elime geçmeden önce Türkçe Kullanma Kılavuzunun bularak okumaya başladım.Tabiki sadece okumak yeterli değil zamanla okuduklarımı uygulayarakda makinemi tanıyacağımı düşünüyorum.Sanırım ekipman listesini okurken üzerinde yazmış olduğum açıklamaya dikkat etmemişsiniz.uzun zamandır hayalini kurduğum ve planladığım diyerek söze başladım.Yani kısacası ne yapmak istediğimi,neyi fotoğraflamak istediğimi ve neden hoşlandığımı bilerek bu ekipmana bu yatırımı yaptım.
Ben kendi açımdan gereksiz bir yatırım olarak görmüyorum,aksine uzun yıllar
bu ekipmandan faydalanmayı ve kendimi geliştirmeyi düşünüyorum.
Önerileriniz ve yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Tarih: 26 Ekim 2009, 22:52 - İp: 78.***.**9.98
spradon
spradon (üye)
İstanbul / Amatör

40 d bady'yi kaça aldınız?

Tarih: 31 Ekim 2009, 20:49 - İp: 217.***.**6.16
spradon
spradon (üye)
İstanbul / Amatör

pardon gülümseyin, forum yazılarını okumadan fiyatı sordum.Kusura bakmayın

Tarih: 31 Ekim 2009, 21:06 - İp: 217.***.**6.16