bmeric
bmeric (üye)
Konya / Meraklı

Slr-like Tavsiyesi

Merhaba

Uzun süredir fotoğraf makinelerini araştırıyorum, daha önce fazla bir tecrübem olmadı. Kararsız kaldığım modeller Nikon Coolpix 8800 ve Sony R1. Ayırabileceğim max bütçe 1.500 YTL.

Sonuç olarak Nikon Coolpix 8800 ve Sony R1 karşılaştırıldığında r1 aradaki 400 ytl farkın değerini verebiliyor mu? (Aslında gövdesinden ötürü Panasonic FZ30 en çok ilgimi çeken model ama yüksek iso kullanıldığında noiso problemi yaşatıyormuş(gerçi ben iso nedir, hangi ışıkta yüksek iso kullanmak gerekir onu bile bilmiyorum ))

Tarih: 2 Eylül 2006, 10:12 - İp: 85.***.**4.169
legionella
legionella (üye)
Malatya / Amatör

Boşver Ceyhun ben vazgeçtim bu konuyu anlatmaktan

Aslında seninle ilgili değildi, "yalan" filan diyince cevap yazdım o kadar.

Bu arada satış yapmandan da rahatsızlık duyduğumu düşünme, hepimiz para kazanmak için birşeylerle uğraşıyoruz. Vurgulamak istediğim okuduğumuzu anlamak. Kesinlikle şahsi yüklenme gibi bir şeyi aklına getirme, dediğim gibi bu konu beni ilgilendirmiyor

Tarih: 2 Eylül 2006, 21:27 - İp: 85.***.**9.129
bsr
bsr (üye)
İstanbul / Amatör

8800 de yuksek ISO da basarili bir makine degil.

R1, FZ30 ve 8800 ile alakasi olan bir makine degil: R1 genis aci yetenegi olan bir objectife digerleri ise tele ye yakin objecktife sahip.

ISO nun ne oldugunu nasil kullanilacagini ogrenmek herhalde 5-10 dakikani alir. Bunu yapmalisin.

Ayrica objektiflerin uzerindeki rakamlarin ne anlama geldigini de ogrenmelisin. Bir 10dk. daha zaman kaybedeceksin ama iste ben 10 dk da milyar kazanamadigim icin ogrenmistim bunlari. Zavalli ben.

Veya once al sonra ogren... Bir daha alirsin.

Tarih: 2 Eylül 2006, 23:14 - İp: 85.***.**5.75
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

8800 diye bir makine artık piyasada yok zaten. üretilmiyor ve eski bir makine . r1 ile kıyaslamak yanlış....

Tarih: 6 Eylül 2006, 08:48 - İp: 81.***.**0.220
dtcan
dtcan (üye)
Tekirdağ / Amatör

Bmeric selam. Sana tavsiyem R1 al rahatına bak. Çok fazla tele aramıyorsan şu an alabileceğin daha iyi bir slrlike makine yok. Ben 6 aydır kullanıyorum çok memnunum. R1 kalitesinde fotoğraflara ulaşabilmek için slr makinelerin lensleriyle beraber maliyeti nerdeyse 1500-2000 eurolara ulaşıyor.

Tarih: 6 Eylül 2006, 13:40 - İp: 81.***.**2.162
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Bence sony fotoğraf makinası piyasasında yeni.. yeni olduğu için makinalar pekde güzel değil.. Hatta oldukça kalitesiz..
R1'in objektifleri çok pahalı.. kolay kolayda bulunmuyor Kaldıki macro ve zoom özellikleri iyi olmadığı için pek markaya aldanıp yaklaşmamak gerek..
Hele hele a100 modeli tam bir fiyasko.. gövde kalitesi çok düşük. çok narin bi makina.. objektifi değişmediği içinde çekebileceğiniz fotoğraf çeşitleri çok sınırlı.
Bunlar benim fikrim
beni bilenler lütfen bu mesaja bakıpta karşı görüş yada muhalif yorum yapmasınlar

Tarih: 6 Eylül 2006, 16:38 - İp: 85.***.**0.194