muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Son Karar Noktasi Fz30 - S9500

Merhaba takribi 6 gundur forumu okuyorum... Forumda ve testlerde emegi gecen herkece cok tesekkurler...

Iki makine arasinda kaldim Panasonic Lumix FZ30 ve Fujifilm Finepix S9500....

Artik bu isi bitirmek istiyorum... Fiyatlarda cok yakin.. Bu konuda fikirlerinizi ogrenmek istiyorum. Simdiden Tesekkurler...

Saygilar

Tarih: 17 Mart 2006, 15:01 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

İkiside güzel ancak S9500 daha fazla artıya sahip.
FZ30 un tek üstün yönü 12x optik zoomlu megaois sarsıntı önleyici lens kullanması(Leica lens)
S9500 ün üstün özellikleri gece çekimlerinde(fazladan ıso800-1600) daha başarılı olması,28mm den başlayan geniş açısı,kalem pil kullanması, çift hafıza kartı yuvası,netlemeye yardımcı ışığı,1/4000 enst. hızı sayılabilir.(1Mp fazlalık da cabası)
Kalem pil ile çalışmasını küçümseme.Çünkü hem çekim sayısı daha uzun olacaktır,hem de pile ihtiyacın olduğunda bulman kolay olacaktır.
Birde dikkat ettiysen ele oturuşu ve duruşu daha profesyonel gibi...
Ve servis-yedek parça bakımından,aksesuar anlamında fuji'nin daha yaygın olduğunu sanıyorum.

Tarih: 17 Mart 2006, 16:55 - İp: 85.***.**6.131
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Dediklerinin hepsine katılmıyorum Osmanlı, çünkü her iki makineyi de kullandım, şu anda yoğun bir biçimde Fz30 u incelemekteyim yakında sizlerle paylaşıcam

Tarih: 17 Mart 2006, 17:19 - İp: 212.***.**0.50
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Hatam olduysa affola.Sadece bildiklerimi yazdım,bilenler lütfen düzeltin.Arkadaşı yanlış yönlendirmek,isteyeceğim son şey...
xtolga incelemeni tamamlamana gerek yok yorum yapmak için.Şimdilik izlenimlerini yaz 2 makina için,sonra daha ayrıntılı anlatırsın.Çünkü acilen makina almak isteyenler olabilir.Ne kadar çabuk objektif değerlendirmeni sunarsan o derece fazla insana yarar yazdıkların.
Çektiğin fotoğraflar varsa aynı yeri aynı makinalarla,gönderirsen bizdee ikisi hakkında yorum yapmış oluruz.Saygılar...

Tarih: 17 Mart 2006, 17:33 - İp: 85.***.**6.131
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Hatalısn demeddim Osmanlı, sadece dediklerinin hepsine katılmadım
Mesala S9500 1600 ISO ya kadar çıkıyor fakat mecbur kalmadıkça 400 ISO nun üzerinde kullanmak istediğeceğinizi sanmıyorum.
Netlemeye yardımcı ışığı dedğin AF-Asist Lamb ise aynısı Fz30 da da var.
S9500 1 mp dafa fazla olması fotoğraf kalitesine bir artı katmıyor.

Tarih: 17 Mart 2006, 17:51 - İp: 212.***.**0.50
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Insallah bu inceleme cabuk biter cunku okudukca yeni modeller ekleniyor... Tekno kuluplerin onunden ayrilamiyoruz valla... Hele cekilen resimler bazen ciddi kafa karistiriyor... Pazarbeyin incelemesini okudum tamam dedim aliyorum, o sirada bir arkadas Lensten ve goruntu sabitlemesinden dolayi Fz30 dedi kafa karisti... Neyseki 2 modele indirdik. Ama bu arada DSC-H2 cikiyor H1 in fotograflari ve fiyatida uygun... Valla is yapamiyorum artik zamanimin cogu internette ve magazada geciyor ama bu is bitmeli yoksa urun incelemekten mahvolacagim

Tarih: 18 Mart 2006, 12:38 - İp: 81.***.**9.145
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Muratreis merhaba,
önemli olan makineye gerçekten ısınman. Fuji olsun Canon olsun veya Panasonic olsun - Tüm modellerin eksisi ve artısı var ve her zaman olacaktır. Markalar birbirlerini taklit etmek yerine hep ayrı özellik yaratmak gayreti içindeler yoksa marka kendi farkını ortaya çıkaramaz. Eğer amatör ve her türlü çekimi yapacaksan FZ-30 ve S-9500 gibi arada kaldığın iki makine birinci sırada olan makinelerdir. 25 yıllık tecrübeme dayanarak söyleyebilirimki, hangisini alırsan al pişman olmassın. Benim tavsiyem - Mağazaya git ve iki makineyi de eline al ve "hissen" karar ver. Pazarbeyin dediği gibi "aşk" olursa yani hangi makineye daha fazla sempati duyuyorsan onu almanı tavsiye ederim. Teknik ve aşırı detaylarla kendini deli etme - İkiside birinci kalite makine. Sevgilerle....

Tarih: 18 Mart 2006, 12:48 - İp: 85.***.**2.249
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bugun artik makineme kavustum. Zaten 1 haftadir gidip geliyordum ve artik bir S9500 sahibiyim... Cantasi, 1 GB XD kart, Sarj aletleri hepsi tamamdir Artik inceleme basliyor sanirim ozellikle pazarbeyin yazilari oldukca faydali olacak bana...Positif bey belki arada bir basinizi agritabilirim...

Bu forumda bizleri bilgilendirmek icin ugrasan herkesin eline ve emegine saglik...

Tesekkurler ve saygilar...

Tarih: 19 Mart 2006, 00:21 - İp: 85.***.**8.136
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

muratreis makinan hayırlı olsun arkadaşım.İyi günlerde kullanmanı temenni ediyorum.Çok iyi bir tercih yapmışsın.
Bende pazartesi günü bir aksilik çıkmazsa S9500 üme kavuşacağım.Sana sormak istediğim şey;Çanta,1gb hafıza kartı
ve şarj aleti kutunun içinden mi çıktı yoksa extra ücret ödeyerek mi aldın?Eğer extra ise kutu içeriğinden neler çıktığını sorabilirmiyim?
Bende kafamda tutacak masrafları hesaplıyorum da...

Tarih: 19 Mart 2006, 00:40 - İp: 85.***.**2.69
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Teknosadan aldim. Oradan alma sebebim fiyata fujifilmin Sarj aleti ve pillerinin verilmesiydi. Ayrica 256 MB XD kartta dahildi. Bu arada Teknosa katalogunda bir bilgi gordum fotogtaf makinesi alanlara 1 GB XD kart 49 YTL, 512 YTL kart ise 19 YTL idi... Fakat bu durumda 256 XD karti vermiyorlar... Ben 1 GB XD karti aldim. Oldukca guzel bir canta aldim... Cok gozlu (Dikey bir canta, alti destekli)..Cantada 35 YTL

Yalcinlarada baktim... Orada Canta hediye + 256 CF kart hediye idi...Sarj aleti yoktu...

Benim tercihim XD kart oldugu ve teknosada kampanya oldugu icin orayi tercih ettim...

Tarih: 19 Mart 2006, 00:57 - İp: 85.***.**8.136
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Yanıtın için teşekkür ederim.Tekrar hayırlı olsun.

Tarih: 19 Mart 2006, 01:03 - İp: 85.***.**2.69