umacar
umacar (üye)
Rize / Amatör

Sonunda Artık Nikona Geciyorum Ama

sonunda artık nikona geciyorum ama hangisi?
artık makinamı sattım ve nikona gecmek istiyorum
d80+battery grip almaya karar verdim
objektif olarak ne önerebilirsiniz
18-70 mm nikon kit obj mi?
17-70 mm sigma mı?
17-50 tamron mu?
yada kullanıslı fakat pahalı olan 18-200 vr mı?
özellikle dadaganasta soruyorum bu vr lensle 17-50 tamronun keskinlik farkları nedir hangisi iyidir

Tarih: 20 Ekim 2006, 17:14 - İp: 81.***.**7.135
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

...
serdar full frame ile ilgili yeni bir yazi okudum, yazan nikoncu ama soylediklerinde haksiz da sayilmaz hani..

http://www.digitalsecrets.net/secrets/FullFrameWars.html

sen de oku istersen..
.....

bazi alintilar..

"While it's true that a Full Frame image chip intercepts the whole picture a 135-format wide angle lens projects into the camera, is the Big Reason you need a Full Frame image chip that you need to recycle your already-owned wide angle lenses from yesteryear? If so, I've got a killer VHS machine I'll sell you for $2500! I guarantee it will get the absolute best possible image out of your pre-existing VHS tapes. Would you buy it?"

"Even per-pixel signal to noise is a diminished issue. The performance of the Canon 5D's ISO 100 images compared to the 30D's ISO 100 images is a whopping what? How much is one hot dB worth to you, your project, your client or your technical process? In all my life, I've never heard someone declare with a straight face, "Geez. Too bad it wasn't just one dB higher in signal-to-noise," unless it was a joke."

"Someone may be able to build a 27-300mm image stabilization lens with prime-lens image quality for a full frame body, but the market for this 7 pound, $15,000 wonder will be a tad on the dry side. Yet today you can buy it in an APS-C sensor -sized package from Nikon for under $750 and it only weighs 20 ounces. (BTW, scale ANY zoom lens design up from APS-C to full frame and its volume and weight increase by 337.5% because every dimension is expanded by 150%.) This lens is the fabled 18-200mm VRII Nikkor"
...........

asagidaki de frame wars yazisindan..

"Sure, mega stands for "million" but in most digitographers' minds, mega simply means More. More pixels, more speed, more Bigger-ness. The new vernacular of photography includes "Chimping" -- reviewing on screen with punctuations of "Ooo, ooo!" and "How much Mega does your camera have?"
.....

Tarih: 26 Ekim 2006, 21:44 - İp: 86.***.**0.120
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sana da iyi aksamlar bu arada..

Tarih: 26 Ekim 2006, 21:50 - İp: 86.***.**0.120
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Dadanagast bilemiyorum sende o yazıya DP'deki 1D-5D forumundan mı ulaştın? Şayet bakmadıysan oraya da bir göz at 150 civarı mesaj atılan hararetli bir konu oldu.

İlgilenenler için link TIKLA

#kobra' tarafyndan 27.10.2006 01:20:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ekim 2006, 01:10 - İp: 85.***.**5.167
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

valla sozkonusu portre ise ilker soylenecek herseyi soylemis soyledigi us lensde mukemmeller.. nikon kullanıyor olsam alacagım ilk lens 105mm mikro vr olurdu.. o defocusu da denemeyi cok isterim dogrusu.. seytan diyor git bi tane 85mm f/1.2 L al

Tarih: 27 Ekim 2006, 14:15 - İp: 85.***.**3.0
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kobra valla nerede rastladim bilemiyorum.. ben genelde butun forumlari okuyorum.. sanirim dun nikon d200 forumunda bir yerlerde okudum..
..verdigin linki okuyacagim..

....
omer nasil set ama.. 85mm f/1.2'den alabilirsen neden almiyorsun anlayamiyorum dogrusu.. var mi daha otesi artik..
gecenlerde bir konu altinda bakmistim, ucuyor bu lens.. zaten her yerde de soyleniyor, biriktireceksin parani alacaksin bir tane diye..

105 vr, ayiptir soylemesi bizim canon'dakinden falan daha iyi.. ben de alirdim valla bu lensden.. 105 f/2 de alirdim.. 135 f/2 de..
cok paraya ihtiyacimiz var valla..

Tarih: 27 Ekim 2006, 15:06 - İp: 86.***.**0.120
haymana81
haymana81 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Link icin tesekkürler ilker. Ama benimde ingilizcem pazarbeyinki gibi porfekt . (bilmem anlatabildimmi)

Ilker vallahi cok güzel lensler aliyorsun. 105 vr 105 f:2 135 f:2

Hazir elindegmisken baban-deden hayrina banada 105 vr alsana

Saka biyana hakkatten cok para lazim yaaaa

Tarih: 27 Ekim 2006, 15:44 - İp: 84.***.**6.42
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

serdar ben almiyorum, keske alabilsem.. bende canon var biliyorsun..
bu lensleri umacar'a oneriyorum, daha dogrusu gel al bak, anlayacaksin demek istedigimi demeye getiriyorum lafi..
valla param olsa, hepinize en iyisinden almazsam bana da ilker demesinler, dadanagast desinler..

Tarih: 27 Ekim 2006, 15:51 - İp: 86.***.**0.120
umacar
umacar (üye)
Rize / Amatör

selam bakamadım bayadır 5 dakka bi ugradım mevzu coşmuş
bakalım daha zamanım var diye cok bakamadım tele objektiflere ama makina ve tamron 17-50 yi bi alayım sag alim böyle giderse bi telede alıcam galiba
linklerdeki fotolar süper çünkü

Tarih: 27 Ekim 2006, 15:52 - İp: 81.***.**7.135
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

umacar hosgeldin.. gercekten o fiyatlara alma sansin varken kacirma..
arkadasin d200 hakkinda yeni haberler verdi mi?.. hani 1000 dolara alabilirim demisti..

Tarih: 27 Ekim 2006, 17:24 - İp: 86.***.**0.120
umacar
umacar (üye)
Rize / Amatör

nete cok az girebildim daha konusamadım 3-4 gün daha nete giremeyecegim için ayın birine kadar haber alabilecegimi sanmıyorum

Tarih: 27 Ekim 2006, 19:14 - İp: 81.***.**7.135